Jak fungují reklamy na webu?

Od: Datum: 28.07.12 18:02 odpovědí: 7 změna: 29.07.12 15:20

Dobrý den,

Dělám si své první internetové stránky a uvažuji, že na ně umístím reklamu. Slyšel jsem, že na tom jako majitel stránky mohu něco málo vydělat, ale měl bych nejprve několik dotazů:

1) Jak to vlastně celé funguje? To si na stránky umístím reklamí text/banner na nějaký produkt nějaké firmy a ta mi platí za to, že mi na tu reklamu někdo kliká?

2) Pokud to funguje zhruba tak, jak jsem popsal v bodu 1, kolik mi to asi tak "vynese"? Samozřejmě, že asi hodně záleží na návštěvnosti stránky, která jistě nebude valná, ale kolik asi tak dostanu za jeden klik? Kolik lidí mi musí na reklamu denně kliknout, aby to stačilo např. na pokrytí nákladů na provoz stránky u poskytovatele domény? Např. u forpsi.com je to tuším 108,- Kč na rok.

3) A asi trochu přiblblá otázka, ale jsem naprostý začátečník, který ani nikdy nevyzkoušel roli "placeného klikače" či "přijímače reklamních mailů" - kde vlastně ty reklamy "seženu"? Resp. jak si je na web umístím, aby to bylo legální a šel mi z toho onen výdělek za kliky?

Děkuji předem za případné podnětné informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.12 18:14
avatar

pokud se souvisle věnuješ činnosti, kterou vyděláváš potřebuješ ŽL.

Reklamu ti da Google Adsense nebo Seznam Partner Sklik.

něco málo ještě zde: https://www.poradte.cz/pocita…ernetu-na-cem-vydelavaji.html

Ohodnoceno: 2x
 
Od: chkdsk
Datum: 29.07.12 14:51

Takže, když si budu chtít danou doménu, pod kterou bude stránka s reklamami, zaregistrovat např. u forpsi.com, musím u formuláře majitele/správce v kolonce "právní forma" zvolit "fyzická osoba - podnikatel"?

Datum: 29.07.12 15:20
avatar

to je na úvaze, vždycky se můžeš říkat že pro FÚ a ŽÚ jsi moc malá ryba a taky záleží na výkladu zákona. Ale právní forma majitele domény je to poslední na čem sejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 28.07.12 21:16

Jsou různé reklamní systémy které se dá použít na stránkách. Některé plati za kliknuti na banner, některé za pouhé umístění banneru na stránku ale i takové které plati určité % z nákupu nebo objednané služby zákazníkem který se přes banner nebo odkaz dostane na reklamovanou stránku. Dobrý český reklaní provizní systém má např. firma WEDOS kde se reklamuje jejích služby a platí 0,50 Kč za kliknuti na banner a také určité % z každé zaplacené objednávky zákazníkem který se na jejich stránky dostane přes banner nebo odkaz. Hodně to všehno záleží na návštěvnosti stránky. Čím větší návštěvnost tím je větší šance, že na ty bannery a odkazy občas někdo klikne. Zbohatnout se z toho asi nedá, ale pokud se někdo snaží a má dobré hodně návštěvované stránky tak občas může z toho získat nějaký menší přívydělek.

doplněno 29.07.12 12:00:

Protože odkaz na ten provizní systém firmy WEDOS byl zcela nevhodně změněný uvádím ho znova. :(

http://www.wedos.org/cs/provize/informace.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.07.12 02:37
avatar

Bylo by fajn uvádět regulérní odkaz ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.12 09:07
avatar

cokoli co není kontextové je na draka, míra proliku je pak neúměrně malá... chce to kontextovou reklamu nebo treba affiliate od cestovky na cestovní web apd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 29.07.12 11:55

Ono ne vždy se dá na každou stránku najít odpovídající kontextová reklama a proto je dobré když je alespoň na něco zajímavého a lidmi vyhledávaného. Ten reklamní sytém od firmy WEDOS má i affiliate. Je to reklama na jejích webhostingové služby, pojištění, stavebniny atp. a to je myslím něco co lidí může zaujmout. I ty provize za zaplacené objednávky nejsou v porovnání s jinými provizními systémami zanedbatelné. Za např. webhosting je to 50% z ceny webhostingu. Hlavně je to ale závislé na návštěvnosti stránek. Pokud lidí danou stránku příliš nenavštěvují tak ani nelze čekat, že na ty reklamy bude někdo klikat.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.