Satelit Topfield + TV Philips

Od: Datum: 11.09.13 21:06 odpovědí: 4 změna: 13.09.13 22:23
avatar

Zdravím.

Stav: Satelit Topfield SBI-5450 připojený k TV Philips. Přesný typ nevím. Je to tak 15 let staré CRT, 55cm. Spojení scart, karta Skylink Výměna M7.

Televize při přepínání satelitu nedrží vstup AV.

Přepnu sat, naskočí lišta s EPG a když satelit naladí kanál (naskočí obraz), tak se TV přepne na poslední přechozí kanál. (Na něm nic naladěno není, je připojen jen ten satelit. Takže tam "utíká" obraz ze satu.) Jako by ztratila signál na scartu. Při dalším přepnutí totéž: přepnu sat, naskočí vstup AV, ale po naladění kanálu opět vyskočí. Ovšem signál na scartu je. Když TV přepnu na AV tak signál ze satu tam normálně je.

Sranda je, že to nedělají všechny kanály, při přepnutí na Dajto, TvNoe, Joj plus nebo ČT2 drží AV bez problému.

...

Ale se sat Amiko SSD-560 tento problém TV nemá.

Setkal se s tím někdo? Případně nápady čím by to mohlo být?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 12.09.13 08:10

Jo, u známé něco podobného, nemůže naladit české kanály. Dostane novou kartu do satelitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 08:23

Já si nejsu jisté, ale AV vstup = SCART?

Podle mýho je AV vstup žlutý cinch konektor pro video a červený a bílý cinch konektor pro audio.

Zkuste vyměnit SCART kabel - možná je tam přerušený některý vodič a nebo tam není zapojen.

A nebo máte rozvrtaný satelitní přijímač. Tam bych radil dát přijímač do továrního nastavení, ale nevím, jestli si pamatujete všechny změny a nastavení v přijímači. Pro provedení továrního nastavení totiž budete muset všechno nastavit znovu (včetně vyhledání programů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 13.09.13 21:08
avatar

Televize má kromě antény jen jeden vstup a to scart. Takže v tomto případě AV = scart.

Kabel mě napadl jako první, vyměněn, problém stejný.

Přijímač je fungl nový, zrovna vybalený. Ale tovární nastavení jsem taky zkoušel a nic.

Přijímač jsem zkoušel na podobné TV stejné značky a stáří a tam jede bez problémů.

Kdyby to dělaly oba přijímače, tak je jasně špatný konektor na TV, ale dělá to jen ten nový stroj.

Zatím jsem nechal napojené zmíněné Amiko, kde je sice rozviklaný scart konektor, ale zatím funguje. (Jak ten scart, tak drží vstup AV)

Používají to osmdesátiletí manželé, takže těm tahle kombinace podle jejich slov stačí.

Ale stejně se to bude muset za čas řešit. Cryptoworks může kdykoliv skončit. Na druhou stranu Skylink prodal tolik ICE karet, že mu brzké odpojení Cryptoworksu za to fiasko nejspíš nestojí.

doplněno 14.09.13 10:43:

Martinhajek: To samozřejmě všechno vím. Karta bude po odpojení Cryptoworksu fungovat dál. Ovšem dotkne se to té masy majitelů starých přístrojů. Které po odpojení Cryptoworksu můžou hodit z okna budou si muset pořídit nový Irdeto příjimač. Který s originál čtečkou ( ne EMU) v současnosti stojí min. cca 1700kč. A tito lidé si pořizovali ICE kartu.

doplněno 14.09.13 15:23:

Martine, máš pravdu, že karta by měla fungovat i po vypnutí Cryptoworksu, ovšem v tom odkazovaném dotazu píšeš: Ve čtečce IRD přijímá zápisy z identu (caidu) Irdeto jako běžná Irdeto karta, ve čtečce CRW přijímá zápisy přes speciálně pro ní vysílaného ident s označením "OD96", který se tváří jako Cryptoworks ale je to vlastně upravené Irdeto. Tohoto identu se tedy vypínání čistého Cryptoworksu netýká, proto bude karta ICE i nadále fungovat ve čtečkách CRW, i když bude Cryptoworks dávno vypnutý.

Takže karta bude fungovat dokud bude Skylink ident "OD96" vysílat. Ale jak známe Skylink nic není večné. Viz jejich karty na stálo vz. Ser-Po

Zdroj: https://www.poradte.cz/elektr…dou-jen-programy-ct1-ct2.html

Datum: 13.09.13 22:23
avatar
Dovol abych tě upozornil, že karta ICE neumí přijímat Cryptoworks, umí ho ve čtečkách CW jen emulovat z Irdeta (identu "caid OD96). Vypínání Cryptoworksu se jí NEDOTKNE.
doplněno 14.09.13 14:09: Ano, karta ICE bude po odpojení CW fungovat dál. A to i ve čtečkách CW.
Takže nevím jak myslíš to "házení starých přístrojů z okna". Pokud bude v CW receiveru karta ICE, vypínání CW se ho netýká.
doplněno 14.09.13 14:34: ICE kartu Skylink neprodává jen tak pro srandu králíkům. Jejím primárním účelem je nahradit ve starých receiverech kartu Cryptoworks tak, aby tyto přijímače běžely i po vypnutí CW.
Tady jsem to už vysvětloval:
http://poradte.cz/elektronika…dou-jen-programy-ct1-ct2.html
doplněno 14.09.13 19:55: Vypnutí tohoto identu nehrozí, je to Irdeto a společnost M7 vede karty ICE VÝMĚNA jako karty typu Irdeto. Není důvod proč by to dělali a ostatní caidy nechali běžet. Vypnou jen identy CW, do těch už se jim totiž piráti nabourali.
To už je úděl kódovaného příjmu - jednou za pár let změnit verzi kódování, nebo rovnou kódovací systém. Za deset, patnáct let už to bude zase úplně jinak.
Mimochodem, M7 je odborníky podezřívána, že ze Skylinku možná udělá regulerní pay-tv platformu, jakou je u nás Digi TV nebo Freesat (UPC). Takže za pár let mohou být základní programy + pár dalších třeba taky za 199 - 299Kč/měsíc. U ser-po 29Kč měsíčně nezůstane.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.