Externí HDD

Od: Datum: 18.02.13 06:50 odpovědí: 5 změna: 18.02.13 12:02

Zdravím,

potřeboval bych poradit s externím HDD. Jedná se o provedení napájené pouze přes USB. Ve chvíly, kdy ho připojim do PC, roztočí se uvnitř HDD disk, rozbliká se kontrolka, ale nepřipojí se. Počítač ho načte, jako další zařízení, ale když se ho pokusím otevřít, tak zmrzne. Z toho dedukuji, že HDD není zcela poškozen, ale někde tam něco vázne a nedaří se mi ho otevřít. Vždycky se zasekne. Poradíte, jak bych ho mohl například naformátovat? Třeba by to pomohlo, díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 08:57

pročtěte zde: https://www.poradte.cz/pocita…stvi/19077-problem-s-hdd.html

Pokud máte USB kabel se třemi koncovkami musíte zapojit všechny

doplněno 18.02.13 11:18:

některé ExtHDD mají přdavné napajení, momentálně mne napadá akorát, byly to některé malé A-DATA což se vztahuje k záchraně dat podle horního odkazu

http://www.alza.cz/oem-2x-usb…n-y-napajeci-0-6m-d303377.htm

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 18.02.13 10:51

Ještě se mi nestalo, že bych u externího HDD s USB napájením musel použít víc USB vstupů pro posílení napájení a mám jich v současné době 6, od různých výrobců s různými kapacitami a s různými deklarovanými odběry (ve směs všechny nad 500mA což je nad možnosti jednoho USB), co ale je důležité, je použít kvalitní kabel. Je zajmavé, že třaba tenké USB kabely s navijákem fungují zcela bez problémů, nebo jiný co jsem koupil s foťákem a je zase poměrně dlouhý a jiný kratší a silnější zlobí, což moc nedává logiku ;)

Datum: 18.02.13 11:25

To já tu jeden takový mám, dlouho už jsem ho nepoužil, ale ten v PC musel vždycky být zapojen do dvou USB a v NB mu stačil jeden.

Od: bmbx®
Datum: 18.02.13 12:02

ldinpraha:

tak bych to viděl na USB konektor s měkkým napájením USB i to jsem zažil u settopboxu. Flashky chodily pěkně a externí HDD jen z externím napájením, rozebral jsem settopbox, posílil propojení plusového napájení přidaným vodičem od zdroje k USB konektoru a vše bylo O.K.

Od: ben®
Datum: 18.02.13 11:43

Dobrý den, formátovat HDD můžete, ale až odstraníte problém s odpojováním. Také bych řekl, že je chyba v "elektrice". Zkuste jiný port USB - ten, co je nejblíže zákl. desce, tedy vzadu u PC. Můžete i zkusit zapojit ext. HDD při zcela vypnutém PC a až potom PC spustit (takhle to musí dělat kamarád).

Zkuste nám napsat kapacitu ext. HDD. Zdravím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.