Vada IPS displeje

Od: Datum: 02.01.14 20:03 odpovědí: 22 změna: 09.01.14 23:32

Dobrý večer,

potřebovala bych se s Vámi poradit. Mám nový tablet ve zkušební lhůtě a mám na IPS displeji 2 svítící body blízko u sebe, které svítí víc než bílý podklad, když si zrovna ten bílý nastavím, nebo i víc než jakýkoli jiný barevný podklad. Jsou to vadné pixely? Spraví se to samo? Vadí mi, že displej není v pořádku. Už jsem jednou vracela před týdnem tablet, protože nebyl IPS a měl hodně špatný pravý pozorovací úhel. Štve mě, že bych měla podruhé zbytečně platit za dopravu zpět.

A ještě tento IPS má na displeji při horní liště více vlevo prozařující silné světlo zevnitř tabletu. Ale to je myslím ne vada, ale tou technologií, u 1. displeje, který nebyl IPS jsem toto nepozorovala.

A také se mi zdá celá displej hodně přezářená, bolí z toho oči.

Děkuji všem za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.14 20:34

Toto na reklamaci nebude.

Mělo by to platit takto:

Norma stanovuje v souvislosti s vadnými pixely následující třídy:

Jsou rozděleny do čtyř tříd, tří typů vadných pixelů a dvou frekvenčních kritérií. Vadné pixely se mohou vyskytnout jako zářivé pixely, černé pixely nebo ztráta subpixelů (nebo blikající pixely). Frekvenční kritéria rozlišují zaprvé počet bílých nebo černých pixelů vyskytujících se v konkrétní oblasti (klastru) a zadruhé ztráty subpixelů nebo blikající pixely vyskytující se v klastru. Čtyři třídy určují maximální povolený počet chyb u každého typu vadných pixelů. LC displeje značky ADI, SONY, EIZO a většina dalších LCD na našem trhu jsou zařazeny do třídy II. To znamená, jestliže je počet těchto vadných bodů menší než deset, (2xTyp1, 2xTyp2 a 5xTyp3 = 2 černé body + 2 bílé body + 5 barevných bodů = max. 9 vadných), nevzniká zákazníkovi nárok na reklamaci či uplatnění práva z důvodu rozporu s kupní smlouvou (viz níže). V případě většího počtu vadných pixelů kontaktujte autorizovaný servis Vašeho LCD, případně prodejce.

Vy máte jen 2 vadné body typu 2 (bílé body) - jestli jsem to správně pochopil.

Nicméně obecně při reklamaci platí, že by měl náklady za dopravu hradit servis/prodejce... Pokud je tedy reklamace shledána jako oprávněná.

Jestli se Vám zdá displej "přezářený", tak buď snižte jas nebo změňte nastavení barev.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kaj*
Datum: 02.01.14 21:04

Velmi děkuji za odpověď. Jas mám na min., prosím, kde najdu nastavení barev? Děkuji.

Datum: 02.01.14 21:43

To záleží na operačním systému, který v tabletu máte. Pravděpodobně máte Android, ale i ten je v několika verzích (neustále se vyvíjí). Je dost možné, že se v nabídkách nastavení barev (kalibrace) ani nevyskytuje, bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaj*
Datum: 02.01.14 21:32

A dále bych se ráda zeptala na vadný zvuk v tabletu, respektive velmi slabý, skoro to nejde slyšet. Čím by se dalo vylepšit? Existuje nějaký zesilovač zvuku z tabletu? Kromě obyčejného nastavení zeslabení a zesílení jsem v tabletu neobjevila žádnou správu hlasitosti, víc už to asi nejde. Nebo mohla bych nějak využít, asi hloupá otázka, mikrosystémy jako zesilovač, asi pomocí USB?

A třetí problémy- slabý signál z WI-fi. Na to myslím zesilovače existují, ale je nějaké jiné řešení, abych nemusela nic kupovat? Může fungovat modem s Wi-fi od mého počítače, když jej odpojím od počítače a zapojím do jiné místnosti do zásuvky, kde není počítač? Který kabel by musel být zapnutý do modemu, aby to fungovalo? (Máme internet přes pevnou linku O2.)

A pokud si pořídím novou TV s internetem, jak tam ten internet zavést, když už nechci nic připlácet.

Děkuji.

Datum: 02.01.14 21:58

K tomu zvuku - můžete si koupit malé reproduktory. Je jich na výběr hodně. Napájení je buď z jack konektoru (zvukového konektoru), nebo z USB, nebo z klasické zásuvky, nebo má reproduktor vlastní baterii.

Např. (jen pro představu) toto:

http://www.alza.cz/defender-spk-480-d459456.htm

http://www.alza.cz/genius-sp-u115-bila-d285237.htm

http://www.alza.cz/agent-eggo-03-d272747.htm

http://www.alza.cz/reprodukto…-genius-s110-cerne-d86954.htm

Přiznám se, že s tabletem jsem reproduktory nikdy nepoužíval, takže Vám poznatky z praxe nesdělím. Asi bych volil ty, které jsou napájené jen z jack nebo USB konektoru.

Tablety (i např. mobilní telefony) mají slabší příjem wi-fi signálu - je to dané tím, že anténa v nich bývá dost malá, což znamená nižší příjem signálu... Úplně jsem nepochopil Váš popis situace. Modem musí být zapojený do "přívodního kabelu internetu". Tzn. pokud chcete modem přemístit, musíte počítat i s "přeložením" kabelu vedoucího od rozdělovače k modemu. Přítomnost počítače nutná vůbec není.

U té TV s internetem záleží na způsobu připojení. Některé připojíte jen kabelem - ten by musel vést od modemu do TV. Některé TV jsou schopné se připojit přes wi-fi (ať už s vestavěným wi-fi přijímačem, nebo se musí wi-fi přijímač dokoupit - často velmi draho). Potom využijete signál z modemu a s dráty si nemusíte dělat starosti. Opět ale záleží, kde bude TV umístěná - aby byl wi-fi signál v místnosti dostatečný...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.14 22:01

Napište jakou značku tabletu máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 02.01.14 22:15

Máte skutečně panel IPS?


Panely typu TN jsou problém, ostatní jsou OK

U běžných displejů typu TN (Twisted Nematic) takto postižený bod (nebo skupina bodů) poměrně intenzivně trvale září svou primární barvou (RGB). Některým lidem tyto svítící pixely vadí natolik, že s takto postiženým panelem nemohou pracovat (stále "přitahují" zrak).


Málokdo ví, že v případě panelů typu IPS nebo MVA (případně PVA), se mrtvé pixely projevují zcela jinak (a většina uživatelů je ani nezjistí). Buňky, které systém neovládá, jsou zde trvale zhasnuté a prakticky neruší (působí to stejně, jakoby na panel spadlo zrnko prachu).


Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.14 23:07

Podle toho typu, co paní píše, se skutečně jedná o IPS displej ("color IPS TFT").

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 02.01.14 23:17

Taky jsem to již našel. No, pak se technologické informace nějakým způsobem rozcházejí. Nebo je to závada jiná, která se může takto projevit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaj*
Datum: 02.01.14 22:41

Mám tablet Media-droid Imperius MT7011.

Od: kaj*
Datum: 03.01.14 22:23

Myslíte, že je vhodné napsat do toho obchodu, zda se mohou podívat, jestli mají stejný tablet, který by neměl žádnou vadu svítících bodů? A že bych ten můj za něj vyměnila? Myslíte, že by se opravdu podívali?

Děkuji.

Od: kaj*
Datum: 03.01.14 22:38

Prosím, nevíte o nějakém programu zdarma ke stažení, který by dokázal snížit minimální jas v tabletu? Nějak mi nejde žádný takový program stáhnout..:(

Děkuji.

Datum: 03.01.14 23:06

Jak jste na tom s angličtinou? Pokud jí zvládate, mrkněte sem: http://www.makeuseof.com/tag/…nd-save-your-eyes-on-android/

Ale osobní zkušenost s takovými programy nemám, takže nemůžu plně radit. Některý ty programy totiž potřebují, abyste měla tablet "odemknutý pro úpravy", což asi nemáte...

Zkuste a uvidíte. V Google play hledejte eventuelně dle slov "brightness manager" apod...

doplněno 03.01.14 23:10:

P.S.: Dotázat se v tom obchodě (zda by Vám tablet nevyměnili za bezvadný) samořejmě můžete, za to nic nedáte. Ale úspěch asi nesklidíte. Nebo pokud ještě neuběhlo 14 dní od nákupu (a kupovala jste to přes internet), tak můžete tablet vrátit (odstoupit od smlouvy) a koupit jiný (třeba už budete mít větší štěstí na bezvadný kus).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.14 00:11
avatar

Tyto neznačkové tablety jsou k ničemu stejně jako neznačkové mobily. Sice všechno funguje, takže se nedají reklamovat jako nefunkční, ale zároveň všechno funguje špatně. Pokud je tam skutečně IPS, zářit by vadný bod neměl. Pro jistotu se na něj podívejte z velmi ostrého úhlu a otáčejte s ním. Pokud se obraz jakkoliv změní, není to IPS ale jen lepší TN s jinak orientovaným panelem s vylepšenými úhly, aby nejhorší úhel nebyl tak zřetelný. Pokud dokonce prosvítá podsvit, je to už fakt moc a hned bych se toho krámu zbavil.

K té wifi - bráchovi jsem koupil podobný krám. Ze začátku wifi ještě jakž takž fungovala, (i když taky nic moc), ale časem se začal dosah zhoršovat. Teď chytne signál nejdál metr od modemu. V modemu chyba není - ostatní přístroje pořád chytají signál i přes zeď. Taky baterka měla podezřele krátkou životnost. Já zase v mobilu Lenovo skoro nemůžu používat GPS - ve stejném místě kde já hledám družice v řádu minut a signál pořád padá, Samsung Galaxy S4 má signál maximálně za 2 vteřiny a krásně drží.

Prostě laciná elektronika není laciná proto, že by tam byla menší marže než na té značkové, je to jen díky použití horších dílů a technologií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaj*
Datum: 05.01.14 00:23

Dobrý večer,

tak jsem se pokoušela přes Google play instalovat programy na snížení jasu, ale nejde mi to, nevím proč. Když začnu stahovat, píše mi to pod ikonou stáhnout vykřičník a že nemám prý potřebné zařízení. Jako jaké? To má být pro všechny androidy, ne? Já mám android 4.1.1.

Prosím, poradíte někdo? Děkuji

Datum: 05.01.14 10:12

A není u těch programů nějaký popis, jaké "parametry" musí zařízení splňovat, aby program fungoval? Jaké programy jste chtěla stáhnout?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaj*
Datum: 05.01.14 20:28

Např. tento :

http://www.palmserver.cz/modu…me=News&file=article&sid=8220

Já nevím, proč mi to nejde :( Dokud tohle nevyřeším, tak je zbytečné řešit svítící tečky na displeji.. Protože to záření dost žere baterku jak jsem zjistila, o očích nemluvím.

Od: kaj*
Datum: 05.01.14 22:38

Takže je to blbé, můj tablet není na seznamu podporovaných zařízení google play. Takže ten jas asi ničím nikdy nespravím, achjo:(

doplněno 05.01.14 23:00:

Normálně už mi to asi jde, ale už kiksla z toho baterka:-D Mám na ploše ikonu Obchod play, to je zajímavé. A šlo to i stáhnout a pustit, ale snížit se mito ještě nepovedlo.

 

Datum: 05.01.14 23:03

Pokud Vám nejde jeden program, neznamená to, že to nemusí jít vůbec - zkuste ještě nějaké další programy. Když se dostanete na Google play na nějakou aplikaci (např. ten QBright), tak dole máte potom nabídku podobných programů... Je pravda, že čím vyšší jas displeje, tím větší spotřeba...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kaj*
Datum: 05.01.14 23:16

Super, funguje mi to! Jas jsem snížila! Takže teď mi vadí už jen ty dvě tečky a je teď hodně vidět jak tam září ze vnitř na jednom místě. Takže jim zkusím napsat, jestli nemají nějaký lepší.

Děkuji všem tady za odpovědi!

Datum: 07.01.14 22:50

Tak to jsem rád, že se nakonec s tím jasem zadařilo *palec*.

Zkuste jim napsat a uvidíte. Je možné, že časem se objeví vadných bodů víc a pak už to bude na reklamaci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaj*
Datum: 09.01.14 23:32

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat,

takže tablet vracím, ale nevím jak to odůvodnit.

Psala jsem jim o vadách i přiložila fotky závad a napsali mi, že se jedná zřejmě o vadný kus a mám zboží vrátit, že jej dají technikovi na reklamaci.

Je lepší, když jej opraví technik, ale bude muset dovnitř vrtat, že, takže to se mi nelíbí..

Nebo mám napsat, že vracím zboží ve lhůtě 14 dnů a chci vrátit peníze a pak si u nich objednat další tablet a požádat jej při objednávce, aby zkontrolovali vevnitř (čili jej rozbalili) zda má displej úplně v pořádku a že nechci aby mi ten původní tablet opravili?

Ono se píše v podmínkách, že při reklamaci se při uznané reklamaci vrací zboží zpět zákazníkovi zadarmo. Ale když objednám nový, musím platit dopravu já.

Co byste udělali? Děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.