Nová TV nemá VGA jak ji připojit k PC?

Od: Datum: 12.01.14 13:54 odpovědí: 89 změna: 23.01.14 23:36

Zdravím.

Koupil sem si novou televizi a jelikož sem řešil pro mně důležitou funkci nahrávání ze všech tří (DVB-T/C/S2) tunerů tak sem si vůbec v popisku vůbec nevšiml že nemá VGA konektor. Televize má tydle vstupy. Boční panel: 3x USB vstup (v 2.0), 3x HDMI 1.4, CI Slot Zadní panel: Scart, LAN, 2x RF vstup, komponentní vstup, optický výstup, PC audio vstup, výstup na sluchátka, kompozitní vstup. Fotky výstupů z počítače přikládám.

Jak ji můžu spojit s počítačem?.?.? Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 12.01.14 14:11

přes HDMI,pokud ho má PC

doplněno 12.01.14 14:12:

nebo přes redukci: http://www.alza.cz/kabely-a-k…id=COms9qzb-LsCFUZY3godCmUAkQ

doplněno 12.01.14 14:21:

já to přehlédl,pardon..

Ohodnoceno: 0x

Od: lujs®
Datum: 12.01.14 14:17

Přes kterou redukci?.?.? Tam jich je asi milión !.!.!

doplněno 12.01.14 14:18:

Popis vstupů v tv sem napsal v otázce. V počítači bohužel HDMI nemám.

Datum: 12.01.14 14:17

To, že máte v počítači jen integrovanou grafickou kartu, která má zdá se pouze VGA výstup situaci komplikuje. V zásadě jsou dvě možnosti. První je pořídit si grafickou kartu, která má zároveň i DVI nebo HDMI výstup, což je ale jen kvůli tomuhle radikální a neopodstatněné řešení, nebo budete potřebovat převodník VGA na HDMI a k tomu HDMI kabel pro zapojení do televize. Ten stojí kolem tisícovky a odkaz na to, kde takový koupit je například tady: http://www.srovnanicen.cz/q/Prevodnik%20VGA%20-%20%20HDMI%20-%20KONIG/

doplněno 12.01.14 14:23:

To tedy jsem předpokládal, že to, co máte v počítači chcete sledovat na televizi. Pokud by vám šlo o to nahrávat z televize do počítače, tak byste potřeboval samozřejmě v počítači televizní kartu, ale to asi by vás taky napadlo.

Od: luke237
Datum: 12.01.14 14:28
Jak vite k cemu potrebuje to propojeni PC-TV? Opravdu chce na TV sledovat to, co na monitoru pocitace? Nikde to nepise, i kdyz z formulace otazky to muze vyplyvat.

Muze to tazatel upresnit?

Datum: 12.01.14 14:38

Proto jsem to taky doplnil. Jasně, že je potřeba upřesnit, co tazatel přesně chce tím propojením dosáhnout. Já zvolil tu možnost, kterou doma máme my. Ono je to dobré třeba i když si člověk chce pustit něco z archívu ČT nebo Voyo a nesedět u počítače, ale koukat na to pěkně na velké televizní obrazovce třeba z postele.

Datum: 12.01.14 14:23
Prehledl jsem neco, nebo je opravdu nejschudnejsi reseni propojit VGA→SCART?

Datum: 12.01.14 14:25
Aha, tak pardon. Tazateli asi jde o to mit na TV nejaky obraz vevetsim rozliseni. Tak v tom pripade pak jen si poridit druhou grafiku s HDMI (DVI) vystupem a propojit ho s HDMI vstupem TV.

Datum: 12.01.14 14:26

No, pokud to funguje, což je možné, tak by to stejně asi bylo dost hloupé na nějaké nové televizi, předpokládám, že Full HD sledovat všechno v dost chabém rozlišení, které SCART umožňuje. To už ten převodník za tisícovku zvládne rozlišení až právě do těch 1080p.

Datum: 12.01.14 14:31
Me se u tohoto reseni nelibi ten prevod na analog. :( Lepsi je si koupit nejakou grafiku uz s HDMI vystupem. Horsi nez ta integrovana na prkne uz stejne byt nemuze.

Datum: 12.01.14 14:34

Právě že na grafiku s HDMI výstupem nemám peníze(je to minimálně 7-8 stovek).

Ten převodník VGA - SCART prej asi není aktivní.

doplněno 12.01.14 14:35:

Chci telku používat jako monitor.

Datum: 12.01.14 14:40

No, pak potřebujete opravdu ten převodník, na který jsem dával odkaz v původním příspěvku, ale to bohužel stojí taky tisícovku. Ale jinak ta grafická karta víc. ;)

Datum: 12.01.14 22:22

Vzhledem ke ztrátám a v budoucnu relativní zbytečnosti převodníku doporučím toto...

http://www.alfacomp.cz/php/pr…t.php?eid=10514507K0000001GG2

690,- u alfy se poštovné/dovoz neplatí...

A to určitě najde heureka nižší cenu...

Navíc člověk tím mnoho získá...

V PC stoupnu výkon u všech video operaci a zeslábne zatěž na procesor...

Ale pokud nejsou finance...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.01.14 22:28
Karta je na PCIe-16 2.0. To nevim, jestli tazateluv PC uz ma. *nevi*

Datum: 12.01.14 22:32

PCIe-16 mám ale nevím jestli je to to 2.0.

Datum: 13.01.14 17:00

Co vím tak nováčci jsou vždy kompatibilní se staříky...

Jinak u alfy není problém se zeptat, rádi poradí...

Datum: 16.01.14 18:47

Kup si tu grafickou kartu, jak radí @hangar, to je nejlepší řešení! Podle vzezření zadního panelu PC bych řekl, že PCIe bude kompatibilní. Jinak PCI sloty se dají zkontrolovat třemi způsoby: vizuálně- kouknout na desku a porovnat na internetu, podle manuálu desky anebo stažením příslušného diagnostického programu-AIDA, Everest a další tuny...

doplněno 16.01.14 18:52:

Klidně si i tipnu, co to je za deska. Myslím, že gigabyte, LGA 775, expresy x16 a x4 po jednom, a dva PCI.

Datum: 13.01.14 04:59

Možná o trochu levnější, i když ne nezbytně, ale určitě pro běžného uživatele složitější řešení, které navíc může přinést spoustu dalších problémů, což mimo jiné může naopak tu cenu navýšit. Pro někoho, kdo opravdu ví, co dělá, to je lepší řešení, ale jinak asi ne.

Datum: 16.01.14 12:23

Naihonn: Vůbec nechápu co je ,,Možná o trochu levnější, i když ne nezbytně, ale určitě pro běžného uživatele složitější řešení, které navíc může přinést spoustu dalších problémů, což mimo jiné může naopak tu cenu navýšit. Pro někoho, kdo opravdu ví, co dělá, to je lepší řešení, ale jinak asi ne".

doplněno 16.01.14 14:21:

Aha, dík za upřesnění odpovědi.

Datum: 16.01.14 14:19

Instalace nové grafické karty, jiných ovladačů a riziko, že na nějakou silnější grafickou kartu nebude dostačovat současný zdroj, to všechno z toho dělá mnohem složitější, než koupit o trochu dražší krabičku, nějaké kabely a prostě to propojit. Pokud člověk ví, co dělá a opravdu i jinak využije to zlepšení počítače, pokud jde o video nebo třeba i hry, pak ano, pak je to lepší varianta si pořídit kartu, co má zároveň alespoň DVI výstup a lepší vlastnosti. Ale čistě pro to jedno využití to nemusí stát za to. Ale to už je na rozhodnutí toho, kdo do toho půjde.

Od: bmbx®
Datum: 16.01.14 15:33

luis nepotřebuje žádnou výkonnou grafickou kartu, jde jen o výstup DVI / HDMI, tak by se pohlédnul po nějaké starší kartě z druhé ruky. Krabičkou bych to neřešil, kvalita jde do háje což u větší TV je docela na nic.

doplněno 16.01.14 15:34:

Osobně mám video převodníky z čehokoli do čehokolv, tak vím jak vypadá výsledek :-D

Datum: 16.01.14 16:00

Ta TV bohužel nemá ani DVI vstup.

Datum: 16.01.14 19:04

Převodník NE! Tu grafickou kartu za šest stovek, zdroj to utáhne jakýkoli, a máš vystaráno-HDMI připojení k TV...

Datum: 16.01.14 19:36

Když u nás mají nejlevnější asi za 800 a taky mi někdo říkal že musím zase ještě něco splnit na základní desce v počítači. Tak já už prostě nevím.

Datum: 16.01.14 20:05

Alfa, 695 kč, doprava zdarma, nečteš příspěvky a odkazy? Jediná podmínka je mít PCIe x16, jestli máš tento slot a jak to zjistit, jsem ti napsal taky... Vrazíš do slotu, ohlásí se ti to, vrazíš instalační cédéčko a to tě povede intuitivně samo. Tak co ještě chceš za rady?

doplněno 16.01.14 20:08:

Nad převodníkem za tisícovku ani neuvažuj a nějaké redukce a kabely jsou jen o cca 400.- levnější v nepoměrně horším výkonu.

Datum: 17.01.14 04:03

S tím "vrážením" do slotu bych byl opatrný. *smich* Taky když už bych doporučil prdět na cédéčko, ovladače je vždycky lepší stáhnout nejnovější od výrobce. To samozřejmě předpokládá internetové připojení, ale to ostatně tahle poradna taky, takže to hádám nebude problém.

Datum: 16.01.14 18:10

Myslíte že by fungovalo todle aniž bych musel ještě něco dokupovat?.?.?

Datum: 16.01.14 18:15

lujsi, tohle je převodník z HDMI na D-SUB, tedy přesně naopak než potřebujete. Opačná redukce je poněkud složitější a dražší.

Datum: 16.01.14 18:31

A sakra. :( :(

Datum: 16.01.14 19:43

luis DVI výstup grafické karty je jen speciální konektor, který obsahuje VGA a HDMI signál, oba jsou ale bez zvuku, ten je potřeba táhnout zvlášť, ale to snad nebude problém

doplněno 16.01.14 19:45:

Prostě kup starší kartu s DVI a kabel DVI-HDMI a bude to nejmenší investice a hlavně bez ovlivnění kvality k horšímu.

Datum: 17.01.14 04:05

Tak, tak, přidávám se s tím, že stačí DVI výstup, což už většina novějších i obyčejných karet má a dá se sehnat i 10m DVI-HDMI kabel. Někdy má televize jeden konkrétní HDMI vstup popsaný přímo DVI/ PC a to je pak dobré počítač připojit do něj. Jasně, zvuk se pak přivádí zvlášť.

Datum: 17.01.14 08:28

Už sem psal že ta nová TV nemá ani DVI připojení !.!.!

Datum: 17.01.14 11:39

luis:

Achjo, DVI = HDMI je to jen otázka jiného konektoru :-D

Už jsem to taky psal...

doplněno 17.01.14 11:46:

tvoje nová televize má 3xHDMI, pokud koupíš grafickou kartu s DVI stačí pak jen kabel:

https://www.alza.cz/kabel-propojovaci-dvi-hdmi-d65982.htm

DVI jenom nema ve svém digitálním signálu obsažen zvuk, ten natahneš zvlášť do TV nebo do přídvných aktivních repro, nebo do sluchátek - dle libosti.

Datum: 17.01.14 11:45

Tak to sem bohužel nevěděl.

doplněno 17.01.14 12:01:

BMBX: A to je další problém. Ja sem si myslel že ste za tu dobu co tady na poradně přispívám (spíš se většinou ptám) už pochopil že sem spíš počítařčovej jeliman kterej tomu vůbec nerozumí a nemá moc peněz.

Takže k tomu DVI zase ještě nějakej kabel a já nebím co ještě a nakonec zjistím že mně výjde levnějc koupit si novej počítač !.!.! :( :( :( :(

doplněno 17.01.14 12:26:

BMBX: Nechci bejt hnidopich ale proč mi todle řešení nenavrhli u nás kde mně znají?.?.?

doplněno 17.01.14 12:27:

Nebo některý z předcházejících rádců?.?.?

Datum: 17.01.14 12:07

luis:

Ano, pochopil. Ten kabel nebo redukce DVI-HDMI lze sehnat určitě levněji a grafická karta s DVI výstupem bych doporučoval z druhé ruky, bude to ta nejlevnější varianta bez ztráty kvality, nač kupovat hned nový počítač

doplněno 17.01.14 12:13:

http://www.kabely-redukce.cz/…-D-propojovaci-3m-cerna?c=563

http://aukro.cz/graficka-kart…amer-edition-i3878539503.html

Datum: 17.01.14 12:31

No jo, pokud si na to nevěříte, tak buď vám to může nastavit a zprovoznit někdo jiný, nebo opravdu zvolte to jednodušší řešení, i když s o něco horší kvalitou. Ale v tomhle případě jsem viděl video na youtube a není to otřesný obraz jako u jiných převodníků, před kterými tu někdo výš varoval. A opravdu je to pak jen o zapojení krabičky a kabelů do počítače a televize. Nemusíte otevírat a instalovat něco dovnitřku počítače.

Datum: 17.01.14 12:36

Mít doma počítač, nerozumět mu a nemít někde blízko nějakého "počítačového poradce" je trochu hazard

Datum: 17.01.14 18:39

Hazard to je v případě zásahu/řešení problémů onoho BFU ...

doplněno 17.01.14 22:06:

V anglická zkratka česky laicky řečeno/přeloženo Běžný Franta Uživatel

Na karta je naprd...je třeba hdmi konektor a navíc ta stránka je hnus, hledal bych asi jinde...

Datum: 17.01.14 18:41

Co je BFU !?!?!

Datum: 17.01.14 18:58
BFU = slusne receno "pocitacovy laik"

Datum: 17.01.14 19:14

Je to zkratka pro "blonďatou uživatelku" ( blond female user ) :-D

Copak je v dnešníé době problém sehnat v okolí někoho kdo se na to podívá? Vždyť velká většina dnešní mládeže leží v počítačích a mnoho si je skládá dle svého.

Datum: 17.01.14 19:30

Každej bohužel ty možnosti nemá.

Stačilo by tohle? za necelý 400 by to šlo.

Datum: 17.01.14 20:59
Vypada to, ze to ma konektor DisplayPort a ne HDMI. Nekupoval bych to.

Datum: 17.01.14 16:26

ano, může to fungovat, ale pokud máte pořádnou televizi, je lepší investovat do jakékoliv grafické karty s HDMI. Cena je jen o pár set vyšší a hlavně dosáhnete obrazu bez rušení a v nativním rozlišení televize. Tento "splitter" umí max 1280x1024, což je poměr stran 5:4 a i kdybyste nastavil 16:9 (1280x720), tak na Full-HD televizi rozhodně nebude obraz kdovíjak extra (ostrý).

doplněno 17.01.14 16:30:

http://pocitace.aukro.cz/nova…msi-1gb-ddr3-i3886923327.html

doplněno 17.01.14 16:34:

dáte o 150 Kč víc a máte jistotu digitálního obrazu včetně zvuku ;)

doplněno 17.01.14 16:35:

když na Kase připočítáte poštovné 100 Kč, rozdíl je vlastně jen půl sta. A to se podle mě rozhodně vyplatí. Navíc nová grafická karta dokáže znatelně ulehčit procesoru při přihrávání videí.

doplněno 17.01.14 16:37:

pozor na grafiky jen s DVI (viz výše) + redukce na HDMI - ty neumí přenášet zvuk!

doplněno 17.01.14 16:47:

BMBX: v tom případě se omlouvám, nečetl jsem všechny odpovědi, jen vím že je nás tu víc co se snaží přesvědčit, že nejlepší volba bude nová grafická karta a na různé převodníky a splittery je lepší zapomenout :)

doplněno 17.01.14 17:05:

laik: sice grafiku s HDMI nemám, ale mělo by to vypadat nějak takto :)

Datum: 17.01.14 16:46

na to že HDMI signál obsažený v DVI výstupu je bez zvuku jsem už upozorňoval

Od: laik
Datum: 17.01.14 17:01
Grafika s HDMI: zaujal me tam ten audio vystup. Jak se to tvari v PC? Jako dalsi zvukovka?

Od: laik
Datum: 17.01.14 17:12
Takze se to tvari jako dalsi zvukovka, presne jak jsem cekal. Diky *palec*

Datum: 17.01.14 17:25

Nemám vůbec potuchy o čem teď diskutujete.

Datum: 17.01.14 18:07

Porad se to toci kolem toho, ze nejlepsi reseni je koupit si grafickou kartu s HDMI konektorem. Ta grafika klidne muze byt i z bazaru, nejaka pouzita. Dokonce nekde ve sbernych surovinach nebo u nejakeho recyklatora byste ji dostal i zadarmo. V kazdem pripade nova je za nejakych 7-9 stovek vcetne doruceni. Pak uz vas staci jen ten kabel HDMI-HDMI a budete mit spickovy obraz i se zvukem z PC.

Vsechna ostatni reseni mohou byt zhruba o stovku levnejsi, ale nebudete mit kvalitni obraz a mozna ani nebudete mit zvuk. Proste se nic jineho nez grafika s HDMI nevyplati.

Jestli na to ted nemate, tak dejte kazdy mesic stranou 2 stovky a za 3 mesice si to muzete dat dohromady. Nebo vyrazte na tu obchuzku po bazarech a sbernych dvorech.

Grafiku chtejte pro sbernici PCIe, kterou jste psal, ze mate.

Datum: 17.01.14 17:34
Pokud máte Lujsi na grafice S video výstup, dalo by se tak propojení vyřešit. Buď s koncovkou chinch, nebo S video a koupit scart redukci. Náklady se pohybují v řádu desetikorun, ale na úkor ceny bude horší obraz.

Datum: 17.01.14 17:46

Bohužel výstup S-video mám jenom na TV kartě.

To by asi přenášelo jenom signál z tý karty ale ze samotnýho kompu asi nééé.

doplněno 17.01.14 20:56:

BMBX: Já sem si myslel že to pro mně k ničemu není. Mrkněte na to co sem psal v 19:30hod.

Datum: 17.01.14 20:48

luisi:

S- video na TV kartě je pouze vstupní, slouží k záznamu videa do kompu třeba s VHS videokamery a jiných ANALOGOVÝCH rekordérů videa.

Datum: 17.01.14 20:38

Já bych koupil nějakou použitou silnější grafickou kartu (proti té integrované VGA) s DVI nebo HDMI výstupem. Za cca 200Kč se dá sehnat na Aukru dobrá grafika na HD filmy pro AGP nebo PCI-E slot. Navíc to zrychlí i počítač a možnosti PC.

Datum: 17.01.14 20:58

Když já nemám na aukru účet a ani nikoho kdo by mi to tam koupil.

Datum: 17.01.14 21:00

luisi:

Pak opravdu nevím jak řešit hodně muziky za málo peněz...

Datum: 17.01.14 21:08

Přesně tak, je to s tebou marný. Ty tady řešíš nějaké redukce za 400.- které jsou jen jako nouzové řešení, přitom nová originální kvalitou disponující komponenta (grafická karta) stojí o třista víc a použitá o dvěsta méně. Rádci ti radí, že si máš kdyžtak obejít bazary, kde ti to dají za pár kaček... Ty ne.

doplněno 17.01.14 21:12:

Tak se omlouvám, ta Radeonka 5450, co jsi dával odkaz výše z toho bazaru, to je ono, má to HDMI, D-sub (klasický monitor) a DVI. To je co potřebuješ.

Datum: 17.01.14 22:27

ERNIE: A je to na 100% že mi bude stačit grafická karta jakýkoliv značky s HDMI výstupem a nebudu dál muset řešit TAKTY, MB, DDR, FREKVENCI a já nevím co ještě?.?.?

Datum: 17.01.14 22:34

lujs:

ber to zjednodušeně tak, že grafická karta je autonomní zařízení, které si někde vezme data a ty zpracuje na obraz, pokud se díváš teď na filmy a procesor to stíhá krmit, tak se nic pro tebe nemění.

Datum: 18.01.14 16:58

Tak dneska mi bylo emailem a potom z 2. zdroje telefonicky potvrzený že nejlepším a nejlevnějším řešením je vyměnit v PC grafickou kartu za novější VGA s rozhraním HDMI.

Datum: 18.01.14 17:35

A co ti tady říkáme celou dobu my?!?!

Datum: 18.01.14 18:10

Však jsem to říkal hned, navíc s nabídkou z druhé ruky kdy je to opravdu levnější jak redukce...

Datum: 18.01.14 20:47

Za to bys měl lujsi dostat nějaké trestné body, opovrhuješ kolegy rádci a uvěříš až ti to někdo potvrdí telefonicky - to bych zahořkl .-)

Datum: 18.01.14 21:40

Ještě si to nech potvrdit z lampárny hlavního nádraží, abys to měl posichrovaný. ) A ať ti daj kulaté razítko.

Datum: 19.01.14 00:03

čím větší a kulatější razítko tím líp... :-D

doplněno 19.01.14 00:19:

lujs:

jen abys trochu věděl o co jde ze včera 17:25

V PC máš grafickou kartu co dělá obraz a zvukovou co dělá zvuk, obě karty si vemou patřičná data ze sběrnice a zpracují je. HDMI je ale digitální výstup, který kromě videa obsahuje i zvuk, proto grafická karta co má HDMI výstup musí umět zpracovávat i zvuk i video zároveň, bere si tedy ze sběrnice data pro video a pro audio a v počítači se musí "tvářit" jako grafická i zvuková karta - o tom byla řeč výše.

Pak jsou grafické karty co mají také digitální výstup videa, ale neumí zpracovat zvuk aby jej do HDMI výstupu zakomponovaly, na nich je konektor DVI, ten obsahuje signál VGA a digitální signál plně kompatibilní s HDMI, ale bez zvuku. To lze s TV také propojit na vstup HDMI, ale zvuk se musí vést zvlášť v analogové formě ze zvukové karty.

Datum: 19.01.14 05:24

V tomhle jsem si nebyl nikdy zcela jist. Protože z popisu mi to u některých karet přišlo, že mají DVI výstup na video, ale HDMI výstup pouze audio, proto se mi ve Windows HDMI zobrazovalo jen jako další zvukovka. Pravda, nepřipojoval jsem to zatím, takže jsem neověřil, jak to doopravdy je, ale i v ovladačích k té kartě to vypadá, že je to jen audio. Ale může to být jen dodatek, to uznávám.

doplněno 19.01.14 05:27:

No jo, zřejmě to opravdu tak bude, že je to obojí. Tak to je teoreticky do budoucna pro mě dobrá zpráva. :)

Datum: 19.01.14 08:53

Já dumám nad jinou problematikou. Povedlo se mi dát dohromady hodně vymakaný projektor, nemá vlastní repráky a pokud chci do něj napojit zařízení s HDMI výstupem, jak získat zvuk

Datum: 19.01.14 09:11

Datum: 19.01.14 09:45

Já vím, že jsou převodníky na všechno, ale zapojit a ohledně videa mám téměř převodníky z čehokoliv na cokoliv :-D Ale v tomto případě jsem to zatím řešil převodníkem HDMI-VGA+audio, to do toho projektru strčím taky a stál čtvrtinu.

Datum: 21.01.14 20:42

Tak sem si dneska koupil novou grafickou kartu s HDMI výstupem.

Bohužel mi nejde nainstalovat program z cédéčka co bylo k němu tak sem ji zase vyndal a zítra to zkusím znovu.

Datum: 21.01.14 22:31

Přihlásila se karta jako nové hardwarové zařízení? Vpravo dole na liště v oznamovací oblasti, jak jsou hodiny...

doplněno 21.01.14 22:33:

Jinak při neúspěchu není potřeba ji vytahovat, můžeš jí tam nechat a jen přehodit kabel na port integrované grafiky (jako byl původně).

Datum: 21.01.14 22:39

Právě že když sem ji tam nechal tak mi nešel (zatím do starý televize) u TV karty zvuk a potom ani obraz internetu tak nevím co je zase za problém.

Datum: 21.01.14 22:42

Hm... To je zase otázka nastavení priority v BIOSu. Nicméně, přihlásila se po zasunutí karta jako nové HW zařízení? Je to systém Plug n Play, to znamená zasuň a jeď )

Datum: 21.01.14 22:47

Jo přihlásila ale ani po hodině se nenačetla.

Datum: 21.01.14 22:55

Tomu nějak nerozumím. Jak nenačetla? Připojil jsi k ní kabel monitoru? Neudělal jsi to tak, že kabel monitoru jsi nechal jak byl původně a na tu grafickou kartu jsi připojil jen televizi?

Datum: 21.01.14 23:10

Co jinýho bych k tý gr. kartě měl připojit?.?.?.?

Datum: 21.01.14 23:17

Ty odpovídáš jak ženská. Já se tě zeptám, jak jsi to připojil a místo konkrétní odpovědi dostanu otázku. Napiš postup, jak jsi to udělal a zítra na to mrknem.

doplněno 21.01.14 23:19:

Nejdříve musíš zprovoznit rozhraní PC-monitor, na televizi se zatím vyprdni.

Datum: 21.01.14 23:42

Ernie: Přečtěte si prosím moji otázku od začátku !.!.!.!.!

doplněno 21.01.14 23:45:

Prosííííííím.

Datum: 22.01.14 05:17

lujs:

v BIOS nastav odpojení integrované grafické karty, monitor připoj do té nové i bez ovladačů musí chodit v základním režimu a pak se pokus nahrát software ke kartě, až pak bude chodit vše ostatní.

Datum: 22.01.14 12:18

BMBX: Kdyz ja ani nevim jak se do BIOSu dostanu. Bedna uz je v servisu kde sem gr. kartu kupoval. Potom dam vedet.

Datum: 22.01.14 12:39

Vypnete počítač i ze zásuvky, odkrytujete skříň.

Do příslušného slotu zasunete graf. kartu a připevníte šroubkem ke skříni-tam jak jsou vzadu otvory pro karty. Otvor je potřeba připravit buďto vylomením, nebo sundáním krytky-podle druhu skříně.

Podle druhu karty bude se připojuje i napájení ze zdroje. Ale jednodušší karty toto nepotřebují, jsou napájeny PCIe slotem.

Přehodíte kabel monitoru na kartu.

Zapnete PC, vstoupíte do BIOSu (klávesa DEL, popřípadě jiná kombinace, podle druhu biosu).

V biosu nastavíte v sekci grafiky inicializaci přídavné graf karty jako první (hodnota PEG-není to vyloženě nutné, jen bios sáhne hned na kartu jako první) a dáte taktéž hodnotu Disabled na integrované grafice. Opět záleží na druhu biosu, takže Vám neřeknu, jak přesně se jednotlivé sekce jmenují.

Dáte v biosu uložit nová nastavení (Save and exit setup-nebo podobně).

Počkáte na start PC a v prostředí windows nainstalujete potřebné ovladače buď ze stránek výrobce karty (aktuálnější), nebo z přiloženého CD. To je vše.

Ale vzhledem k tomu, jak jste vyrval chladič i s procesorem, tak to nebude pro vás rutinní záležitost obávám se..

doplněno 22.01.14 12:40:

Aha, to je pro Vás, luisi, lepší s tím servisem.

doplněno 22.01.14 12:46:

A ještě něco. luisi. Pokud neumíte vstoupit do biosu, tak počítačovou skříň vůbec neotevírejte. Je to tak lepší.

Od: hop®
Datum: 22.01.14 05:35

Lujsi, nezlobte se na mne, ale já Vás fakt obdivuju, že se například po této zkušenosti ještě odvážíte comp jen odkrytovat! :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.01.14 18:20

Tak sem prinesl komp ze servisu.

Bohuzel mi opravar rekl ze se mi sekaji XPecka. Prej si je mam nechat preinstalovat.

Nevim jak je to mozny ale do te doby nez sem dal dokompu tu novou grafickou kartu jel pocitac v pohode !?!?! :(

Datum: 23.01.14 19:05

Třeba na vás chce víc vydělat. Ale kdo ví no. S tím už se dá ale teoreticky něco udělat, aniž byste musel ten počítač otevírat. Rozhodně to chce nejnovější ovladače k té grafické kartě a při té příležitosti třeba i ovladače ostatních základních částí.A před přeinstalováním se dá ještě zkusit spousta dalších věcí, CCleaner, defragmentace, projít všechno antivirovým programem,...

Datum: 23.01.14 19:34

Kdyz on zamrza hned jak ho pustim.

Premyslel sem jestli by nepomohlo udelat neco s bodem obnovy(nebo jak se to jmenuje), jenomze ja nevim jak se to dela.

Datum: 23.01.14 20:48

A jak chceš provést bod obnovení když to hned zamrzne?

Datum: 23.01.14 20:53

Ono to nekdy zamrzne az po chvili.

Datum: 23.01.14 22:54

Nevyrval jste tam zas něco, když jste tam cpal tu kartu? Nebo to zamrzá až po přinesení z opravny?

Datum: 23.01.14 23:33

Co uvolněný RAMky? Jinak co je to za servis, že to odevzdaj v tomto stavu! Snad reklamovat.

Datum: 23.01.14 23:36

Takovej PC servis, kde umějí nainstalovat grafickou kartu, dneska může dělat kdejakej blbec, i já.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.