Žádání o antikoncepci

Od: Datum: 28.04.14 16:42 odpovědí: 4 změna: 28.04.14 21:37

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli si o antikoncepci můžu zažádat sama i když mi ještě nebylo 18 let? Bude se mě na něco ptát? Děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: creativy*
Datum: 28.04.14 16:57

Pokud ti nebylo 16. let potřebuješ souhlas jednoho rodičů, pak už ne :) Měla bys podstoupit jeden odběr krve, jestli nemáš nějaké problémy s játry ( možná to je i na něco jiného), dále se zeptají na zdravotní stav tvé mamky, babičky, prostě příbuzných jestli nemáš v rodině nějakou dědičnou nemoc ať se tomu věnuje zvýšená pozornost, pak jestli mají prášky navíc působit proti akné,jestli máš problémy s menstruací a nějaké podobné věci :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.14 20:07
Děkuji
Datum: 28.04.14 20:10
avatar
Cca od března loňského roku, už zase souhlas rodičů není třeba.
Budou se ptát na rodinnou anamnézu, prodělané nemoci, alergie, pokud je to první návštěva gynekologa, tak před vyšetřením zda byl pohlavní styk, na pravidelnost menstruace, pak samotné vyšetření, samozřejmostí už by měl být všude ultrazvuk, pak odběr krve a to je snad vše na co si vzpomínám..
doplněno 28.04.14 20:37: https://www.poradte.cz/nejen-…-i-bez-souhlasu-rodicu.html#4
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkazxc
Datum: 28.04.14 21:37

Bude se ptát na problémy se zvýšenou krevní srážlivostí (hluboká žilní trombóza, plicní embolie, infarkt, mozková mrtvice, Leidenská mutace). Dále jestli náš nadváhu a jestli kouříš (zvyšují rizika vaniku kravní sraženiny).

Je dobré poptat se v rodině.

Antikoncepce zvyšuje riziko vzniku krevní sraženiny, která může způsobit plicní embolii, infarkt, mozkovou mrtvici (ochrnutí, problémy s řečí) i u mladých lidí.

Zažádej si o provedení genetických testů na Leidenskou mutaci (testy na sražlivost ji nenehrazují). Pokud je nebude chtít lékař napsat ani na pojištovnu ani jako samoplátce (zaplatiš si to sama) tak je to hazarder a je lepší si vybrat jiného lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.