Čištění zlata a stříbra

Od: Datum: 10.09.12 08:12 odpovědí: 9 změna: 18.04.14 13:58

Dobrý den,ráda bych se zeptala na Vaše tipy a triky čištění bílého zlata (náušnice) a stříbra (řetízky). Děkuji za rady :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.12 08:16

Dobrý den. Čistím kartáčkem na zuby a zubní pastou. Dělám to celá léta a s výsledkem jsem spokojená.

doplněno 10.09.12 08:22:

Našla jsem starší diskuzi, která na toto téma zde proběhla. Mrkněte pro více rad a inspiraci:

www.poradte.cz/.../1315-jak-si-doma-vycistit-zlate-nausnice-retizky.html

Pokud by odkaz nefungoval, zadejte si do zdejšího vyhledávače - čištění zlata a ono Vám to tu diskuzi vyjede.

Ohodnoceno: 0x

Od: laurindel
Datum: 18.04.14 13:58

to čištění kartáčkem na zuby a pastou může být sice dostačujícví pro vaši vlastní potřebu, ale pokud takto "vyčistíte" např. staré mince, znehodnotíte je klidně o 90% původní ceny, kdybyste je nechala černé, protože vše vlastně poškrábete (i když jemně).

Od: krkovicka*
Datum: 10.09.12 08:20

Od: fram
Datum: 10.09.12 08:28

Auron, taková růžová vatička. Nejdřív vlhkou, potom doleštit suchou.

http://www.vmd-drogerie.cz/vm…on-vata-na-cisteni-zlata-10-g

Od: olaf71*
Datum: 10.09.12 08:41

stříbro vložím do misky vyložené alobalem, zasypu práškem do pečiva a zaleju horkou vodou. pak nechat podle znečištění pár hodin máchat. vyndat,opláchnout vodou

Ohodnoceno: 2x

Od: ducati996*
Datum: 10.09.12 08:44

myslíte že tam můžu přihodit i náušnice z bílého zlata?

Od: olaf71*
Datum: 10.09.12 10:38

to jsem nezkoušel, ale všechno je jednou poprvé ;)

Datum: 10.09.12 09:34

Můžete, zlato (prvek) je pořád zlato. Místo prášku do pečiva můžete použít i sodu bicarbonu (NaHCO3) a starý padesátník (Al). Urychlíte to mírným ohřátím na vařiči. Vzniklá pěna okamžitě vynese špínu na povrch, jako "hrnečku vař"

Od: ruze®
Datum: 12.09.12 01:39

Ještě jsem to tedy nezkoušela,ale chystám se na to.Nechat to ležet přes noc ponořené v coca-cole a pak v ní ještě povařit.Mám to ,,z druhé ruky,,jen jsem to slyšela,ale zkusím to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.