Vyplatí se koupit?

Od: Datum: 27.08.12 00:45 odpovědí: 5 změna: 27.08.12 08:54
V chipu dávaj licenci avg internet security 2012, vyplatí se to koupit? A na kolik dní ta licence je? Mám avast. http://www.chip.cz/mesicnik-chip/chip-09-2012
Děkuji za odpoved

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.12 00:50
avatar

I Avast zadarmo je lepší než licencovaný AVGčko... (můj názor).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 27.08.12 01:01
avatar

No sám bych si AVG nedal, ale pokud se pro něj rozhodnete, tak licence je pravděpodobně časově neomezená. Ovšem musíte si kupovat časopis Chip a každý měsíc aktualizovat licenci.

Tady toto mají napsáno na webu pro verzi 2011. Pro 2012 to bude nejspíš stejné.

"Na Chip DVD je pravidelně připravena plná verze AVG Internet Security 2011 Chip Edition. Výbava této verze je identická s aktuální komerční verzí AVG Internet Security 2011 v ceně 1 300 Kč. Časovou funkčnost programu je nutné měsíčně prodlužovat pomocí speciální utility, která je vždy umístěna na Chip DVD. Pravidelní čtenáři tak získají časově neomezenou licenci."

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.08.12 08:13
avatar

Chip se vyplatí, AVG internet security 2012 nikoliv. Jde vlastně o třicetidenní verzi, která se musí každý měsíc obnovovat, což je podle mne dost otrava.

Když už antivir, pak doporučuji Aviru - free verzi nebo (s přivřením obou očí) AVAST.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 27.08.12 08:34

Podle mého názoru je naprosto zbytečné kupovat antivir pro domácí počítače, protože funkce placených antivirů většina lidí stejně nevyužije a to, co nabízí free verze, to úplně stačí.

Poslední dobou se avast! docela dost zkazil, pokud přemýšlíte o změně antiviru, tak musím napsat, že AVG, to je asi jako z deště pod okap. AVG je docela náročné na systém (ikdyž poslední dobou se to trochu zlepšuje), při instalaci nutí instalovat jeho toolbar do internetového prohlížeče. Ten toolbar na druhou stranu Vám u každého odkazu ukáže hodnocení bezpečnosti, ale na druhou stranu ho šíleně zpomaluje stejně jako ostatní toolbary (toolbar=nástrojová lišta, takový ten pruh s ikonami,apod.).

avast! při instalaci vnucuje google chrome, kdo přecházel ze staré dobré verze 4.8 na novou, automaticky se tam chrome nainstaloval, avast! v poslední době zatěžuje dost počítač, pořád otravuje různými reklamami a nabídkami (například nabízí svůj produkt avast! pro Android), jeho nedomyšlené blokování podezřelých programů blokuje starší programy a hry - detekuje je jako podezřelé, atd., atd.

Jako výbornou náhradu za avast! mohu doporučit Microsoft Security Essentials, je nenáročný, zdarma, v češtině, neotravuje. A když nechcete Microsoft Security Essentials, není špatná i AVIRA, jen má takovou vadu - neumí česky. O MSE jsem se trošku rozepsal zde: https://www.poradte.cz/pocita…6-nejvhodnejsi-antivir.html#3

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aman
Datum: 27.08.12 08:54
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.