Reklamace do půl roku

Od: Datum: 13.04.14 16:30 odpovědí: 3 změna: 13.04.14 17:11

Dobrý den,

pořídil jsem si notebook, ale nedávno s ním začaly být problémy - nejdřív se notebook samovolně přepínal do režimu spánku, teď stačí i drobný pohyb a celá obrazovka zhasne nebo bliká (úplně, ne jen podsvícení). V OS chyba nebude, problém je i s Linuxem.

Něco jsem objevil o tom již zde, nicméně, chtěl jsem se ještě jednou na to zeptat.
Pokud do půl roku od koupi si můžete vybrat, jestli chcete notebook fungl nový nebo opravit, můžete si notebook vyměnit za úplně jiný model (když je teoreticky jedno, jestli vám dají nový ten samý nebo jiný, samozřejmě s případným doplacením částky)?
Mám totiž trochu obavy, jestli to není slabina celé série, kdy i po opravě/výměně by za chvíli byla ta chyba nanovo.

Notebook nejeví žádně známky poškození a snažil jsem se k němu chovat "šetrně". Původně jsem chtěl notebook rozebrat, jestli náhodou není někde jenom uvolněný nějaký káblík, ale nakonec jsem to raději vzdal, abych náhodou neporušil třeba nějakou pásku a žádná reklamace by mi již nebyla uznána.

Předem děkuji za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 13.04.14 16:46

Práva máte taková, která vám dává OZ, buď ještě starý, nebo nový. Takže otevřít a u NOZ číst od Koupě movité věci a násl. vč. ustanovení o prodeji v obchodě. Zde nikdo neví, jak se k tomu prodejce postaví, můžete jít i k soudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.14 16:54

Notebok vám nevymění,ale pošlou do opravy.Na výměnu musí být tři stejné závady nebo čtyři jiné.Pak máte nárok na výměnu nebo vrácení peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.14 17:11
avatar
Můžete uplatnit reklamaci do 6 měsíců a oni vám v případě uznání vymění kus.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.