Snížení jasu monitoru pod minimum

Od: Datum: 08.02.14 15:22 odpovědí: 5 změna: 10.02.14 21:16

Dobrý den,

chci se zeptat, zda existuje podobně jako pro tablety s Androidem, kde se sníží min. jas programem z Google Play, také takový nějaký program pro snížení jasu, ale u monitoru?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 08.02.14 19:09

Nevím, jestli existuje program, který dovede snížit jas u všech monitorů, ale třeba k monitorům Philips existuje program SmartControl II. Druhou možností je ovlivnit jas na straně programu dodávaného ke grafické kartě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 19:33

Dobrý den.

Řešilo se to u téhle otázky:

https://www.poradte.cz/elektr…/12688-vada-ips-displeje.html

Tady je odkaz na článek, kde jsou 4 programy na úpravu jasu:

http://www.makeuseof.com/tag/…nd-save-your-eyes-on-android/

Nebo dejte do Google Play "brightness manager".

doplněno 08.02.14 19:36:

Omlouvám se, špatně jsem si přečetl otázku. Programy pro PC (pro Windows) taktéž existují. Např. zde:

http://download.cnet.com/Moni…cer/3000-2072_4-10690260.html

http://download.cnet.com/Adju…ss/3000-20430_4-75886076.html

http://www.soft-zilla.com/201…nd-brightness-management.html

doplněno 08.02.14 19:39:

Jinak pokud se jedná o standardní monitor, tak se většinou jas upravuje manuálně ovládáním na monitoru (které je na předním panelu, nebo na boku, nebo vzadu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: blenderman
Datum: 08.02.14 19:20

Já používám tohle - http://www.stahuj.centrum.cz/uprava_plochy/programy/dimmer/?g[hledano]=Dimmer&g[oz]=1.0

nebo můžete zkusit sluneční brýle výjde to nastejno *frajer*

snad Vám to pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaj*
Datum: 10.02.14 18:17

Moc děkuji všem!

No já husa jsem si koupila před rokem a půl LG, 21 úhlopříčku, bez IPS. Důvody: Mám citlivé oči, abych je nezatěžovala. No a začali se mě ptát známí jestli jsem opravdu spokojená, že není přece jen IPS a velikost taky nic moc, že jsem si měla pro pořádnou investici koupit aspoň 27. No a nejdřív jsem statečně hájila své.

Ale jak jsem si koupila tablet a objevila program na snížení jasu, tak jsem dala známým za pravdu, pokud by to šlo zmenšit jas i na monitoru, že měl mít opravdu IPS panel a teď už bych i chtěla tu 27... Takže tak :(

Koupila jsem ten můj tenkrát za 3000. Mám chuť ho prodat. Ještě ho nemám ani vybalený z těch igelitů, takže vypadá jak úplně nový, i když ho používám denně.

Kde je nejlíp něco takového prodat? Aukro? A kolik bych za něj mohla chtít?

Poněkud jsem změnila téma, koukám

Děkuji.

Datum: 10.02.14 21:16

Nějak jsem nepochopil, proč se zmiňujete o IPS displeji. Jestli jste si koupila monitor před rokem a půl, tak v tu dobu už se dávno dělaly monitory, které se vlastnostmi (až na barevné podání) těm IPS displejům blíží. Dřív byly IPS displeje lepší v mnoha ohledech (kromě barevného podání i pozorovacími úhly, rychlostí zobrazování apod.), ale dnes už to takový rozdíl není. A co se týče šetrnosti k očím, tak tam podle mě není rozdíl žádný.

Co se týče velikosti monitoru, tak záleží, v jaké vzdálenosti od něj pracujete. Já mám 19ti-palcový monitor a pořád mi stačí. Jestli Vám jde o to, že máte třeba malé ikony, malé písmo apod., tak si můžete změnit rozlišení na stávajícím monitoru a vše bude "větší" (byť se Vám třeba na plochu potom vejde méně ikon). Pokud si koupíte 27ku monitor a budete mít to samé (nebo větší) rozlišení, tak si moc/vůbec nepomůžete...

Pokud byste i tak chtěla starý monitor prodat, můžete dát inzerát skrze internet do Annonce (annonce.cz - inzerát je možné podat zdarma) nebo přes bazos.cz. Nebo přes Aukro, ale tam dáte určité procento provozovateli aukra... Kolik byste za něj mohla dostat? Zkuste si na Aukro/Annonci/Bazos zadat typ Vašeho monitoru a pokud někdo stejný typ prodává, uděláte si představu o tom, za kolik ho tak můžete prodat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.