Internet z androidu do PC přes AndroidAP

Od: Datum: 10.02.15 15:47 odpovědí: 8 změna: 11.02.15 01:14

Pořídil jsem si simku virtuálního operátora Mobil.cz, který funguje v síti T-Mobile. Je tam internet zdarma, který se mi hodí na chatě abych si stáhnul emaily. Aspoň tak to zamýšlím.

Internet mi v mobilu funguje (Android, Samsung Galaxy mini). Tam jde prohlížet. Chci jej ale propojit s počítačem.

Nastavil jsem si v mobilu mobilní přístupový hotspot WIFI. Když jej povolím, na notebooku se mi objeví nová síť, přihlásím se, ale na notebooku internet nejede.

Přidělaná IP na počítači je z DHCP neveřejná 192.168.43.254 a brána+dns je 192.168.43.1.

Když ale zkouším pingovat z počítače někde do internetu nebo zkusit jít ve webovém prohlížeči na nějakou stránku, tak jde vidět že když dám enter, tak indikátor odesílání a příjmu dat na mobilu se rozsvítí, ale pak nepřetahuje data.

Z notebooku také když pingnu na libovolnou adresu - třeba - seznam.cz tak sice odpověď nedostanu, ale hned vidím IP adresu serveru 77.75.76.3, tak nějaké spojení přece jen funguje. Ale nepřenáší data.

Můžete mi prosím poradit jak to rozchodit? Děkuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.15 16:01

Vypada to, ze je to pripojene v poradku. Mozna ale heslo k HotSpotu nebylo zadano dobre.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.15 17:11

Občas mi to na poprvé taky nechodí - pomáhá když už je spojení PC k mobilu navázáno vypnout a hned zapnout sdílení internetu na telefonu, nebo ve win7 kliknout pravim myšítkem na "signál" wifiny a dát odstranit potíže jedno z toho vždy pomůže

Od: makve2
Datum: 10.02.15 20:11

Obojí jsem zkusil. Nepomohlo.

Napadá mne - mobil byl od Vodafonu. Nebyl blokovaný. A internet je teď nastaven na T-mobile internet.t-mobile.cz. No on by asi nejel ani na mobilu.

Zkusil jsem také připojit na mobil tablet přes Wifi. Tam je také android. A internet nešel ani tam.

Problém bude asi v nastavení mobilu.

Nenastavuje se tam ještě něco? Nebo jestli se tam neinstaluje nějaká aplikace?

Datum: 10.02.15 22:01

A neni tam podminka, ze je potreba nejprve jeden telefonni hovor a potom zacne byt aktivni datovy tarif?

Kdyz tak se podivejte do jejich Samoobsluhy

Od: 111®
Datum: 10.02.15 22:07

ze SIM se musí alespoň prozvonit, protože jinak systém SIMku nezná...musí se nejdříve aktivovat, tedy přihlásit do sítě T-mobile i když je to mobil.cz

Od: makve2
Datum: 11.02.15 00:37

Na mobilním telefonu internet jede - zkoušel jsem webový prohlížeč. Problém je, že nemůžu se dostat na internet z počítače (který je v tu chvíli připojený na mobil přes wifi - Android AP)

Není třeba nějaký software na počítači? Mám telefon již 3 roky. Před tím jsem měl jiný počítač a měl jsem tam aplikaci Samsung Kies jen si nepamatuji co přesně dělala. Znovu jsem si ji již neinstaloval protože systém mi umožňuje se dostat do paměťové karty i bez softwaru.

Datum: 11.02.15 01:12

https://www.poradte.cz/pocita…m-s-notebookem-ke-kabelu.html

Zkuste se podivat na moje obrazky nastaveni PC (prispevek 14:48) . Mozna nemate povolen automaticky IP z DHCP mobilu a DNS. Zkuste to, samozrejme na WiFi pripojeni v PC.

Datum: 11.02.15 01:14

A povolil si v nastavení telefonu pripojenie počítača? Práve som to pred chvíľou skúšal na Xperii 10i a najprv ma nechcelo pripojiť,lebo to bola verejna sieť,potom po diadnostikovaní notenbookom pripojenie tak sieť mi presunulo do domacej,čo bolo aj v minulosti,no v nastavení telefonu som mal na výber hostpot Wifi,no tak isto aj pripjenie cez USB,tak skús tento postup ak ho podporuje tvoj telefon.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.