Hifi věž přestala hrát

Od: Datum: 04.12.13 10:19 odpovědí: 14 změna: 05.12.13 10:08

Dobrý den, máme hifi věž Sony CMT-RH10. Ze dne na den nám přestaly hrát reproduktory, mysleli jsme, že se nějakým způsobem zničily, ale zjistili jsme, že pokud se k hifi připojí sluchátka, také se v nich nic neozývá. Ani když přepneme na tuner, ani kazeta, ani aux ani CD. Přitom CD se normálně točí, kazety jedou, radio se ladí, volume máme samozřejmě na max . Nevíte, čím by to mohlo být? Setkali jste se někdo s podobným problémem, samozřejmě i u jiného typu hifi věže nebo rádia? Dá se to nějak opravit?

Předem děkuji za odpověď

Nikola

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 04.12.13 10:22
To vypadá na koncový stupeň (zesilovač).Dá se to vcelku pokud je to ono opravit za docela rozumný peníze.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.12.13 10:22

Koncový stupeň zesilovače - asi odešla pojistka, nebo ten koncový stupeň.

Také mohlo odejít napájení toho kon.stupněm. Podívat se, přeměřit, ale také repro přeměřit... !

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.13 10:49

Ma to nejaky nizkourovnovy vystup? konektor, cinch pro jine nez sluchatkove pripojeni? Jestli ano, tak ten odzkouset. Pokud pojede, tak potom viz vyse - koncak. Pokud ne, tak jiny púroblem

Od: ben®
Datum: 04.12.13 10:52

Dobrý den, ještě se podívejte, jestli na té věži není zamáčknuté tlačítko MUTE. Může to udělat např. dítě. Zdravím!

Datum: 04.12.13 11:15

Miluju otázky typu: Nejede mi auto, čím to je? Netopí mi topení, proč?

Už jsem to tu psal několikrát - na opravy podobných závad opraváři studují 4letý učební obor s maturitou. Těch závad může být 100+1. Od vypadlé pojistky ve zdroji po vyhořelý zesilovač. To Vám ale nikdo takhle na dálku neřekne.

Ohodnoceno: 2x

Od: jinx®
Datum: 04.12.13 13:36

to je presne dovod preco sem zacinam coraz menej chodit.Mnohi co sa dotazuju su pohodlni,nevyskusaju ani makke "F".ale zasierat stranku to ano...

Od: nikolinam
Datum: 05.12.13 09:03

Víte, ne každý má čas jezdit po servisech nebo nahánět kamarády, aby se mi na to přišli podívat. Otázku jsem zde položila jen z toho důvodu, že jsem chtěla vědět, jestli se s tím někdo setkal nebo čím by to asi tak mohlo být. Nechci po nikom tady finální a jasnou odpověď na to, co se stalo. Já třeba jako ženská takovým věcem nerozumím, takže jsem hledala odpovědi na internetu. Takže se vážně moc omouvám, že jsem si dovolila se tady v poradně zeptat na něco, čemu vážně nerozumím! Ne každý má čas a peníze na to jezdit po servisech nebo kamarádech a ptát se čím by to mohlo být, případně dát za opravu několik stovek, za což by možná byla ve finále hifi nová, když si může zjistit, čím by to asi mohlo být a zkusit to třeba nechat opravit někoho z rodiny, kdo tomu aspoň trošku rozumí nebo ví, kde by se ty součástky v hifi měli zhruba nacházet nebo jak vypadají. Myslete taky na to, že lidi, co sem občas píšou některé pro vás asi stupidní dotazy, nejsou pohodlní, ale jednoduše chtějí ušetřit nebo se alespoň trochu posunout k odpovědi, proč něco nejde.

Ostatním moc děkuji za typy, určitě bude jednodušší, když to dám někomu s tím, aby vyzkoušel těch pár věcí, co jste mi tu psali, než to někomu dát jen s tím, "že to nehraje".

Hezký den všem!

Datum: 05.12.13 10:08

Nic ve zlém, nechtěl jsem se dotknout Vás osobně. Samozřejmě, že nikdo nemůže všechno vědět, od toho tady ta poradna je. Jen mě dráždí nepromyšlené otázky typu "bolí mě zub, co mám dělat..." "Kam mám jet na dovolenou?"... "Jak mám nastartovat" (aniž by uvedl aspoň značku auta a podobně. Řada tazatelů se ani nenamáhá hledat odpověď sama a čeká, že to za ně někdo udělá. Přitom odpověď na jeho otázku často najdete během pár vteřin jakýmkoliv vyhledávačem na Netu. Tady se pak hromadí zbytečné otázky a poradnu silně znepřehledňují. Takže, jestli se Vás můj příspěvek nějak dotkl, omlouvám se. To nebylo v úmyslu.

Od: bmbx®
Datum: 04.12.13 14:14

magdon:

přesto to nikomu nebrání vyslovit svou teorii, předpoklad v čem to můžr být Nebo jsou zde všichni rádcové profesionálové v oborech v kterých se snaží poradit, pomoci?

U Sony věží jsem se setkal s trubičkovými pojistkami ve zdroji, ale kromě toho tam byla sposta odporů kombinovaných s pojistkou, na vzhled zcela neroznatelných od malých odporů, až dle schematu jsem je objevil dle zvláštního značení. Servismani-profesionálové mne tehdy pobavili - schema mi nechtěli okopírovat - že si to hlídají a když jsem chtěl aby mi to opravili tak modmítli, že je to už starý model. Ano není nad ty co na to studují 4 roky s maturitou

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.12.13 14:30

Ale jo, jenže bez bližšího ohledání zařízení je každá taková úvaha věštění z křišťálové koule. Zvlášť když tazatel často ani neuvede typ zařízení (což teda není tenhle případ). Na takhle položenou otázku by zodpovědně nedokázal odpovědět ani profesor elektroniky.

Od: bmbx®
Datum: 04.12.13 14:48

Takových případů na poradně je...a lidi věští, radí, trefí se, nebo jdou na jisto :-D

Datum: 04.12.13 14:23

No prave ja na to studuju 4roky a skladam maturitu abych tady pak prodaval svoje znalosti a zkusenosti... Chceto vzit merak a merit vic tu nikdo neporadi... popripade skopek a generator :)

Datum: 04.12.13 16:02

To je svobodna volba tazatele a radce. Ne vsichni maji kamarady, kterym staci zavolat a oni dojedou poradi,prohlednou, opravi a nic za to nechcou. Tady je to 1.pomoc a nekdy je dostatecna a finalni. V odbornem servisu, kde jde o zisk, Vam malokdy poradi po telefonu nebo mailu za podekovani. Spise to je : Dovezte to, podivame se na to,... a potom je to vymena pojistky za 2,5 Kc a k tomu : demontaz, montaz, HZS a cele potom za 800 Kc. Nebo taky : Meli jsme to 2 dny na testu a zavada se neprojevila. Myslim tedy, ze pomoc na tomto portalu je uzitecna. A to nemluvim o pravnich radach. Zkuste advokatni nebo pravni poradnu osobne nebo tzv. bezplatne poradny on-line (nikdy jsem nedostal poradnou odpoved. Spis to je reklama advokatni kancelare.)

V tomto kokretnim pripade nakladat Hi-Fi vez a dopravit do servisu a zjistit, ze je omylem stlacen gombik MUTE by bylo na zabiti. :)

Ale to je jen muj nazor

Ohodnoceno: 4x

Od: jinx®
Datum: 04.12.13 20:55

No a zrovna tuto: https://www.poradte.cz/auto-m…motorem-snizuje-spotrebu.html

To vyzera na klasicku krcmovu stavku ze kolko ludi zareaguje...a pritom je to tema onicom bez jasneho a presneho konca...proste absolutna blbost...podobne temy na nete aj s pneu...atd,oleje,kedy prezut .

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.