Jak najít omylem smazané písničky

Od: Datum: 11.10.13 18:13 odpovědí: 9 změna: 11.10.13 20:09

Dobrý den, omylem jsem smazal složku s hudbou a nemohu ji v notebooku nikde najít. Jedná se asi o 60 alb.Hledal jsem všude a nikde nejsou.Hledal jsem v backup a ve vlastníkovi PC, administrátorovi atd. Několikrát jsem dělal obnovení systému a nic. Je nějaká možnost to někde najít. Jsem z toho docela špatný strávil jsem na tom celou noc a nikse to prostě není.Díky všem za radu co s tím. :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.13 18:17

Když něco smažeš, tak to většinou najdeš v koši. Pokud ho tedy nevysypeš.

Ohodnoceno: 1x

Od: martinxx1
Datum: 11.10.13 18:34

Systém si vytváří body obnovení,většinou po posledních aktualizacích takže by mělo jít obnovit pc třeba o týden zpět,sám jsem pc obnovoval třeba o den když jsem neco omylem smazal nebo neco udělal špatne a nevěděl jak to vrátit

Ohodnoceno: 0x

Od: martinxx1
Datum: 11.10.13 18:35

Tak obnovu jsi zkoušel no tak nevim no...

Od: pepr®
Datum: 11.10.13 19:16

Bod obnovení je pro obnovu systému, případně nainstalovaných programů. Data uživatelů, písničky fotky filmy apod. neobnoví.

Pokud nemáte na HD více oddílů, např. (C:) a (D:), stáhněte a nainstalujte RecuvaPortable na jiný disk - flash, CD/DVD, externí HD - prostě kamkoli jinam, protože je riziko , že jakýkoli zápis na oddíl, kde by smazaná fotka měla být, znamená, že může být přemazaná a tudíž už neobnovitelná.

Pokud máte více oddílů, tak nainstalujte normální Recuvu na jiný oddíl, než byly ty smazané fotky.
Zdroj: https://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/25145-jak-najit-v-pocitaci-smazane-foto.html

doplněno 11.10.13 19:17:

No tak nic.

Datum: 11.10.13 18:40

Hlavně tam nic nepřidávej a použij program recuva!

Ohodnoceno: 2x

Od: pekari*
Datum: 11.10.13 19:12

Tak recuva, jsem teď vyzkoušel.Asi je to v pr...Koš jsem smazal A několikrát vyčistil noťase, takže to asi už nepůjde obnovit.Pomohlo by dát obnovu třeba o měsíc zpět? !V té recuvě to našlo 90% přepsáno, takže ani bod obnovení, by nepomohl? Pak mám ještě problém, že u obrázku se mě udělal zámeček a nejde mě za boha odstranit.Dik za případné další rady.

Datum: 11.10.13 19:30

Pokud něco smažeš a pak dál používáš PC, s největší pravděpodobností to už nevydoluješ zpět. Taky se mi povedlo smazat cca 30Gb uživatelských dat(obrázky,mp3, text.dokumenty) formátem disku, použil jsem recuvu a tak 90% se mi podařilo obnovit, ale s tim že tak u 80% soborů nebyla zapamatována složka a název, takže to vše bylo v jednom adresáři pojmenovaný například 000043.pdf. To je lepší smazat vše. Pak se mi podařilo odstranit uživatelský profil, cca 10Gb, ihned jsem spustil obnovu a obnovil jsem maximálně záložky z mozily, takže obnovit jak kdy.

Bod obnovení nepomůže, jsou v něm uložena pouze konfigurace a registry, nikoli samotné soubory. Jediná šance je disk vzít a odnest ho někam kde se zabývají obnovou, třeba by něco vydolovali, otázkou je, zdali to za takové prachy stojí. Lepší je průběžně zálohovat.

Datum: 11.10.13 19:47

No tak to se nedá nic dělat všechny alba mám v pr...tak si to postupně stáhnu znovu. Ono to nebylo nic cenného, polovina byla z mých CD a polovina stažená z inťouše, takže to není žádná velká ztráta.A ta Recuva mi našla 99% souborů, že nejdou obnovit a byla přepsána. Je fakt, že zálohu si nedělám, tak si to zapnu automatickou zálohu jednou za měsíc a je to. Nemá cenu s tím někam chodit, protože, by z toho stejně nic nevytáhli. Tak všem díky za snahu a ochotu pomoci v nouzi nešťastnému člověku. Díky moc. :)

Datum: 11.10.13 20:09

Je to spíše ponaučení pro příště, ideální je disk dát do jiného pc a spustit obnovu. Hlavně v žádném případě neobnovovat data na stejný disk.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.