Jak propojit magnetofon B 43A s PC

Od: Datum: 16.02.13 10:18 odpovědí: 13 změna: 19.02.13 11:36

Jedná se mě o schéma propojení kabelu s pětikolíku na ( od magiče ) do jacku 3,5 ( PC )

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.13 10:23

stačí takhle? :)

doplněno 16.02.13 10:40:

jen si přečtěte ještě moji odpověď níže, tohle je kabel PC - magnetofon (tedy na přenos zvuku DO magnetofonu).

Pokud to propojíte podle toho druhého, budete mít kabel univerzál, půjde použít tak i tak :)

Ohodnoceno: 0x

Od: jaro®
Datum: 16.02.13 10:37

Mockrát děkuji*palec*

Datum: 16.02.13 10:32

Na obrázku je to sice pěkně zobrazeno,ale do PC vstup bude spíše samice,než zobrazený samec.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.02.13 10:39

teď přesně nevím jak to myslíte, tohle je kabel, který potřebuje, aby počítač (3,5mm samice) propojil s magnetofonem (DIN samice)

Potřebuje tedy kabel 3,5mm samec na DIN samec :)

Jen pro tazetele: ještě spojte ty levé dva kolíky s těmi napravo. Tohle bude spíš kabel PC - magnetofon. Výstup z magnetofonu má kontakty na té druhé straně, jak jsem právě zjistil ze zapojení mého gramofonu

doplněno 16.02.13 10:39:

takhle

Datum: 16.02.13 11:11

Určitě to propojim i na druhé straně, ale mate mě to zapojení do PC jak uvádí kolega - jabraka - kam příjde zapojit do PC případně samice?

Jde mi o nahráni s mag na CD .

Od: luke237
Datum: 16.02.13 11:14
V PC to pujde do Line-In.

Datum: 16.02.13 21:03

Ano,pokud jsou oba konektory na jednom kabelu,tak jsem to pochopil a je to správně.

JABRAKA

Datum: 16.02.13 11:14

A proto se ta redukce samec zestrčí do samice v počítači

doplněno 16.02.13 11:15:

Pro JABRAKA

Od: ben®
Datum: 16.02.13 10:47

Dobrý den, pokud by byla ještě nějaká nejasnost, tak se podívejte do staršího příspěvku zde na poradně. Zkusím vložit odkaz. Zdravím!

https://www.poradte.cz/elektr…ni-kotoucoveho-magn-s-pc.html

Datum: 16.02.13 11:07
Kdyby mel tazatel originalni PC, tak by melo uz konektor zabudovany a z toho magnetaku by mohl i nabootovat :D To uz s novymi PC nejde. :)

Datum: 17.02.13 23:59

Kabelem propojit šňůru kazeťáku výstup (repro nebo sluchátka) - počítač vstup zvukovky (mic nebo line in). Podívejte se, jestli na Vašem magnetofonu je někde výstup s nápisem Line out. Jestli ne, poptejte se známých, kdo má takový magnetofon a byl by ochoten jej půjčit. Poohlédněte se po okolí po nějakém radioamatérovi nebo po člověku, který se (ale opravdu) vyzná v elektronice a požádejte ho, aby Vám ve Vašem magnetofonu udělal výstup signálu z potenciometru hlasitosti (je to jednoduché: stačí sériový odpor asi 22 kiloohm). Výstupní signál je pak nezávislý na nastavení hlasitosti magnetofonu a má i nejnižší možné zkreslení, jaké zařízení umožňuje. Dále budete potřebovat stíněný nízkofrekvenční kablík (monofonní mikrofonní nebo stereofonní) a na jeho koncích příslušné konektory (zástrčky) pro propojení magnetofonu s PC. Podle síly signálu z magnetofonu možná bude potřeba kablík doplnit o dělič pro úpravu velikosti výstupního napětí (kdyby bylo pro linkový vstup moc malé, ale pro mikrofonní příliš velké) nebo tento dělič dát přímo místo sériového odporu.
Stáhněte a nainstalujte si program Audacity. Po spuštění nastavte jazyk programu. Pod Analyzovat je vidět obrázek mikrofonu a u něj černý trojúhelníček. Po klepnutí na něj je v případě, že přes zvukovou kartu PC jde nějaký signál, vidět kmitat vodorovný pásek, který ukazuje sílu signálu. Pod Generovat je tlačítko s červeným puntíkem. Po klepnutí na ně se spustí nahrávání zvuku na disk PC (místo uložení nastavíte v Úpravy - Nastavení...).
Pro další práci s Audacity si prostudujte návod na práci s tímto vynikajícím programem (nemusí se instalovat, takže se dá použít i na USB).

Datum: 18.02.13 00:04
Zadne elektronicke upravy nejsou potreba. Pripojeni byla detailne rozebrano (vcetne schematu) v otazce zminene vyse.

Datum: 19.02.13 11:36

Děkuji za informace -provedl jsem to dle schématu na ,který odkazuje luke 237 a fachčí to - děkuji všem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.