Dá se zmrazit bramborový salát?

Od: Datum: 25.12.13 11:40 odpovědí: 23 změna: 28.12.14 21:47

Tak jsem nadělala dost bramborovýho salátu,měli přijet mladí s vnoučatama,ale děti chytly nějakou virozu,tak nepřijeli a já už mám salátu plné zuby,jedli jsme ho včera i dnes a už ani vidět.Nemám ho komu dát,dala bych ho i bezdomovcům,pokud by u nás byli,ale ani to ne.Zkusili jste to?Všem díky a pozdrav.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.13 11:43

myslím, že z kousků brambor bude po vytáhnutí z mrazáku kaše...

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 25.12.13 11:47

Dobrý den, zamrazit asi ne, ale umístit do horního "fochu" v ledničce a on vydrží. Zdravím!

doplněno 25.12.13 13:16:

uska - děkuji za opravu. Měl jsem asi napsat - umístit až pod mrazák (nebo do nejchladnějšího "fochu"), ale ne zamrazit. A asi bych ten salát v té nádobě zakryl i fólií, aby neokoral.

doplněno 25.12.13 13:21:

babi - pan Sovák kdysi vyprávěl, že na Nový rok brzo ráno rozhazuje zbytek bramborového salátu kolem plotu, aby si prý sousedi mysleli, že Silvestr se u nich skutečně vydařil. Nechte si tedy i pro tuto příležitost a můžete "pobavit" sousedy .

Ohodnoceno: 1x

Od: xixi*
Datum: 25.12.13 11:48

Já bych to nedělal. Z brambor bude kaše, majonéza udělá bůhvíco, konzistence asi taky nezůstane původní. Pokud to nemáte komu dát, tak ho radši vyhoďte.

doplněno 25.12.13 11:49:

A víte co? Pokud ho budete vyhazovat, zkuste schválně dát trochu zmrazit a pak po čase napište, jak salát z mrazáku vypadal a chutnal.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.12.13 11:49

Nevyhazujte to, to je škoda, zkuste třeba sousedy nebo známé, jestli nechtějí. A ti bezdomovci nejsou špatný nápad, víte jak by vám byli vděční? :)

Od: uska®
Datum: 25.12.13 11:51

Chlapci mají pravdu, br. salát mrazit nejde, je pak nepoživatelný, brambory jsou jak rozplizlá nejedlá houba - vyzkoušeno.

Bene - já mám nejchladnější místo v lednici na spodním fochu. Asi záleží na typu ledničky.

Datum: 25.12.13 11:54

Do mrazáku bych ho nedávala - zřídne, bude vodový, rozblemcaný a bez chuti... Možná špatný nápad, ale pokud ho nemáte v rodině komu rozdat, nandala bych ho do něčeho a postavila k popelnicím. Píšete, že u vás nejsou bezdomovci...Když ho postavíte na poplenici, myslím, že zmizí velice brzy...A někdo bude ještě i věčný za takovou dobrotu. Ale to je jen nápad, jak bych to vyřešila třeba já...

Ohodnoceno: 4x

Od: buss®
Datum: 25.12.13 12:06

Jistě že jde zmrazit, jen jak pak bude chutnat. A co zamrazené obědy? Firmy se tím živí.

doplněno 25.12.13 13:02:

Rozdíl je mrazit doma a šokem.

Datum: 25.12.13 13:01

Zamrazené obědy jím poměrně často, ale bramborový salát jsem tam nikdy neviděl. Jinak bramborová kaše zmrazení snese bez problémů, vařené barambory jako takové se pak sice jíst dají, ale nic moc.

Od: olaf71*
Datum: 25.12.13 12:08

berte v potaz, že bezdomovci mají problém s event. použitím WC a pokud se nafutrují brambor.salátem, tak bude honička. tím určitě nechci snižovat kvalitu Vašeho salátu, ale bezdomovcův žaludek a střeva živená krabic.vínem, nebudou mít v danou chvíli pochopení :-D

Datum: 25.12.13 12:11

Tak jim k tomu dám roli toaletního papíru a bude to, skočí si za nejbližší keř. Já bych jim to dala hned, jsou přece Vánoce, lepší než to vyhodit...

Datum: 25.12.13 12:47

My ho jednou zmrazily a byl to pak hnus fialový. Už nikdy více !

Od: babi*
Datum: 25.12.13 13:07

Díky všem.Po sousedech dát nemůžu,br.salát dělali všichni,bezdomovci někde jsou v lese,na popelnici těžko můžu dát,jsme miniměstečko.Připadám si jak Neruda "Kam s ním".No,riskla jsem to a dala část zmrazit,část nějak do sebe s mužem večer nacpeme.Za týden zkusím vyndat z mrazáku a uvidím,co z toho bude,vyhodit to můžu potom-taky hlavně kvůli mýmu "skrblíkovi",který by nepřežil jakékoli plýtvání a vyhazování.Doufám,že zapomene,že jsem dala zmrazit salát a pak bych vyhodila ,aby to neviděl.nepozorovaně.A zítra udělám krupičnou kaši,abych nějak vyrovnala ty "hody salátu" navíc.Ale to se směju,jen mi tam nejdou dát smajlíci:D

Od: kami95
Datum: 25.12.13 13:13

Tak jako zkusit to můžete..ale když jsme zmrazovali polívku kde byly brambory, tak už se pak brambory jíst nedaly..Zkuste nabídnout sousedům, zdali nechtějí ochutnat ten váš, nebo ať od mladých někdo přijede jen pro ten salát..

Datum: 25.12.13 13:22

Sousedy jsem zkusila,mají taky hodně a stejný problém.A mladí bydlí 150 km od nás.Salát sem,salát tam,hlavně když budeme zdraví,což přeji všem,co mi radili,i těm,co četli.Takže malou krabičku jsem pro zkoušku zmrazila,zbytek do sebe ještě nacpeme a dáme si procházku ve větru co tu je,ať vytrávíme a nenabereme vrstvu pneumatik kolem pasu.:D

Datum: 25.12.13 14:11

Tak pak dejte vědět jak dopadl ten zmrazený. Třeba i fotku ať můžem pokoukat :D

Od: pt®
Datum: 25.12.13 14:11

Babi, já mám také plnou zadělávačku bramborovéo salátu a jsme jen my dva s dědečkem. My ho máme, ale moc rái a klidně ho jíme kolik dní až se sní. Myslím, že pět dní klidně. Na oběd pak něco jiného, ale ke svačině, či pár lžic po večři u TV a pomalu ho snít. - pt

Datum: 25.12.13 21:13

Zkuste salát namazat na chleba, je to výborný *palec*

Datum: 26.12.13 08:35

Když jsem si přečetla Vaši radu,tak mně "osvítilo".No,už je salát v mrazáku,ještě budeme dojídat co jsem tam nedala,to byl jen pokus dát do krabičky co to udělá.A uvědomila jsem si,že jsem si jednou všimla u snachy,že ze zbytku br.salátu udělala pomazánku na chlebíčky:něco do něj přidala,namačkala najemněj a na chlebíčkách to bylo jako vlašák-konečně i na kupovaných chlebíčkách před lety jsem si všimla,že jsou tam i brambory nadrobounko.Teď je nekupuji,tak nevím.Moje chyba,mohla jsem pomazánku udělat,zavolat si snaše se poptat.Měla by radost,že já zkušená tchyňka potřebuji poradit,ale dělávám to vždycky,když mi od ní něco chutná a má lepší než já nebo nový recept si taky od ní beru,jsme každá jiná "kuchařinka",z jiného kraje a doby.Tak všem zdravíčko v novém roce a jsem ráda,že je tu opět i babajaga.Babina

Datum: 26.12.13 08:39

bramborová pomazánka se od bramborového salátu moc neliší, jen je tam navíc zelenina... to by nemělo vadit. Tedy pomazánka = salát :)
http://www.toprecepty.cz/rece…orova-pomazanka-na-chlebicky/

Od: pb®
Datum: 25.12.13 15:22

A slepice nebo prasátko ve vsi nemáte?

Datum: 26.12.13 08:10

Měla jsem opravdu dobrý salát. Ale jedli jsme ho na štědrý večer, jedli jsme ho včera a budeme jíst i dneska. Další dny už s ním rodinu trápit nebudu.

Co zbyde, dám ochutnat slepičkám. Je to 5 takových čtyřletých dorostenek, vejce od nich nevidím, jak je čas dlouhý, ale jsou to tak nějak členové rodiny. Tak ať se taky mají.

Na jaře koupím nové kuřice, ale co s těmihle? Byly to kamarádky, těžko se mi budou zabíjet. Když je jdu večer zavírat a vím, že nikdo není v doslechu, dokonce jim říkám: Tak dobrou noc, hoky moje! *:D* Jaga.

Datum: 26.12.13 11:12

Jaguš, já myslela, že jen můj muž je blázen, svým holkám říká i krasavice moje, má dvě co se chodí pochovat, zabít-nikdy a když stará zemře má svůj hrob vystlaný krušpánkem.

Bramborový salát lze rozmixovat ponorákem, přidám trochu francouzké hořčice a je z toho dobrá pomazánka. Nemrazit, vyzkoušeno, nejedlé.

Datum: 28.12.14 21:47

mám nový poznatek... zmrznul mi bramborový salát na balkoně. Kupodivu -5°C přežil dobře, nic na něm znát nebylo. Křupaly nejen řízky, ale i salát... *smich*

Ale stejně bych ho nedával zmrazit do mrazáku na -18°C...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.