Baterie 1.5v s dlouhou výdrží

Od: Datum: 05.04.15 15:47 odpovědí: 14 změna: 09.05.15 16:55

Jsou nějaké baterie, které dlouho vydrží?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.04.15 15:55

Dobrý den, to záleží na vyvětlení pojmu "dlouho vydrží". Když jsem měl bezdrátovou myš, tak jsem nabíjel baterky po 14 dnech - a v klávesnici vydržely více jak rok. Když jsem měl první digitál, tak jsem "vypráskal" baterky za tři hodiny. Takže, asi záleží na odběru přístroje a jak se používá často. Obecně baterie dlouho nevydrží (tak, jak bych si pojem dlouho představoval já). Zdravím!

doplněno 05.04.15 17:03:

Tazatel řeší problém s energií viz odkaz: https://www.poradte.cz/domacn…y-v-chodbe-obytneho-domu.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.04.15 16:27

Zkuste alkalické s velkou kapacitou.Používám Eneloop.

Od: bmbx®
Datum: 05.04.15 16:48

doktpr365:

Alkalické ENELOOP? ENELOOP jsou nabíjecí Ni-MH, sice mají alkalický elektrolyt, ale pod názvem alkalické články se prodávají články primární - nenabíjecí, čili NE eneloop

Datum: 05.04.15 16:58

bmbx dík za upozornění

špatně jsem to napsal,Eneloop jsou nabíjecí ty používám v měřících přístrojích kde se normální rychleji vybíjí. Jinak používám alkalické a s výdrží nemám problém.

Od: honzajm
Datum: 08.05.15 18:36

Myš používám indukční a žádné starosti, jinak do ovladačú, hodin, české Bateria (Palaba) vydrží tam 2 i 3 roky, kromě Magického ovladače, tam 6-8 měsíců, a nevytékají.

Od: buss®
Datum: 05.04.15 17:02

Monočlánek.

Datum: 05.04.15 17:39

Ano jsou. Asi nejlepší na trhu jsou lithiové baterie.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.15 16:19

Otázka je na baterie 1,5 V, takže pokud někdo používá běžné nabíjecí, je logické, že mu v myši vydrží jen 14 dní, jelikož tyto mají napětí jen 1,2 V. Je třeba si obstarat speciální nabíjecí, s napětím 1,5 V. Nejsou všude k dostání, ale jsou - zn. Energy PURE. Prodávají se v kompletu s nabíječkou, za cca 460 Kč (koupil jsem vč. 4 AA + 2 AAA). Jak píší - nezkusil jsem - vydrží nabité i 5-7 let (samo že pokud se nepoužívajín myšleno v nabitém stavu) https://www.alza.cz/univerzal…s-aa-2-ks-aaa-ram-d155592.htm ale asi je problém je sehnat - na odkazu je už nemají, ale jsou to ty zobrazené

Datum: 07.05.15 18:11

honzajm:

to platilo kdysi, dnes je velká většina spotřebičů s napájením články konstruována tak, že učinně využijí energii z 1,5V tak i z 1,2V akumulátoru. Články Energy PURE se vůbec nechytají jak se očekávalo a právě proto nejsou všude k sehnání, investovat do nich, jsou vyhozené peníze. Pokud se použijí nabíjecí články s nízkým samovybíjením (ENELOOP a jim podobné ) které mají samovybíjení maximálně do 10% za rok, tak ti vydrží dost dlouho i v té myši

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.15 20:58

Va foťácích Kodak, kde jsou původní aku 3 V, nebo jsou k používání přímo na tužkové baterie, normální nabíjecí 1,2 V vydrží opravdu jen na 6-10 snímků. Energy Pure mám, asi 6 let a zatím ve foťáku fungují jak jsem očekával. Kodak sice prodával dvojici aku (2x1,5V = 3V), strašně drahé, a už také zmizely.

Datum: 08.05.15 04:48

No jo, Kodak , některé foťáky mají možnost alespoň přepínat podle použitých článků, zkrátka jak jsem psal...většina dnešních výrobků si s 1,2V na článek bez problémů poradí, vyjímky samozřejmě existují, ale je jich hodně málo.

Totiž jakékoliv články mají hranici napětí kdy je lze považovat za vybité kolem 0,9V, při použití 1,5V článků má pak spotřebič rozpětí 0,6V ke své práci do vybití, u akumulátoru 1,2 má k dispozici pouze polovinu - 0,3v, ale ty články mají zase mnohem plošší vybíjecí charakteristiku.

Od: olinlito
Datum: 08.05.15 11:15

alkalické vydrží déle než obyčejné salmiakové

Datum: 08.05.15 17:34

Ni-MH (s malým samovybíjením) vydrží déle než alkalické. V délce skladování a v zařízeních s malým odběrem vedou alkalické a lithiové.

Od: host
Datum: 09.05.15 16:55

Ni-Fe, nikloželezné, nickel-iron battery. Jmenovité napětí asi 1,2 V, vyrábějí se s kapacitou v řádu Ah až stovek Ah.Výborný záložní zdroj, prakticky takřka "bezúdržbový" (i když to chce kontrolovat hladinu elektrolytu, čistit svorky apod.) a také samozřejmě nabíjet. Živostnost několik let nebo i desítek let. Co se výdrže dané kapacitou, koupíte si typ, který vyhovuje vašim představám o době výdrže.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.