Zarustající nehet

Od: Datum: 29.04.13 18:34 odpovědí: 13 změna: 09.05.13 18:07

Dobrý den.

Už asi rok mi zarůstá nehet u nohy. Tento týden mě to opravdu bolí při našlapování,. Zkoušel jsem mastičky,ale nepomohlo. Chtěl bych jít na odcviknutí nehtu na okraji, ale rozhodně nechci jít na strhnutí. Když jim řeknu jak to chci, udělají to tak? A kam se stím chodí? (Půjdu tam poprvé) a bolí umrtvovací injekce? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 29.04.13 18:43

"Chodí se s tím" na chirurgii a "umrtvovací injekce" bolí stejně, jako jiná injekce - tedy prakticky vůbec... ;)

Zda tvůj problém půjde řešit menším nebo větším zákrokem ti řekne právě jen doktor, který jej uvidí - tady to nikdo neví - ale neváhej, čím dřív doktora navštívíš, tím větší je pravděpodobnost, že bude stačit zákrok menší. A každopádně to bude bolet míň, něž když s tím nehtem nebudeš dělat nic a nebo aplikovat nějaké mastičky.

doplněno 29.04.13 18:57:

I doba hojení závisí na rozsahu ošetření - jak píšu, čímdřív k doktorovi půjdeš, tím dřív budeš ´vesele hopsat´.

:-D

doplněno 09.05.13 18:37:

Praivo: Opravdu 50 mm? ;) No - To je tak délka celého mého palce nohy... :-D

doplněno 09.05.13 18:39:

Praivo: Jen doplním - nehet mi nikdy nestrhávali, ale třeba levý palec ruky (včetně nehtu a lůžka) mám po sečných ranách sešívaný 3x...

doplněno 09.05.13 19:00:

Praivo: Ovšem kdybys ji zabodnul celou, budeš ´skrz´... :-D Je zbytečné Michaela ´děsit´, opíchává se lůžko - cca 3 - 6 mm hluboko (podle velikosti prstu)...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.05.13 17:01

Mowlo, tahle injekce rozhodně není "normální" umrtvovačka. Jehla cca. 1×50 mm, dvakrát do jednoho prstu. Bolí to docela dost.

doplněno 09.05.13 18:48:

Ano, odhadem tak 40 až 50 mm.

Od: wamp®
Datum: 29.04.13 18:48

Mowla má pravdu*palec*Než se nadějete,tak nehet bude pryč i s bolestí.Zákrok nebolí,injekce také ne,je to chvilenka,u nás to dělá i obvodní lékař.Zajděte tam,šup,šup*hej*

Od: michael13let
Datum: 29.04.13 18:50

Děkuji za odpověď, jen jak a dlouho to bolí potom? Dá se stím druhý den jít normálně do školy a cvičit?

Datum: 29.04.13 18:56

SEžeň si žlutou tekutinu Rivanol, k dostání v nemocničních lékárnách (ale špatně se shání, to je fakt). Nanést na vatový polštářek, přiložit na zanícené místo a ovázat, zalepit. Dva dny nenamáčet, potom odlepit a postup zopakovat.

Je to rada - na mně vyzkoušená - bývalé doktorky. Rivanol je o dost silnější, než třeba tolik opěvovaná Višňovského mast. Já měla jít s prstem na operaci, za týden byl hnis venku a za další se stará kůže odloupla a nahradila ji nová, takže jsem nemusela nikam:)

doplněno 29.04.13 19:04:

Ano, v lékárnách ho seženeš velmi těžko... zkusil jsi přímo nemocnici? Že obsahuje něco rakovinotvorného, to tedy slyším poprvné, ale schválně se na to zeptám.

doplněno 29.04.13 19:05:

Zajímavé, že ho chirurgie používá naprosto běžně a v hojné míře se užívá v nemocnicích... *nevi*

Od: michael13let
Datum: 29.04.13 18:59

no já jsem se to snažil sehnat, ale ve všech lékárnách v Novém Jičíně mi řekli, že se nevyrábí z důvodu obsahu rakovinových buněk :(

Od: fribble*
Datum: 29.04.13 20:50

Pomůže ti každá trochu schopná pedikérka. Domluv se s mámou, kam chodí na pedikůru, ať tě vezme sebou.

Datum: 09.05.13 17:06

Martino, moc děkuji za radu. Mám stejný problém a Rivanol, zdá se, opravdu pomáhá. Roztok jsem bez problémů sehnal v celkem malé soukromé lékárně ve Františkových Lázních, 250 ml za asi 121 Kč.

Jediný můj problém je to, že se mi dost potí nohy a náplast nedrží (obvaz si tam dát nemůžu, nevešla by se mi noha do boty), proto mi nezbývá nic jiného, než každý den po návratu ze školy si z prstu sundat to, co vydrželo, nechat prsty trochu uschnout a nalepit si to tam znovu.

doplněno 09.05.13 17:41:

Ještě doplním, že Rivanol se může za pokojové teploty, není třeba chlazení, a oficiální trvanlivost je 3 týdny, nicméně při uchovávání v lednici údajně vydrží mnohem déle (jak přesně, to nevím).

doplněno 09.05.13 18:25:

*se může skladovat

Datum: 09.05.13 18:07

To jsem ráda, že to pomohlo:)

Je to rada od bývalé lékařky, tak jsem věřila, že se vyzná;) Ona nalila roztok na kus gázy, tu přiložila, zalepila tou celolepící náplatí bez poštářků, zavázala dalšímu kusy gázy a celé na závěr oblepila takou bílou lékařskou páskou (nevím, jak se to sakra jmenuje:D).

Schválně jsem se ptala, zda se tedy už neprodává, a zírala na mě jako zjara... prý je normálně v prodeji, akorát je dost drahý. A jo, má ho v ledničce, to je fakt:)

Datum: 29.04.13 21:46

Nedávno bylo v TV o rovnátkách na nehet, pacientka co roky trpěla si to nemohla vynachválit. Zkusila jsem něco najít třeba zde ale je toho na nettu víc.

Datum: 30.04.13 23:41

Měla jsem podobný problém a myslím, že zrovna na téhle poradně někdo radil tyto stránky. Mě to opravdu pomohlo. http://health.ic.cz/zarustajici_nehet/

Datum: 09.05.13 17:21

Georgino, ty stránky jsem zde radila já jednomu kolegovi se zarůstajícím nehtem v této diskuzi:

https://www.poradte.cz/spolec…/14749-zarostlej-nehet.html#1

Je prima, když rada někomu pomůže...*slunce*

doplněno 09.05.13 17:27:

Odkaz: http://lukynovo.blogspot.cz/2…tly-zarustajici-nehet_30.html

Datum: 09.05.13 17:26

404 Not found...

doplněno 09.05.13 17:33:

Dík za odkaz, nenapadlo mě hledat to i jinde. Já ty stránky znám, ale snad to pomůže jiným.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.