Vypíná mi PC

Od: Datum: 09.05.13 08:51 odpovědí: 11 změna: 09.05.13 16:36

Dobrý den, vážení počítačoví machři, chtěla bych poprosit o nějakou tu drobnou radu, hlava mi můj problém nebere.

Před odjezdem na víkend jsem vytáhla prodlužovačku, kde mám zapojený celý počítač, ze zásuvky. Po návratu jsem zasunula vidlici do zásuvky, zapnula klasicky počítač a ozvala se rána, kouř a NIC.

Diagnostikovala jsem, že zdroj odešel do věčných lovišť A počítač odvezla do opravny, kde mi zdroj vyměnili. Ovšem měla jsem tam 400W a dostala jsem jen 350. Opravář mi na druhý den sdělil, že to byl fakt zdroj a já si doma v klidu PC umístila a zapnula...

Nešel. Zapnula a vypnula jsem zadní vypínač a po zapnutí naskočil, ale jen na chvíli. Opět jsem ho odvezla do opravny a 14 dní čekala.

Pan opravář mi pověděl, že jsem měla všechno načaté, takže mi vyměnil základní desku, paměti a grafickou kartu, nainstaloval mi nový OS a není problém. Běželo to bez problémů.

Ano, běželo, ale jen jemu. Měla jsem problém to pustit, takže jsem pádila zpět s PC a jemu jel celý den.

A že mám špatnou klávesnici a myš. Prd. Přivezla jsem si ho domů, zapojila bez klávesnice, jen holý počítač a chvíli běžel a pak zas vypadl. Zapíchla jsem si celý počítač do přepěťové prodlužky, běží, sviňa, ale tak po půl hodině vypíná. Tedy vypínal, už mi nenaskočí, chce to zvolit nouzový režim, no znáte tu nabídku. Když zvolím, blikne rozjíždějící se Windows, a restart. A furt dokola.

Nechci, abyste mi ho spravili, jen potřebuju vědět, co mu tak asi je, nemyslím si, že pan opravář je profesionál... ;)

díky moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.13 09:00

Nepíšete, jestli se PC vypínal jen při běhu Windows, nebo v okamžiku, kdy jste pustila nějakou aplikaci.

V případě toho druhého může být na vině slabý zdroj - v okamžiku, kdy vzroste zátěž a stoupne odběr grafické karty, to už zdroj nestíhá živit a PC se vypíná. Po několika takovýchto nestandartních vypnutích dojde k poškození operačního systému (nouzový režim, neustálé restarty).

Je to jen odhad, nepíšete konkrétní verzi systému a typy osazených komponent.

Osobně bych doporučil se obrátit buď na známého, který tomu rozumí, nebo navštívit jiný servis.

doplněno 09.05.13 09:01:

A určitě by nebylo od věci... v případě toho původního servisu, si nechat PC předvést. Když panu opraváři v pohodě běží, tak ať to ukáže.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: chatwoman
Datum: 09.05.13 09:09

PC se vypíná zcela nahodile, při prohlížení fotek, při hře jednoduché hry, ale vždy vydrží jen půl hodiny, nikdy víc.

Typy osazených komponent, to je pro mě španělská vesnice, mám 2 dvd mechaniky, 80 HDD, který mi pan opravář k mé velké zlosti spojil ze 3 oddílů do jednoho...

Systém mám Xp SP3, 1GB paměť,

Já bohužel nemám známěho, který by mi pomohl, ale obrátím se na jiný servis... jsem STRAŠNĚ zvědavá, co tomu fakt je.

Datum: 09.05.13 09:17
avatar

Mě jen tak napadá - servis, výměna zdroje, desky, grafiky - za tu cenu bych možná měl jiné funkční a výkonnější PC. Tohle by měl opravdu řešit někdo, kdo tomu alespoň trochu rozumí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.05.13 09:10

Takhle na dálku je velmi těžké určit v čem je chyba. Může to způsobovat mnoho věcí. To že Vám dal slabší zdroj, by nemusel být problém, pokud požkozený nahradil lepší značkou - ty bývají účinější a pak není potřeba tak výkonný. Nevím, opravoval jsem již dost PC a nesetkal jsem se stím, že by byly poškozeny všechny základní komponenty jako deska, pamět a grafika současně. Samozřejmě to však nelze vyloučit. Ještě zbývá HDD a CPU a budete mít "nové" PC. Je možné, že nové komponenty si zcela nerozumí s těmi starými - stává se to. Také může být poškozený HDD, nebo jenom záznam na něm, či třeba jen špatně připevněný chladič na CPU, který se pak může přehřívat. Jak píši, na dálku je velmi těžké něco určit s jistotou. Možná by nebylo od věci, zkusit se zeptata na názor v jiném servisu, ten stávající možná jen využívá Vaší neznalecké naivity aby vydělal - i tací se najdou...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: chatwoman
Datum: 09.05.13 09:35

Všechny komponenty, co mi vyměnil jsou starší, nemám na nové, takže jsem zaplatila jen za výměnu. myslím si, že jsem dostala horší grafickou kartu, měla jsem integrovanou a nestačila na nový placatý monitor, takže jsem si pořídila starší jinou. A když jsem zapnula tenhle NOVÝ PC, tak mi to nabídlo jiné rozlišení, než na jaké jsem byla zvyklá. Fakt půjdu jinam... Díky za rady...

Datum: 09.05.13 10:05
avatar

Zkuste počítač na půl dne zapnout, nechat běžet jen systém-bez toho, abyste na něm cokoli dělala (internet, hry, fotky etc.). Po tom půldni zapněte nějakou aplikaci, programy, při kterých to jak říkáte spadne. Pokud při běhu jen systému nevypíná a při programech ano, může být problém s přehříváním nějaké komponenty. Usuzuji z toho, že vypne až po nějaké chvíli práce na něm (půl hodině), kdy se zahřeje.

To rozlišení není vinou horší grafické karty, ale jen nastavením zobrazení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.05.13 09:45
avatar

Dobrý den, trochu ten Váš problém s PC připomíná starší otázku, která se tu již řešila. Tazatel měl problém snad s opakovaným restartem PC. PC měl opakovaně v servisu a postupně byly nahrazeny všechny komponenty a zůstala původní jen "bedna". Závada přesto trvala dál. Nakonec přišel na to, že je vadné zapínací nebo restartovací tlačítko na čelním panelu té "bedny". Toto poznání ho přišlo na značné peníze. Bohužel, Vy to sama asi nezkusíte opravit, tak snad jen jako možná příčina. Pokud by Vám v servisu říkali, že je to blbost, tak se to opravdu stalo "létapánětohoto". Zdravím!

doplněno 09.05.13 09:51:

https://www.poradte.cz/pocita…amovolne-restartovani-pc.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.13 10:12

jak píše ernie zkusit zapnout a nechat běžet bez hraní vůbec se pc nevšímat. Krom zahřívání by ještě možná v momentě, kdy potřebuje výkon chyběla potřebná voltáž a proto ten restart. Pokud by byl problém s přehříváním myslím, že kdyby jste sundala plechový kryt skříně trošku by to pomohlo, aby se aspoň zjistilo, kde je zakopaný pes. Ještě mě napadlo, pokud PC zapojujete do stejné zásuvky, jestli to nemohla být šleha, která trošku něco provedla s kabelama. Zkuste ho zapojit na úplně jiný obvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatwoman
Datum: 09.05.13 10:17

no, spousta podnětů k zamyšlení.

Nemám jiný obvod na zásuvky, všechny mi běží na jeden, mám jen maličký byt a když mi kamarád prohlížel elektriku, jeden jistič je prázdný, proč, to nechápu. Zeptám se domácího.

Nechat zkusit běžet bez akce... no už se mi nerozběhne, Jen nouzový režim. bude to k něčemu? Možná ano, jednoznačně zkusím!

Dám vědět! díky!

Datum: 09.05.13 11:01
avatar

Nemyslím, že odkrytování skříně chlazení vylepší, paradoxně spíše naopak. Naruší se tím proudění vzduchu. Je to tunelový efekt, kde je průvan, po otevření tunelu průvan ustane. Na té elektrice by něco být mohlo, možná přeměřit rozvody...

doplněno 09.05.13 11:10:

Pro chatwoman. Nechte běžet v nouzovém režimu, co to udělá. Případně nouz. režim se sítí a zkusit prohlížet internet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mourekk
Datum: 09.05.13 16:36

HDD 80 GB to je už dědeček , může mít chybné sektory. Můžou bejt vadný nafouklý kondenzátory na desce, ve zdroji. Dělat PC z použitých dílů lze ale musí se to umět

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.