Psaní do bloku vs poslední řádek

Od: Datum: 01.12.13 11:18 odpovědí: 5 změna: 02.12.13 00:52

Dobrý den, když mám zarovnání do bloku, tak se mi poslední řádek, který není dopsaný do konce, automaticky zarodnával jakoby "doleva", ale teď se mi najednou stalo, že jsou slova v posledním řádku roztažena. Jak to mám nastavit? Děkuji

doplněno 01.12.13 12:01:

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.13 11:23

Určitě to jde řešit i jinak, ale já bych si poslední řádku označila (dala do bloku) a nechala ji zarovnat vlevo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.13 11:27

V jakém editoru to píšeš?

Datum: 01.12.13 11:53

Jit na Moznosti> Upresnit> Moznosti kompatibility> Moznosti rozlozeni a zde zvolit napr Nerozsirovat znakove mezery koncici SHIFT+RETURN.

Prakticky: Najedete na konec odstavce tj. "osoby." udelate SHIFT+RETURN a radek se nebude rozstahovat

doplněno 01.12.13 12:01:

resp. je-li nezvolena volba Nerozsirovat, tak SHIFT+RETURN na konci radku rozsiri text do bloku s velkymi mezerami a jen RETURN vrati zpet

Datum: 01.12.13 11:57
Pokud odstavec ukončíte entrem, pak by zarovnaný do bloku měl mít poslední řádek vlevo. Zde je nejspíš odstavec ukončen zalomením řádku. Zobrazte si netištitelné znaky a uvidíte...

Datum: 02.12.13 00:52

Souhlasím s Miklousem, i podle mne nejde o zakončení odstavce, nýbrž o zalomení řádku.

Najeďte si na konec řádku za tečku za slovem osoby. a odentrujte (bez Shiftu).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.