Zakazat internet na androidu

Od: Datum: 19.12.14 22:15 odpovědí: 13 změna: 25.12.14 00:02
Dobry den,
Poridila jsem si novy mobil a zaskocilo me, ze se telefon sam pripoji na mobilni internet od operatora, i kdyz s mobilem vubec nic nedelam.
Mam vypnute mobilni data i ruzne datove prenosy.
Podle ruznych for by melo jit prejmenovat APN pristupovy bod... ale ty navody jsou z let 2012 max... v mem androidu 4.4 neni moznost prejmenovani ani smazani.
Apn onoff aplikace nefunguje, Apndroid je zpoplatneny a ja nechci platit za neco, co by treba ani nefungovalo.
Deaktivovat u operatora nechci... do budoucna mozna mobilni net uzivat budu.
Tak jak si pomoci?
Napadlo me vytvorit novy, nefunkcni pristupovy bod APN?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.14 22:16

Vypnutí mobilních dat musí fungovat. U mě spolehlivě (Android 4.1.2)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.12.14 22:25

Samozřejmě.

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 19.12.14 22:34
Kdyz na tom trvate, deaktivujte u operatora. Az bude treba, zase aktivujete. Vodafoun to ma dokonce v samoobsluze.

Datum: 19.12.14 22:54

moc tomuhle nerozumím,ale z praxe souhlasím s paw...měl jsem kreditni kartu,android,zakázané přenosy v mobilu...stačila příchozí mms,okamžitě se aktivovalo připojení na net...požádat o blokaci operátora...

Datum: 20.12.14 17:29

při příchozí MMS se sice internetové připojení automaticky povolí, ovšem s jinou APN (MMS) a k žádnému poplatku za data nedojde.

Datum: 19.12.14 22:57

https://www.poradte.cz/elektr…ak-se-zbavit-internetu.html#3

doplněno 19.12.14 23:19: Me jde Jmeno i APN prepsat.
doplněno 19.12.14 23:30:

Tak mě napadá přidat nové, nefunkční APN a nastavit ho jako výchozí. V případě potřeby jenom přepneš na původní funkční.

Od: mandarina
Datum: 19.12.14 23:07
Podrobne informace o apn lze pouze rozkliknout, smazat ani upravit nic nejde. Jedine, co je tam mozne, tak pridat nove apn.
Datum: 20.12.14 17:13
Vyzkousim to, pri nejhorsim deaktivuji u operatora.
Od: rychladata
Datum: 21.12.14 00:41
jde to na kazdem androidu, nastaveni -mobilni site - datove prenosy.

Datum: 21.12.14 11:16

to rychladata: Měla jsem to deaktivované.

Když si dám Umístění -> Režim -> a když vyberu Vysokou přesnost (použít gps, wifi a mobilní sítě pro odhadnutí umístění) - tak toto aktivuje mobilní data nebo se jako mobilní sítě rozumí operátor?

Od: rychladata
Datum: 21.12.14 16:51
Neznam podrobnosti tveho telefonu, ale nastaveni gps by nemelo prebit vypnuta mobilni data, jak jsem psal vyse. Muze te to vyzvat k zapnuti, tak to proste nepotvrdis a poloha se bude urcovat jen podle satelitu, nebo s pomoci dat pres wifi, pokud budes v dosahu. Kdybych mel mobil v ruce, vedel bych hned. Dej to nekomu, kdo se v tom vyzna.

Datum: 22.12.14 20:57
Tak tedy vytvorila jsem nove nefunkcni APN, ktere jsem nastavila jako vychozi.
Byla jsem totizpres wifi na emailu, kdyz mi zas dosla sms od operatora, ze jsem zahajila sluzbu internet v mobilu na den...
Od: stan33
Datum: 25.12.14 00:02
Ano zdá se že vypnuté data řada aplikací ignoruje a i tak se připojuje na net(nějaký bug). Ten přístupový bod bude mít telefon asi tendenci opravovat,upozorňovat na něj bude minimálně operátor. Nejlepší řešení je asi firewall (ale schopný chce root) -bez rootu zkus na Google play hledat noroot firewall a nebo čiště na mobilní data fungovala kdysi i opera turbo.Ale bez rootu buď ten firewall nemá přístup k zabezpečeným datovým přenosům(tj některé služby se i tak připojí) a nebo přes něj jdou a on je může teoreticky přeposlat jinam (internet banking)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.