Antikoncepce-mohu i bez souhlasu rodiců?

Od: Datum: 15.04.14 23:12 odpovědí: 10 změna: 21.04.14 13:50

ahoj,je mi 15 a chtěla bych si na gyndě nechat předepsat antiku. potřebuji souhlas rodicu? někde se pise ze ano, a někdě že ne.. jaka je pravda?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.14 23:14
avatar

Do 18-ti je souhlas nezbytný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddddddddd
Datum: 16.04.14 07:19

ja jsem si byla antinu zařizovat v 15 a nikdo po mě nic takového nechtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.14 07:49
avatar

Podle informací z internetu, nabyla účinnosti 14.3.2013 novela zákona o zdravotnických službách a právě hlavně sporný §35, který upravuje poskytování péče zdravotních služeb nezletilým.

Pokud lékař dle tohoto zákona usoudí, že jsi rozumově a volně způsobilá k udělení jeho souhlasu, tak žádný souhlas rodičů nepotřebuješ ;)

Tadky odkaz na článek: http://www.epravo.cz/top/clan…jejich-poskytovani-90640.html

Tady odkaz na zákon:http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-372#cast4

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.04.14 09:08
A ses si jista, ze to rodicum nebudes muset rict? Prece jen ti to nekdo bude muset platit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.14 13:27
avatar

Možná je uvedeno v zákoně, možná by lékař měl souhlas vyžadovat. Většina jej ale nevyžaduje, stejně jako snad všechny kámošky jsem si svého věku nechala antikoncepci bez potíží napsat sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 19.04.14 00:02

a proc tak brzo? ja bych ji me dceri dovolila az v 18 ti...nejdriv vystuduj a pak mysli na zabavu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.14 00:22

sara. Také by se mohlo stát, že by z Vás dcera v 17ti letech udělala babičku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 13:50
avatar

Myslím, že tohle je věcí dcery. Pokud má rozumný věk a chce se rozumně chránit, tak proč jí to zakazovat. "Povolila v 18"? To bych se Vám vysmála. Když bude dcera chtít, můžete si zakazovat a povolovat, jak chcete, a bude Vám to houby platné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opretadjn
Datum: 19.04.14 15:59

Dobrá gynegoložka nebo gynekolog by ti ji napsala .. Protože raději ji brát než být v 15 matkou! Určitě si ale zajdi na testy, zda nemáš nějakou mutaci či vadu, kvůli které antikoncepci brát němůžeš. Stojí 500 - 900 Kč. Já na testy nešla a pk strávila měsíc v nemocnici s trombózou. Teď už antikoncepci brát nesmím, ale i kdybych mohla, už to neudělám, protože je to svinstvo!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.14 18:11

Dobrý gynekolog by měl takové vyšetření udělat před předepsáním antikoncepce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.