Nejste přihlášen/a.
Navazují na původní dotaz: poradte.cz/...
Přidávám nákres, který bych chtěl zkonstruovat - žebra 4-5m dlouhá... Jeden T kus varný vyjde na 20 kč a svěrný (opakovaně použitelný) na 85 Tak ještě uvažuji, zda z varné verze "žebříkové"to neudělat jako rozvinuté klubo na střeše s délkou větve 50m - ale to bude giga odpor...
Co se týče UV, tak to budu muset asi risknout, i když by výrobce mohl frknout trochu sazí navíc (ale to bych si musel objednat kilometry) Odolnosti vůči UV záření se u plastů dosahuje obvykle použitím aditiv, jako například UV stabilizátorů, černého zbarvení (obvykle s použitím sazí) nebo ochrannými povrchovými nátěry (např. laky nebo metalizované povrchy). Přidání sazí je finančně nenáročný a obvykle velmi účinný způsob vytvoření plastů odolných vůči ultrafialového záření. Fluorované polymery, jako například PTFE a PVDF, navíc mohou vykazovat velmi dobrou stabilitu při působení UV záření i ve svém přirozeném stavu.
Jak donutíte vodu, aby stejnoměrně tekla ve všech trubkách a netekla jen třeba třemi středními trubkami?
Až budu dělat příště ohřívaní vody do bazénu, koupím trubku v kole (několik) a rozmotám je po střeše, jako máte na obrázku ve výkopu. Jeden přítok, jeden výtok. Žádné koleno, téčko, zkrátka nic co udělá větší odpor pro vodu.
Třeba EP LDPE trubka v kole 32 x 4,4 mm PN10 (svitek 100m)
Přeji Vám, aby voda proudila stejně přes celý systém, ale nevěřím tomu. Obávám se, že voda proteče jen 5 trubkami, nestačí se tak ohřát a účiněk nebude takový, jaký očekáváte. Tento problém jsme řešil před 6-8 lety, Vám přeji lepší úspěch.
No a v tech krajnich se prehrivala na 100°C nebo co? Mel jste to vyspadovane? I kdyz se na krajich prehreje tak se zase spoji s tou rychleprpudivsi, takze ...
no jasne, zkusim nejprve teda 2 smycky po 50 metrech, jaky bude odpor, obavam se ze obrovsky, filtrace mi dava tlak 0,6 atm jeste pri 0,55 atm to ma odhadem tak 4 m3/h.
Tak samozrejme ze se to sepne jen pri plnem osluneni vsech casti systemu.
zahradni hadice - nesehnal jsem levnou cernou, takze trubka DN32 za 17 bez dph je nejlevnejsi varianta co mam. Ekvivalent vroubkovane solarni pvc hadice stoji minimalne 40,- za metr.
Ale ta hadice neni ani cerna a lame se, takovou zelenou hruzu mam a na netlakovou vod7 je to NEPOUZITELNE
bohuzel sehnat CERNOu hadici jako popisuje pan tady pavrda.cz/... (pred 15 ! lety) dnes uz nelze, snazil jsem se o to 3 roky, on koupil tehdy nekde normalne v kovomatu, par let to mel v provozu nez se stehoval od rodicu, ted nevim zda to jeste zprovoznil...
kazdopadne udekat to takhle je nejlevnejsi reseni, ale krucinal kde vzit takovou hadici co nejvic cernou a v rozumne cene!?
Něděná trubka sama o sobě černá není,ale položená na černém plechu, s izolovanou zadní stěnou a pod sklem má docela slušný výkon, viděl jsem takhle dělaných pár kolektorů. Jen na ohřev bazénu při ceně materiálu docela drahé řešení
Fluorované polymery, jako například PTFE a PVDF, navíc mohou vykazovat velmi dobrou stabilitu při působení UV záření i ve svém přirozeném stavu. Svatá pravda. Akorát by kolektro z takových trubek stál asi víc, než střecha na kterou ho chcete dát. V případě PTFE pak je problém, jak trubky spojovat. Svářet nejde, lepit mizerně. Lepit tak, aby to vydrželo tlak, ještě ke všemu vody, nejde už vůbec. Sorry za OT.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.