Instalace aplikací z Android-marketu

Od: Datum: 10.06.15 15:26 odpovědí: 6 změna: 10.06.15 20:31

Dobrý den,

vlastním telefon Huawei Y530 a nevím proč se mi nedaří nainstalovat některé aplikace z AndroidMarketu.

Vnitřní paměť mám volnou 700MB a pro aplikace to píše 129MB (ačkoli nechápu, proč je to rozděleno, myslel jsem si, že dokud je na paměti místo můžu instalovat cokoli *nevi*

Při stahování mi to napíše že není volné místo na vnitřním uložišti, při tom jinou aplikaci a třeba i objemově větší se mi do telefonu podaří nainstalovat.

Zkusil jsem tedy zakoupit Paměťovou kartu 16GB, dal ji to telefonu a nastavil výchozí uložiště na SD kartu, ale je to stejný výsledek.

Děkuji za radu, jak se s tímto problémem vypořádat a ještě zda při nastavení volby výchozího uložiště na kartu, budou aplikace přesunuty a nainstalovány na SD kartu, já jsem totiž žádnou změnu po přepnutí na SD kartu nepostřehl, tak nevím k čemu tato volba je dobrá. U předchozího Samsungu jsem si nastavil uložiště SD kartu a tam se všechno instalovalo a paměť na telefonu zůstávala volná :(

Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 10.06.15 18:07

Karta to nevyřeší, aplikace se instalují do paměti telefonu ať je to nastavené jakoliv. Aplikace lze po instalaci přesunout na kartu po instalaci (tato možnost je v nastavení telefonu pro každou aplikaci zvlášť). Ostatní jsem popsal zde:

https://www.poradte.cz/pocita…vi/35030-rozbity-android.html

Ohodnoceno: 2x

Od: stringo
Datum: 10.06.15 19:01

To je zajímavé. Nemám problém s tím si tyto "problematické" aplikace stáhnout a nainstalovat z PC, akorát nevím, jak se dají stáhnout do PC *nevi* myslel jsem že to ani nejde z marketu jinak, než do Android zařízení.

A ještě jedna otázka spíše k pochopení. Proč je z celkové paměti telefonu vyjmuta pouze část paměti pro aplikace? Nebo se aplikace instalují do paměti RAM a její velikost má na prostor pro instalace vliv?

Děkuji ještě jednou za radu a dovyjasnění.

Od: bmbx®
Datum: 10.06.15 19:09

V kusu paměti se musí nacházet taky OS, stahovat aplikace do PC lze na stránkách Google Play.

Datum: 10.06.15 19:50
Samozřejmě, že jde stahovat i odjinud, prostě si na internetu přes mobil nebo PC stáhnete požadovanou aplikaci s příponou .apk, povolíte v nastavení telefonu instalaci z neznámých zdrojů, kliknete v telefonu na stažený soubor a nainstalujete jej. Využívá se to hlavně pro instalaci aplikací, které se nedostali na Google Play a někteří tímto způsobem aplikace i kradou, ale seženete normálně i verze Free :) Co se týče té otázky, musí být někde prostor pro data aplikací a vlastní soubory, mají to tak prostě vyřešené :)

Od: stringo
Datum: 10.06.15 20:13

Díky moc za radu, jdu to zkusit stáhnout.

Jen mi tedy nějak není jasné, proč to takto dělí (ty paměti) a informace o vyhrazené paměti pro instalace se nikde u telefonů neuvádějí a při tom je to tedy asi jeden z nejdůležitějších parametrů, který ovlivní počet možných nainstalovaných aplikací *nevi*. Takový telefon, co má uložiště 16GB a pro instalace má volných jen 250MB je potom k ničemu, když po 10-15 ti aplikacích to začne psát tyhle hlášky...

Datum: 10.06.15 20:31
Váš telefon má 4GB a část z toho si ukrojí systém a bloatware. Na mém telefonu mám 8GB, mohu použít pouze 4,5GB na aplikace i data, nemám to nijak rozdělené. Telefon s 16GB má hranici vyšší než pár MB, možná záleží na výrobci, jelikož nemám možnost data aplikací přesouvat na paměťovou kartu i když jsem to později vyřešil rootem. S levnými telefony bývají vždy po čase problémy, ať už se zasekávají nebo mají malou vnitřní paměť :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.