OpenOffice.org Calc a chyba

Od: Datum: 10.12.13 12:49 odpovědí: 12 změna: 11.12.13 20:24

Vážení kolegové, mistři v počítačích.

Opět mám drobný problémek, nějaký trpaslík v poči mi přeházel něco.

Používal jsem v tomto programu tlačítko Ctrl.+O (očko) a do tabulky mi naskočil dnešní datum. Nějak se pohádali trpaslíci, nechce mi tam napsat datum. Naskočí chybová hláška, viz obrázek, umím se dostat do fáze zde, další obrázek, ale dále již nevím co dál.

Jelikož opravdu nevím, jak srovnat trpaslíky v poči, prosím Vás, milý kolegové, poraďte POLOPATĚ, jak to udělat.

Děkuji Vám zdvořile.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.13 12:59

Není to přímo odpověď na otázku, ale já bych Vám doporučil používat, nebo alespoň vyzkoušet LibreOffice (balík). Je to skvělý program, a podle mě mnohem lepší než OpenOffice Calc. Je to hodně podobné Excelu a Wordu, takže možná že to co chcete udělat uděláte mnohem pohodlněji v LibreOffice (přinejmenším pokud jste někdy dělal v Officu, je to hodně podobné).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.12.13 13:52

LibreOffice vychází z již téměř nevyvíjeného OpenOffice,org... A novým M$O to zrovna dvakrát podobné není, to spíš už Kingsoft Office.

Datum: 10.12.13 18:47

Díky, bohužel se jedná o služební poč a tam si nemůžu dělat co chci. Jinak používám Excel.

Datum: 10.12.13 13:04

ztratil se skript spoustejici klavesovou zkratku.

V te tabulce Prizpusobit - hornim okne - je definice pro CTRL+O, tzn. klav.zkratka odkazuje na skript , tzn. vporadku.

V dolnim okne vlevo je potreba najet na kategorii Standard a podivat se do prostredniho okna je-li tam VlozDneska.

Bude-li tam, tak v tom pravrm znovu dat CTRL+O a vznikne ztracena vazba.

Nebude-li ale v prostrednim okne VlozDneska, tak bude potreba znovu nacist nebo nadifinovat

doplněno 10.12.13 13:30:

chcete-li navod na obnovu makra CTRL+O napiste sem

doplněno 10.12.13 13:44:
MENU> Nastroje> Makra> zaznamenat makro
MENU> Vlozit> vyhledat funkci TODAY a dvojklik, takze se ukaze ve Vzorec formule =Today()
potom OK

v okenku Zaznamenani makra dame Zastavit nahravani

v okne ulozeni vybrat Moje makra> Standard> Module 1 a do nazvu napsat VlozDnes> Ulozit
Potom volba MENU> Prizpusobit> Klavesnice
V okne kategorie se proklikat na Makra OpenOffice> user> Standard> Module 1
V prostrednim vybrat VlozDnes
V hornim okne najet na CTRL+O a vpravo vybrst Upravit
vznikne prirazeni makra k teto klavesove zkratce
Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.12.13 18:48

zítra to vyzkouším.

Zatím díky.

Datum: 11.12.13 08:46

Pane Horáku, děkuji za pomoc.

Bohužel po 30 minutách jsem to vzdal a budu pokračovat jindy.

Nezdařilo se.

doplněno 11.12.13 10:04:

co kdybych Vám zavolal:

email:

milan.cukrar@volny.cz

doplněno 11.12.13 10:04:

ale se mnou musíte mít trpělivost..

Datum: 11.12.13 09:49

budete-li to chtit rozvest podrobneji, tak muzeme s vice obrazky, ale asi potom radeji mailem. Sem by se to mozna nevlezlo

Datum: 11.12.13 11:03

znate TeamViewer? mohl bych Vam to nastavit na dalku. Postup spusteni TeamVieweru je na 3 radky, poslal bych mailem. Naruseni soukromi nehrozi. Akce je jednorazova. Pristup zanikne ukoncenim relace.

Datum: 11.12.13 14:03

Neznám to, zkuste to.

Datum: 11.12.13 20:24

poslal jsem vam mail s pokznz k TeamVieweru. Tak jak to budete mit nachzstano, tak to spustime

Datum: 11.12.13 14:17

Pokud oba používáte AVAST, lze v jeho nabídce využít Vzdálenou asistenci.

Od: zepe®
Datum: 10.12.13 13:08

Libreoffice je nastupce openoffice takze bych open odinstaloval a dal tam libre funce naskočí znovu do puvodniho stavu.Jinak nevím *nevi*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.