Trafo jaky proud?

Od: Datum: 25.03.14 20:01 odpovědí: 26 změna: 28.03.14 20:49

Dobrý den chci se zeptat má toto trafo stennosmerný proud?

http://www.ledzarovkysvitidla…a-300w-z-220v-prumyslove.html

Jestli né neporadili by jste mi trafo které lze dát k zesilovaci do auta (k domácimu použití) blow adrenaline tl-x307?(prosím když tak i hyperodkaz)

Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.14 20:03

Je to tam i přímo napsáno - Výstupní napětí: 12V DC

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.03.14 20:38

Ano, tento zdroj dává stejnosměrný proud. Ale není to trafo, i když je to v nabídce výslovně uvedené. Tahle demagogie se v poslední době velmi rozšířila. Trafo je pouze jedna ze součástí takového zdroje, podobně jako třeba kondenzátor, či dioda. Je to stejný nesmysl, jako byste se ptal, jestli například nějaké ozubené kolo jezdí rychlostí 100 km/hodinu.

Datum: 25.03.14 21:29

magdon@ , jasně že je to spínaný zdroj... avšak již nemám potřebu(spíše sílu...), někomu upřesňovat názvy. Pro většinu bězné populace jsou to všechno trafa ať se jedná o jakékoliv zdroje co si připojí doma do zásuvky... Je to asi jako když někteří lide napíší například - pěstování drůbeže, nebo chování rybízu...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.03.14 21:22

Je to zdroj stejnosměrného napětí a tím pádem i proudu.

doplněno 27.03.14 19:21:

Neodpustim si poznámku na adresu tazatele. Já viděl zase málo lidí co umí dobře pájet.

Od: boom*
Datum: 27.03.14 20:17

Tak já znám jen 7 lidí co to neumí

Datum: 26.03.14 00:19

Tento zdroj je schopný dodat až 25 A na 12 V, ale je spínaný a spínané zdroje jsou k napájení zesilovačů naprosto nevhodné. Takový zdroj může dost rušit zvuk z toho zesilovače.

doplněno 26.03.14 17:37:

No v praxi to tak skutečně je a kondenzátor, nevím, nevím. Já sám mám momentálně nouzově zesilovač napájený PC zdrojem a opravdu je v tom slyšet bzučení a kondenzátor to ještě zhoršil.

doplněno 26.03.14 21:40:

Nevím proč, ale prostě když jsem ho tam dal tak to bzučelo víc nahlas. Asi je fakt, že dost záleží na okolnostech, ale ten můj zdroj není nic moc. Prostě provizorně.

doplněno 27.03.14 02:06:

Já to mám TDA2009 a zdroj je to ze školního vyřazeného PC, takže ta kvalita nebude asi žádná sláva. Ale stejně, pokud možno, tak bych se tomu vyhnul.

Datum: 26.03.14 11:06

Ano, říká se to že může rušit zesilovač, avšak v praxi je to vyjímka. Stačí před zesilovač umístit kondenzátor - stačí malé kapacity třeba 100uF ... jen tak pro sichr...

doplněno 26.03.14 18:04:

fatal, taky záležní na konstrukci zesilovače, kvalitě provedení, stínění kabelů atd... A jsem si jist, že když hraje hudba, alespoň potichu tak není slyšet nic extra rušivého. Proč myslíš že by to kondík těsně před napájením zesilovače zhoršil? ...

doplněno 26.03.14 22:19:

Já napájím "zesilovač" s TDA2030 ze spínaného zdroje od tiskárny (30V, max 1A), a při připojeném vstupu k PC je absolutní ticho, předtím jsem to napájel z PC zdroje - jediný hluk dělal ventilátor.

Datum: 26.03.14 13:30

Dobře takže to tam nemůžu dát ok.

A tak teď bych se chtěl zeptat na nejaké trafo co bych tam mohl dát.

Neporadíte mi prosím nějaké co bych k tomu mohl dát a fungovalo by vše na 100%.

Jestli ano díky moc.

(kdyby ste poslali u hyperodkaz bylo by ještě lepší)

doplněno 26.03.14 20:15:

Poradíte mi teda nějaký to trafo? Prosím !?!?

Datum: 26.03.14 20:18

Potřebuješ nejen trafo 10 V/300 VA, ale ještě usměrňovací můstek a kondenzátor a hlavně dostatečné vědomosti na to, abys tyto součástky bezpečně zapojil tak, jak mají být.

Datum: 26.03.14 22:09

snad 12V pls neposles vse co bych potreboval odkaz na to?

Od: praivo2
Datum: 26.03.14 22:38
9 až 10. Umíš aspoň pořádně pájet?

Datum: 27.03.14 07:59

Skutečně jen 10 V střídavých. Po usměrnění a vyfiltrování se napětí zvýší na těch 12 V stejnosměrných.

Datum: 27.03.14 14:00
Tak co teda vše budu potřebovat?
Poslali byste mi prosim i odkazy? Diky
doplněno 27.03.14 14:02: A pájet? to neumí jen málo kdo.
Já k nim,ale nepatřím.
Datum: 27.03.14 15:19

Co budete potřebovat? No aby to k něčemu bylo, není toho zas tak málo. Na obrázku je schéma takového zdroje, ale rčitě se najde i jednoduší.

Datum: 27.03.14 15:43
Aha takze vy mi jako tafy raditee at si sam poskladam trafo?
Hm jestli ano tak to se na to muzu vysrat a pockam si a damsi to do auta az mi bude 18 :D
Ja se toziz v takovych vecech nevyznam
Datum: 27.03.14 16:27

@magdon , trochu škádlí stím schématem...naznačuje že pokud o elektrotechnice nemáte ani páru tak to zkrátka nemá cenu... Jinak vykašlat se na trafo a sehnat starý zdroj od PC, všichni budeme spokojení - jak vy tak i my, bez pocitu viny že jste si mohl ublížit, nebo váš výrobek někomu.

Datum: 27.03.14 19:00

:D ok a poradíte mi teda nejakové jake by k tomu zesilovači (blow adrenaline tl-x307) šlo dát?

prosím i hyperodkaz ( odkaz na stránku kde se zboží nachází)

Díky.

doplněno 27.03.14 20:20:

A já si taky neodpustím jednu otázku.

Poradíte mi nejaké trafo co k tomu můžu dát a utáhne to?

treba toto šlo by asi ne co http://www.omal.cz/led-zdroj-…yslovy-300w-pro-led-pasky-225

nebo toto? http://www.unicomputer.cz/eshop/i-25145/

Datum: 27.03.14 22:19

Je to prakticky skoro to samé. Poptejte se raději kamarádu, jestli doma nemají nějaký PC zdroj ze starého PC co už nepotřebují, atd... Ušetříte spoooustu peněz.

doplněno 27.03.14 22:21:

Jak vidím, vše co píši, je zbytečné - "někdo" to již řešil. viz. https://www.poradte.cz/auto-m…low-adrenaline-tl-x307-2.html

Datum: 28.03.14 10:46
Jo resil ja
Takze to mam dat na p zdroj a nepretizi se to? Mam doma jeden stary zdroj
A na jake dratky to mam napojit
Datum: 28.03.14 14:55

Černý drát je mínus (jakýkoliv černý, ale nesplést s tmavě modrým!) a libovolný žlutý drát je plus 12 V. Pak spojíte jakýkoliv jiný černý drát napřímo se zeleným. Tím se zdroj spustí.

To platí samozdřejmě pouze v případě ATX zdrojů, které se poznají podle ATX konektoru a že nemají na drátu tlačítko.

Datum: 28.03.14 15:12

Ja na to asi jebu.

Byl jsem u strejdy co se vyzna v elektrice a rekl mi ze to ma spatne ampery tak nwm uz me to sere nwm co tak mam dat za trafo.

a taky nwm jak to mam zapojit ty draty ja mam stary zdroj z kompa takze nwm proste neporadite mi neco co tam muzu dat a hotovo?

Datum: 28.03.14 16:11

Bude lepší když se do toho nebudeš vubec cpát... Když jsi nedokázal pochopit že spínaný zdroj neni trafo...

A tvrdíš že umíš pájet nemáš foto něakého tvého výtvoru? Docela by mě to zajímalo.

Jestli se chceš pouštět do takový věci musíš mít alespoň základní znalosti...

Datum: 28.03.14 16:46

Prostě vem ten PC zdroj, a zapoj ho... Více černých k sobě, žlutých také (aby se při tom proudu vodiče nepřežovaly...)

Škoda řešit... proč to alespoň nezkusíš?... Zkus to a pak mi tvrď že PC zdroj nemá "ampéry" patřičný výkon. Nevím nevím, jako by jsi čekal že někdo přijede, a ti to zapojí či co... Nebudu radit, když o to prostě nemáš zájem. A víš ty co? Proč ti ten tvůj strýc elektrikář ten "trafo" zdroj nepostavil? Proč ti nedoporučil jiný zdroj? Nevím no...

Datum: 28.03.14 16:40

Tak to vypadá, že nevíte, co chcete a nedáte pokoj, dokud to nedostanete. Mimochodem skutečné klasické trafo, které by bylo schopné dát Vámi požadovaný výkon vypadá takhle (rozměry odhadnete z fotky, váhu typuju tak na 6 - 7 kg). A to teda skutečně samo o sobě použít nemůžete.

Datum: 28.03.14 19:53

No ten zesilovac nestál 5kč sice ja za nej nedal ani 1kč ale to jen proto ze mi to dal bratranec.

A puvodni cena byla 3 500kč a nechci to zničit to je důvod ptoč tam ten zdroj z PC nehodlám dát.

1. nwm jak mam ty dratky v nem pospojovat a kdybych je pospojoval tak jestli to bude dobre a např. to třeba ten zesilovač neoddělá

2. bavil jsem se o tom s člověkem co má firmu s elektro necma a říkal že by to chtelo trafo a ješte usměrnovač napětí a to nwi jestli v takových požadavcích seženu

skusím přidat zítra foto zdroje

Datum: 28.03.14 20:49

"...říkal že by to chtelo trafo a ješte usměrnovač..."

Jistě, ale to je přece právě to, co se Vám tu snažím celou dobu vysvětlit. Hotové zařízení asi opravdu neseženete. Proto jsem Vám o něco výše vložil schéma, nad kterým jste ohrnul nos. Jestli si netroufáte na jeho stavbu, budete muset požádat někoho zkušenějšího, aby Vám zdroj postavil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.