Funkce Smart v televizi

Od: Datum: 23.04.15 05:47 odpovědí: 35 změna: 03.05.15 19:10
avatar

Zdravím vespolek. Vybírám si televizi a nevím k čemu je dobrá funkce Smart. A také bych chtěla poradit, jaké funkce jsou opravdu důležité. Rozhodla jsem se pro značku LG, protože už mám jednu doma a jsem s ní spokojená. Ale tu jsem vybírala spíše podle ceny. Teď jsem se začetla do těch všech parametrů co nabízí různé typy a moc se v tom nevyznám. Podle čeho mám tedy vybírat? Počítám investovat kolem deseti tisíc, tak co byste mi poradili? Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.04.15 06:42
avatar

Dobrý den, očekávejte velkou diskuzi, množství opačných návrhů a řadu technických pojmů, na které se budete ptát. Výběr nové TV je populární téma celého internetu a jednoznačná rada není. Protože vím, že pro Vás nemá význam psát "technicky", tak bych poradil vybírat podle vzhledu (aby se TV hodila k nábytku), důležitá je její velikost (úhlopříčka obrazovky) a také vybírat podle umístění v interiéru, resp. TV může stát na nábytku nebo ji lze umístit na stěnu. Je dobré vědět, jaké další přístroje k ní budete připojovat, aby měla TV potřebné konektory (to jsou ty "dírky", kam se strkají kabely). Smart znamená, že lze do TV připojit internet (tzv. chytrá TV) a potom si tím rozšíříte využití té TV. TV by měla mít tuner pro normální anténu (DVB-T). Myslím, že máte již doma satelit, ale TV může mít i svůj tuner satelitní (DVB-S). Kabelovou TV asi doma nemáte (to je DVB-C). Doporučil bych návštěvu prodejny, kde jsou TV zapnuté a uvidíte rozdíl v obraze (ovšem, doma to může potom při jiném osvětlení být zase jiné). Tak, tolik snad pro začátek diskuze. Zdravím!

P.S. Tuner v TV nahrazuje settopbox (STB), tak ten stávající už nebude potřeba.

doplněno 23.04.15 07:17:

Ještě bych doplnil - nevybírejte TV tak, jakože Vám má vydržet do konce života. Nemusí vydržet technicky a zestárne i morálně, resp. už je v plánu přechod na jiný způsob vysílání a TV potom možná nebude fungovat. Jenže, nikdo zatím nerozhodl, kdy to bude a hlavně, jaké to bude nové vysílání. Tak, klidně kupte nyní a připravte se na to, že značné množství funkcí v TV nevyužijete nebo se je nenaučíte ovládat - bude to "záhul" naučit se to (a přečíst si potom i návod).

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 23.04.15 07:58
avatar

Ahoj Bene. Televize bude stát na stolku a chci právě kolem 107 cm - 42 palce. Našla jsem LG HDMI vstup x2, USB x 1, Skart x 1, certifikace DLNA - to nevím k čemu to je, a myslím, že má všechny ty ty DVB... Já mám anténu a dříve jsem užívala septoboxy. Vlastně jeden používám stále, když si chci ještě něco nahrát na kazetu přes video, tak ho zapnu, abych se mohla dívat na něco jiného v televizi. Jinak je vypnutý. Máš pravdu, že nepotřebuji všechny ty funkce, ani těm zkratkám nerozumím. Já se na ni chci jen dívat a přehrávat si na ní své filmy přes hard disk. Jestli se to tak jmenuje, ta krabička co si do ní stahuji filmy z počítače. Mně jde o velikost obrazovky a pěkný obraz. Prolezla jsem všechny nabídky na internetu a mám v plánu dnes jít tady do obchodu a ještě to konzultovat s nima. Když jsem vybírala tu první, ležela jsem se zlomeným kolenem v posteli a zajímala mne jen cena a velikost. Byla jsem kvůli tomu kolenu naštvaná a nic jsem nestudovala a prostě objednala první, co se mi nějak zalíbila. A jsem spokojená. Ale teď jsem to začala podrobně studovat, ty všelijaké funkce a jsem z toho čím dál větší "jelen", a začínám prostě váhat. Mám ještě dvě televize Philips, ty staré bedny. Už je mám obě dvacet let a fungují bez problémů. Jenomže mi vadí ty strašné bedny dozadu protažené, proto jsem se rozhodla je vyměnit. Dobře vím, že tyhle dvacet let teda nevydrží a schovám ty staré do garáže. Jo a teď váhám mezi LG 42LB561 V A a LG 42 LB 582 V A + . Našla jsem je na "Levné elektro". Kdybys měl chvilku času, nemohl by ses na ty dvě kouknout a poradit které bys dal přednost? Je tam rozdíl v ceně a já nevím, jinak jsou stejně velké, jenom to vybavení je trochu jiné a já nevím, jestli potřebuji tu dražší. Tak dík. S.

Od: ben®
Datum: 23.04.15 08:28
avatar

Dobrý den, no, já jsem si vybíral novou "placatou" TV snad půl roku. Také jsem procházel na internetu prodejny, četl vášnivé diskuze a chodil "na čumendu" do kamenných obchodů. Je to vyčerpávající a svým způsobem zbytečné. Kamarádka, která nechtěla moc řešit a mohla si to dovolit finančně (a protože není technický typ) to vzala přes firmu, která ji TV doporučila, dovezla, zapojila, naladila, propojila s přístroji a vysvětlila obsluhu TV - ovšem, něco to stálo. Uvažujte o podobném řešení.

A vím, že ve Vašem městě je firma. která by to zvládla, protože je přes elektro, satelity a antény. On už je možná problém (pro jednu osobu) takovou velkou TV vybalit z obalu. A potom ji přemístit a ještě propojit a uvést do provozu, zvláště, když není člověk zrovna typem technickým. Tou "krabičkou" asi myslíte externí HDD (harddisk), který zapojujete v TV (i PC) do USB. To přehrávání filmů dnes zvládne prakticky každá TV, ale problém může být při nahrávání z TV. Potřebujete z TV i nahrávat na ten HDD nebo Vám stačí stažené filmy v TV přehrávat? Zdravím!

P.S. Na ty TV se podívám a doplním se.

doplněno 23.04.15 09:22:

To označení "smart" znamená to, že ta TV se připojí k internetu. Nemá to vliv na jinou funkci TV a tedy ani na zvuk či obraz. Díval jsem se na ty dvě TV a našel viz odkazy. Ta první není "smart", k internetu nejde připojit, bude se lépe ovládat, nejde z ní nahrávat na ext. HDD (přehrávat ano).

U té druhé tam mají chyby v popisu, ale díval jsem se i jinam. Ta je "smart" a k internetu se může připojit, bude to složitější na ovládání, může se z ní i nahrávat na ext. HDD a i přehrávat z něho.

To nahrávání a přehrávání při ext. HDD je někdy (často) problém, protože většinou musí být ty ext. HDD dva - jeden umožní nahrávání, ale nepřehraje se to v PC a druhý se použije jen pro to přehrávání v TV a PC. Ale, to Vás asi nyní netrápí. To A+ je energetický štítek, resp. má to být TV, která šetří elektřinu (úsporná). Takže, volba je na Vás.

http://www.levneelektro.cz/p9…8957-televize-lg-42lb561v#zl1 http://www.levneelektro.cz/p1…2609-televize-lg-42lb582v#zl1

doplněno 23.04.15 21:37:

suzymon - já jsem o té firmě neslyšel nic špatného a ani nic dobrého. Jenom vím, že už je na trhu dlouho, tak jsem si myslel, že má i výsledky. Možná se tam mění i lidi. No, máte to vyřešeno, tak snad budete s novou TV spokojená.

doplněno 24.04.15 09:18:

suzymon - bylo by lepší potom pro manipulaci s TV býti ve dvou lidech. Ona není těžká, ale je velká. Ale, to propojení kabelů zvládnete sama. Já jsem si až dnes uvědomil, že Vy tam přeci máte tu prodejnu Elektro Oáza. S tou mám dobrou zkušenost a jsou tam příjemní lidé. Mám takové tušení, že TV bude z této prodejny (ale, potvrzovat to nemusíte). Tak, až TV vybalíte, tak koukněte do návodu a podle toho přimontujete podstavec - nebude to složité.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 19:57
avatar

Bene, já vím přesně o kom mluvíš. Už jsi mi o tom obchodě jednou psal a asi jsem se nechtěla rozpovídávat. Tak Ti to povím teď.Ten člověk tady totiž byl, když jsem se sem nastěhovala a nebyl schopný mi to tady prokombinovat kvůli tomu příjmu z Francie a mých dvou videí a dvou televizí. Seděl tady asi čtřičvrtě hodiny s tužkou v ruce a maloval na papír plánky a neustále mi vysvětloval na tom papíře co a kam musí jít a kam to povede. Když jsem ho prosila, aby mi to nemaloval, že já nikdy televize nikomu zapojovat nebudu, tak si nedal říct. A nakonec mi řekl, že se musí koupit plno přístrojů aby to mohl uskutečnit a vypočítal to připojení asi na 15 tisíc. Vyprovodila jsem ho ze dveří a druhý den dojela do města do jiného obchodu a dala zakázku jim. Přijeli dva kluci, všechno mi tady propojili zamontovali satelit a anténu, provrtali strop a přidali nějaké zesilovače, byli tady dvě hodiny a celé mne to stálo 2.500Kč. Takže tak asi to je s tím umělcem tady kousek ode mne. A věř mi, že ani trochu nepřeháním. Ba bylo to ještě horší.

Datum: 24.04.15 09:01
avatar

Ano Bene, je tady dost dlouho. Má to ve svém baráku, takže nemusí platit nájem. On měl také jednoho zaměstnace, který práci ovládal, jenomže u něho nebyl spokojený a zrovna od něj odešel jinam, takže jsem měla co dělat s majitelem. Je také dost možné, že si myslel jak si nahrabe a že jsem trubka. No to se přepočítal. Snad bych ty jeho plánky ještě i našla, ukazovala jsem to známým pro legraci. Fakt to bylo něco. Já si myslím, že kdyby musel platit nájem, tak už tam není. nebo dělá jen jednoduché věci, opravdu nevím. Já jsem tam už nikdy nešla a raději jedu do města, i když on je kousek ode mne. Nejsem přece blázen a byla bych ráda, kdybych měla po ruce odborníka, na kterého bych se mohla v případě potřeby obracet. TV mi přivezou asi v pondělí, tak pak napíši jaká je. Uvidím, jestli jí dokážu přimontovat nožičky sama. Jinak připojení okopíruju od té co mám v ložnici, nemůže to být v zásadě jiné.

Od: honzajm
Datum: 02.05.15 12:43

Při rozhodování o koupi TV (a jiných výrobků) využijte vyhledávání na www.heureka.cz . Jsou tam specifikace výrobku, porovnání cen u prodejců ( a někdy jsou to i tisícové rozdíly), ale také zkušenosti těch, kteří už daný výrobek mají. Navíc si tam při výběru můžete zaškrtnout požadavky které na výrobek - ve vašem případu nyní TV - máte. Vypíše vám jenom ty, co splňují vaše požadavky, zjistíte i prodejce ve vašem okolí, za jakých podmínek vám věc dodají - někteří to nabízejí i s dopravou zdarma, případně vám provedou i instalaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 02.05.15 12:33

Pozor u výběru TV podle obrazu v obchodě - některé TV mají mód "obchod" (např. LG - máme), a zobrazují trochu jinak, než pak v módu "domácnost", a také v obchodě dávají často nahrávky v jiné kvalitě než je pakTV signál programu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 19:10
avatar

pokud se přejde n jné vsílání, bude o jako vždy-vyrobí se elektronická krabička, která umožní dále koukat na vaší tv a nic se nevyhazuje!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.04.15 07:04
avatar

syzy, koupil jsem si takovou televizi před měsícem, stále se s tím učím, uhlopříčka 42" cena do 10000.

Určitě jsou lepší, taky i dražší..

Já vybíral dle velikosti a ceny v electro worldu

Přeji dobý ýběr a souhlasím s Benem...to bude názorů (slušných)

doplněno 23.04.15 08:34:

Suzy, ještě jedno upozornění, až přijdete do obchodu, bude se Vám zdát Vaše vybraná velikost televize malá. je to tím velkým prostorem..

doplněno 23.04.15 09:22:

Byl jsem v tom samém, synek říkal kup si smarta, já k čemu mi to bude, že mám vedle počítač, atd..

Koupil jsme smarta a dobře udělal, Zatím méně náročného, levného, příště (jak píše Ben) koupím třeba lepšího..

Za mne, kupte již smarta, někdy se to musíte naučit..

(podobně se řešila klimoška do auta a dneska jedině klimošku)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.04.15 08:13
avatar

Ahoj Milane, tak jsem se koukla a mají tam tu co jsem si skoro vybrala také a za stejnou cenu. Já zase hledám na "levné elektro" a zdá se mi to tam trochu přehlednější, ale to jde asi o zvyk. Jinak díky za odpověď. S.

doplněno 23.04.15 09:10:

*smich* Jojo, to už jsem si všimla. Ale já mám tu osmdesátku už doma, tak proto chci tu o trochu větší. Ale za chvíli už tam půjdu a pořád nevím, jestli je důležitý ten Smart. jestli to třeba také není dobré k tomu, že když si nahrávám filmy z počítače, tak pak už v televizi nejde zvětšit obraz. Doposud jsem si myslela, že to nejde ovlivnit, ale možná že na to je nějaký fígl.

Od: honzajm
Datum: 02.05.15 12:47

Pozor u ElectroWorld - dělají reklamu z kolika korun cenu snížili, pak zjistíte, že původní prodejní cena byla nižší, a že jiní prodejci mají cenu běžně ještě nižší než oni "v akci". Porovnávejte na www.heureka.cz .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 07:38
avatar
Smart znamena, že ji můžete připojit na internet a internet na ní procházet, instalovat do ní různé aplikace (např na sledování videa na YouTube), jednoduché hry, číst si na ní, prostě prakticky to co jde na dnešních mobilech a tabletech, ale ve větším jinak kupte hlavně podle velikosti, zkusenosti jsou takové, že když se rozhodujete mezi dvěma velikostmi, berte tu větší
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.04.15 08:20
avatar

Děkuji, já jsem si myslela že to má co dělat se zvukem. A jestli to je jenom tohle, tak to ten smart ani nepotřebuji, protože bych to stejně neuměla používat. Ale raději se ještě kouknu, jestli jsem ten název nepopletla a nejde o něco jiného. A právě že chci o trochu větší než tu 82 úhlopříčku.

doplněno 23.04.15 08:44:

Je ten smart důležitý ještě pro něco jiného? Abych zase neměla horší obraz. našla jsem totiž ještě jednu stejně velkou, ale nemá ten smart, ale je o 2 590 Kč. levnější, což už je pěkná suma. Je to také LG 42 LB 550 V.

Od: mija*
Datum: 23.04.15 08:47

My jsme si v loni koupili jako druhou TV - LG 39 LB580V je to smart tv se satelitním tunerem,příjem dobrý, obraz taktéž, funkce které ani nevyužijem ale dost obtížně a špatně se u těchto značek řadí programy.Seřadit nám je trvalo celý den možná i dva, a ted když chceme nějaký nový program přiřadit nebo přesunout taktež začína horor než jsme úspěšní a někdy to i vzdáme.V porovnáni se Samsungem který prakticky seřadil programy sám, je LG u nás hůř hodnoceno ale jen z výše popsaných důvodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 09:18
avatar

Mija, už jednu LG mám a tak to vím o tom řazení programů. Já to vyřešila tak, že mám kartu napsanou čitelně a pečlivě a juknu do ní a vidím na kterém čísle je ten a ten program. Ale to by se Vám asi nelíbilo, tenhle můj "vynález". :-D Jinak já jsem všude v recenzích četla, že je právě co se obrazu a jiných vychytávek týče, ten LG lepší než Samsung. Já jsem teda spokojená, ale dříve jsem měla Philipse starého dvacet let. Chudák, ani se neporouchal a už leží smutně v garáži - nepovšimnut. Ale záhy mu tam přihodím kamaráda, tak si mohou vzájemně stěžovat jaká jsem nevděčnice.

Od: honzajm
Datum: 02.05.15 12:59

Řazení je velmi jednoduché - jen při ladění satelitu nesmíte zaškrtnou poskytovatele. Pak je řazení stejné jako u DTV - pak jen u každého programu zadáte číslo pozice, na které ho chcete mít, ani to nemusíte zadávat v pořadí za sebou - LG ukládané programy neposunuje. Když např. dáte nějaký program na pozici 10, zůstane tam dokud na tu pozici nezadáte, třeba omylem, jiný program. Jedině pokud byste řadili programy analogové TV, musíte začít s umísťováním od 1.pozice. Máme typ LG 575 - stačilo jedno naladění a seřazení, a je to tam pořád. Pokud se vyskytne nějaký nový program, TV ho sama naladí, a zařadí na konec seznamu všech původně naladěných, tedy i těch, které nesledujete a dali jste je přeskočit. Pak už záleží jen na vás, které číslo - pozici - mu přiřadíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.04.15 09:12
Nezapomeňte, že vždy platí přísloví - kdo vybírá přebere
Já jsem vybíral TV asi 5-10minut a za dalších 60 minut jsem jí vybaloval doma a jsem spokojen. V té době ještě nefrčely SMART, kdybych vybíral dnes tak bych smart nechtěl, myslím, že je univerzálnejší a levnejší řešení píchnout si do HDMI mini androidí počítač.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 09:30
avatar

Tak si vezmu Vaši radu k srdci, už toho bádání nechám, sedám na kolo a spěchám...*bezim*

Od: lgtv
Datum: 23.04.15 10:18

Pokud se chcete dívat jen na pochybné pořady TV Nova, Smart nekupujte. Pokud chcete Hbbtv což je celý archiv ČT, připravují to i Slováci a další. Nové TV mají již i satelitní tunery, kupte Smart. Dostanete taky YouTube spoustu i českých filmů zdarma. K tomu levně možnost Filmboxlive, Topfun, Voyo, HBO.

Pokud chcete I nový tuner DVB T2 tak třeba LG, ještě nedávno jsem koupil TV, neměla mpg4, dnes k ničemu. DVB T2 se připravuje, v Praze již jede. Asi bych vzal jiný typ než LG. Zatím samé problémy s obsluhou.

https://www.poradte.cz/elektr…s-tv-lg-model-630-az-731.html

doplněno 23.04.15 10:40:

Pochopitelně to Smart se nechá se nechá řešit i přídavným Android počítačem. Ovšem je to další krám, jsou to dva ovladače, není satelitní tuner a není tuner DVB T2. V případě satelitního příjmu bude potřeba další krám a další ovladač.

doplněno 23.04.15 10:40:

Pochopitelně to Smart se nechá se nechá řešit i přídavným Android počítačem. Ovšem je to další krám, jsou to dva ovladače, není satelitní tuner a není tuner DVB T2. V případě satelitního příjmu bude potřeba další krám a další ovladač.

doplněno 23.04.15 10:48:

Možnost DLNA znamená, že si různé obrázky, hudbu i videa uložené v chytrém mobilu, nebo tabletu můžete přímo přehrát na TV.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.04.15 17:30

Tak možná ten ovladač navíc, (já používám místo ovladače myš), ale jaký krám navíc, o tom špalíku strčeném do HDMI ani nevím :-D

Ale to je každého věc jak si to vyřeší, někdo ani nevyužije co smart TV nabízí, ale zkrátka jí má

Já prostě nejsem zastánce moc univerzálních a kombinovaných věcí - vždy to přináší nějaký kompromis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lgtv
Datum: 23.04.15 18:42

Ten špalík navíc bude asi Chromecast. Otázka je jakou má softwarovou podporu. Každý výrobce Smart TV má svůj serwr, kde se jednotlivé aplikace pravidelně aktualizují. Mít jenom internetový prohlížeč není to pravé.

Kdyby taTV byla bez televizního a satelitního tuneru tak by mi to ani nevadilo, než poslouchat lživou ČT jako dnes co se týkalo UH.

doplněno 23.04.15 19:30:

A má ten špalík vůbec připojení LAN nebo jenom WiFi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 08:37
avatar

Jo, a tuhle recenzi jsem četla. Četla jsem všechny recenze a musím podotknout, že je nutno také počítat s lidským faktorem. Co je pro někoho snadné, je pro druhého nepřekonatelný problém. Takž já recenze čtu, ale přemýšlím o nich. To jsem také teď četla u jedné lednice, jak si paní stěžovala, že se jí do jedné přihrádky vejdou pouze kostky ledu. Ona totiž ani nepochopila, že to je skutečně přihrádka na ledové kostky a asi tam chtěla narvat kuřecí stehna. Takže takto asi k těm různým recenzím.

Datum: 23.04.15 19:44
avatar

Tak opět zdravím. Vše je dokonáno. Jelikož mi Bmbx napsal, že kdo vybírá přebere, uposlechla jsem a přestala jsem blbnout a rozhodla se že si koupím tu bez toho smartu. Vaše odpovědi přišly příliš pozdě, neboť já jsem už měla namířeno do obchodu. Ale nelituji toho, protože já bych určitě ten smart nevyužila a sedět jako blbec neustále před televizí a koumat co mám zmáčknout a kam to přepnout a jak, tak to také nehodlám. Koupila jsem si samozřejmě tu velikou 102cm LG, protože už jednu doma mám a jsem s ní hodně spokojená. Nikdy bych ty funkce nevyužila, protože na internet mám počítač a jsem na něj zvyklá. Ale děkuji za snahu, protože jsem se dozvěděla co jsem potřebovala. S.

Od: lgtv
Datum: 23.04.15 21:43

Smart si neužijete, zato si užijete s LG TV. Možná má I satelitní tuner o to je to zajímavější, pokud to budete využívat. Přepnutí z kanálů na kanál, to stihnete udělat kafe. Přerovnání kanálů, vymazání nejde vůbec, Favoritní skupiny děs, a náhodou zmáčkněte zvukový doprovod a ono to zvuk vypne.

doplněno 23.04.15 21:50:

Co píši je odzkoušeno na typu LB 650 ta má nový operační systém. Asi máte typ nižší než 610 se starým operačním systémem, třeba to bude lepší. Taky mám starší LG bez těchto vad, bohužel neumí MPG4

doplněno 23.04.15 21:52:

A Smart není internet na PC. Internetové připojení se jen využívá. Je to úplně o něčem jiném. Pouhá neznalost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 08:17
avatar

Ahoj Igtv.

Tak já třeba nemám a nechci žádný chytrý telefon. Nejsem tel. maniak a můj tel. rozhovor nepřesáhne někdy ani minutu. Nesnáším držet telefon u ucha a poslouchat nějaké klábosení. To mne přímo obtěžuje. Takže na tohle bych smart nevyužila. Fotky mám v počítači a ani tam si je neprohlížím, jen je vyhledám, když je potřebuji někam přeposlat a to se stává zřídka-kdy. Sledování filmů z televize přes počítač mne vůbec nezajímá, to dělá můj syn, protože v ložnici nemá televizi. Já ano. Ta co jsem si koupila má DVB - C, S, S2, T, T2,CI slot.HDMI 2x, USB 1x, SCART 1x a DLNA. Mám normální anténu na střeše a také satelit kvůli příjmu z ciziny. Všechno to tady mám propojené tak, aby mi to vyhovovalo. Dokonce ještě mohu nahrávat na staré kazety přes video, které je také LG a dvacet let staré, ale zatím funguje. K nahrávání používám cizinu přímo a naše programy přes septobox. Mohu přitom sledovat jiné programy. Ta co jsem koupila před rokem je LG 32 LN 5400 a já jsem s ní spokojená. Programy dokážu naladit i já a je to za chvilku. Teď jsem dohledávala kino - Barandov a nebyl vůbec problém. Ještě se mi tam samy doladily i jiné programy o kterých jsem ani nevěděla. S přepínáním programů také nemám problém. Obraz a zvuk má krásný. Ale já ji na nic víc, než na sledování filmů nebo jednoduše toho co mne zajímá, nepoužívám. Hudbu na ní neposlouchám, na to mám jiný přístroj. Ale vím, že když chci jenom poslouchat radio z televize, tak se vypne obraz. Youtub, nebo jak se to píše, tak to mám také v počítači a nechodím tam často. Jedinou poradnu kterou navštěvuji je tato. Hry nehraji, nebaví mne to. Face buk nenavštěvuji. Mám prostě spoustu jiných zájmů, ke kterým nepotřebuji televizi, na tu se jen dívám, když mne něco zajímá, nebo si stáhnu nějaký dobrý film a přehraji si ho. Takže si myslím, že já budu spokojená. A to že neumí MPG 4, když ani nevím k čemu by mi to bylo dobré, tak to mi bude těžko vadit. Ale moc Ti děkuji za snahu, jenomže to bys musel přijet ke mně domů, tady si sednout a půl dne mě přemlouvat a dokazovat mi, že se bez smartu neobejdu. A myslím, že bych se stejně nedala přemluvit. :-D Ale kdybys mi řekl, že smart potřebuji kvůli hezčímu obrazu, nebo zvuku, nebo že se smartem neupadne televize do poruchy, tak to bys mne ani přemlouvat nemusel. Šla bych do toho.

Od: bmbx®
Datum: 24.04.15 08:33
Suzymon:
Máte zcela jasno k čemu TV potřebujete, SMART TV by byla pro vás nevyužita, tak není co řešit
doplněno 24.04.15 08:42:

Já recenze čtu většinou až když si patřičný přístroj pořídím a poznám jeho klady a zápory, čtu je jen pro pobavení, jaké nasmysli tam lidé píší :-D

Ať je to jak je to, uživatelské recenze jsou z velké většiny padesát na padesát a řídit se jimi téměř nedá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 08:49
avatar

Bmbx, já vím že už není co řešit, televizi jsem objednala. Ale chtěla jsem jen odpovědět, aby si pisatel nemyslel, že si jeho rady nevážím. Já to tak mám ve zvyku a snažím se to dělat pořád. A ty recenze jsou někdy fakt pro zasmání... Jeden píše - nejdou naladit programy, ovládač je mizerný a nesrozumitelný a hned pod tím je napsáno jiným uživatelem - programy naladí i moje babička, ovladač je jednoduchý i pro starší lidi, spokojenost. Já teda také nemám vůbec problém s ovladačem a to jsou ke všem LG TV stejné, tak nevím co ti lidé vlastně neumí.

Od: lgtv
Datum: 24.04.15 09:49

Když neumí MPG4, což dnes již umí, tak nepřehraje HD programy. Třeba to někomu nevadí. A pokud umí DLNA tak má asi připojení k internetu. Divné. Bez čísla typu jenom dohady. Těžko říci zda umí Hbbtv o tom nebyla řeč.

A u LG nejdou mazat naladěné programy. A pokud chcete využívat satelitní tuner tak dokoupit CI slot, parabolu, držák, LNB, kartu. Cca 3500 Kč a měsíčně platit 55 Kč Skylinku

doplněno 24.04.15 10:00:

Čtu ze satelit máte tak stačí dokoupit modul do CI slotu a satelit poslouchat přímo v TV. Zvláště pokud máte ještě starší satelitní přijímač, který nemá Hdmi výstup.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 13:27
avatar

Aha, já myslela že jsem to už psala kterou jsem objednala. Tak je to LG 42LB 550 V. A co to znamená HD programy? A k čemu je ten CI slota? To je jen na hudbu? Píšete poslouchat. Nebo co bych měla přes ten satelit poslouchat? Francouzské programy v televizi poslouchám a dívám se na ně už deset let a to i přes ty moje 20 let staré obyčejné televize to šlo. A přes satelit mi jde prozatím pouze ta Francie, protože mám hned vedle normální anténu. K satelitu mám digitální satelitní reciver a na něm měním programy z FR.

Od: lgtv
Datum: 24.04.15 13:51

HD programy jsou třeba ČT HD Nova HD. To už dnešní TV umí, protože umí mpg4. CI slot je ta díra vzadu u konektorů označená jako CARD SLOT do ni se musí dát modul cca za 1000 Kč podle toho které kódované a to placené i neplacené programy chci poslouchat. Jiný modul je pro Skylink kódují Irdeto, jiný by byl pro Francouze kódují asi Viacess. Pochopitelně pro Free programy, volně šířené, žádný modul nepotřebuji. K modulu je pochopitelně potřeba i příslušná karta. Free je ČT 24, Noe a další. Myslím na satelitu.

To co chytáte na tom vašem satelitu který pochopitelně musí být připojen k TV Hdmi kabelem, pokud používáte SCART tak ten satelit není HD. To samé můžete poslouchat i v té TV a satelitní přístroj můžete strčit do šuplete. Problém je, že ta TV má před deklarované jen dva satelity a to Astra 19 a 23,5 a Francouzi jsou nejspíš na jiném satelitu. Takže pracně naťukat parametry transpondérů a uložit si to na flesku. Jinak o to přijdete a budete to dělat znova. Mam typ 580 a 650 každou chvíli něco nejde, třeba přestane jít zvuk a servis vždy radí tovární nastavení. Ano to pomůže a pak 3 hodiny znova ladím hlavně satelitní tuner a přerovnáván kanály. Není to vada jen mé TV. Kolega je na tom stejně.

doplněno 24.04.15 14:04:

Vybraná TV nemůže umět DLNA, nemá možnost nahrávání což se občas hodí. Hodně lidí využívá sluchátka, tato možnost taky chybí. USB a Hdmi konektorů asi moc není. Mně by hlavně chybělo Hbbtv, což je vynikající nová rozvíjící se služba ČT, zavádějí to i Slováci na satelitu a připravují to i další poskytovatelé, třeba Nova.

doplněno 25.04.15 16:22:

A dnes jsem objevil toto

http://online-filmy-zdarma.sms.cz/

Jistě jede to i v PC ale, puštěno ve Smart TV perfektní. Výběr jinak u Skylinku placených filmů

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mija*
Datum: 26.04.15 16:27

Čtu si tady ty rady a vidím že těm TV rozumite mám na vás prosbu...lze z televize LG 580V náhrávat filmy na flešku?Díky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lgtv
Datum: 27.04.15 07:00

Určitě to jde. Jen myslím, že fleska musí být naformátována přímo v TV a přehrát to jde zase jen v TV. Mám 650 I 580 ale nezkoušel jsem to. Jen přehrávám běžnou flesku. Možná že je nutná i určitá kapacita. Nebo použít externí HDD s vlastním napájením. A musí se naformátovat v TV. Nejlépe prostudovat návod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 26.04.15 17:11
avatar

LGTV: ten váš odkaz- v LG Smart sem to hledal ale nenašel, můžete mi pomoct?.?.?

doplněno 27.04.15 09:59:

Vy ste ale napsal ,,puštěno ve Smart TV perfektní". Kdybyste napsal puštěno přes internetovej prohlížeč v TV tak bych se dál neptal !.!.!.!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lgtv
Datum: 27.04.15 07:03

Pochopitelně taková aplikace tam není. Je tam snad ale internetový prohlížeč a do jeho příkazového řádku zadám, pracně naťukám přes ovladač a pro příští použití si uložím jako záložku, oblíbené.

doplněno 27.04.15 10:24:

A není to snad puštěno ve Smart TV. JE

Chytrému napověz, hloupého ...

doplněno 27.04.15 10:26:

A kdybych napsal "puštěno přes internetový prohlížeč v TV" tak mi zas někdo napíše, že žádný internetový prohlížeč v TV nemá

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 02.05.15 13:16

SMART TV je kromě jiného právě i pro komunikaci s někým přes TV nebo PC (SKYPE) - nemusíte držet telefon v ruce, chodíte si po bytě, povídáte si s tím na druhé straně, můžete si při tom dělat různé práce, prostě jako by tam byl s vámi, ale nemusíte mu vařit ani kafe. Může to být jen hlas, ale můžete se i vidět, můžete druhé straně ukázat co jste si koupila.

Co se týká LG - chytáme na pokojovou anténu na reprobedně v koutě u stoupaček ÚT 46 programů (některé 2x), z toho naladěných a ke sledování označených asi 20, ostatní přeskakované. S touto TV maximální spokojenost (575 - 2013, OS, jak je u LG, Netcast), přehraje vše co tam dám, navíc si pamatuje kde jsem u kterého filmu přerušil sledování, a při příštím spuštění nabídne sledování od místa přerušení nebo od začátku - a to u více nahrávek současně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.