Spokoj. majitel krbu s teplovodním výměnikem?

Od: Datum: 31.12.16 12:00 odpovědí: 10 změna: 31.12.16 15:31

ahoj, máte doma někdo topeniště(krbová kamna, vložku nebo něco jiného) s teplovodním výměnikem? jste s tím spokojení?

ptám se proto, že jsem měl na obhlídce topenáře a ten mě od toho odrazoval, 3x se mu prý stalo, že neseplo čerpadlo u 3 různých lidí(a to né vlivem proudu, jen prý neseplo) a byl průser. jestli jsem to pochopil dobře, jednou prý dělal komplet nové rozvody, paní POPRVÉ zatopila a čerpadlo neseplo. a to to bylo nové

tak mě právě zajímají vaše zkušenosti

p.s. teplovodní výměníky nemají žádný bezpečností systém? to je to fakt tak, že když to čerpadlo nesepne(a to ani nemusí být bez proudu), kamna skáčou, mlátí a můžou se roztrhnout? (kdybych to slyšel, asi bych se i jen bál přiblížit, abych to zasypal pískem)

tak co vy na to:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.12.16 12:08

Každá teplovodní krbová vložka musí být zajištěna pojistným ventilem, který otevírá při nadměrném stoupnutí tlaku v systému a odpouští vzniklou parovodní směs do volna (nejlepší je mít pod výfukovým potrubím dostatečně velkou nádobu). Pokud nikdo nezasáhne a krb stále hoří, tak v nejhorším případě dojde ke spálení materiálu krbové vložky, ale k výbuchu by dojít nemělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rqwope*
Datum: 31.12.16 12:14

Ještě se tam běžně montuje dochlazovací smyčka. Porouchat se muže cokoli, ale když je to dobře udělané, spínání a i celý systém funguje spolehlivě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 12:18

pokud striktně netrváte na zkušenostech s krbem a počtete si o kotlech,což je podle mne obdobné,zkuste zde - https://www.poradte.cz/domacn…y-obeh-vypnuti-elektriny.html - aloisb,je sranda,že v té diskuzi funkci bezpečnostního ventilu plníte vy :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 15:05

Je pravda, že musím být opatrný, ale ta jednoduchost zařízení mi za to stojí. Jinak mám vedle kotle na tuhá paliva ještě kotel na zemní plyn zn. DESTILA, na který večer než jdeme spát přepojím topný systém a už se nemusím ničeho bát !*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 12:33
avatar

Ale neee , neni se ceho bat , existuji veci , ktere zabranuji tomu , at je to pretlakovy ventil , ci jakykoliv system nahradniho zdroje , kdyz vypne proud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 12:40
avatar

Mám to doma a spokojenost veliká. To, že nesepne čerpadlo není problém krbu.

Bezpečnostních systémů tam je několik, dochlazovací smyčka, pojistný ventil a navíc, spíš pro pohodlí, záložní zdroj. Mám tam autobaterii a není sebemenší problém topit půl dne na baterii. Kdyby se dala trochu větší, dalo by to na celý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 14:57

Ale čerpadlo je na 220 V, takže tam máte ještě měnič napětí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 15:03
avatar

Samozřejmě. A mám tím napájený nejen krb, nýbrž i plynový kotel, který topí, když se mě nechce topit a nebo v létě ohřívá vodu v nepřímotopným zásobníku. Ten je v zimě natápěnej krbem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 15:08

Jak píši výše, tak mám také vedle kotle na tuhá paliva stacionární kotel na zemní plyn DESTILA 12 kW, který jede přes noc. A když vypnou proud, tak prostě netopíme:-P

Teplou vodu připravujeme zásadně pomocí kotle na tuhá paliva, jehož topný systém je napojen do průtokového ohříváku v koupelně. Po zátopu si už za 10 minut myji ruce v teplé vodě a za zhruba 20 minut je na kotli 80o C a můžeme se sprchovat jak dlouho chceme. K tomu nám stačí několik polínek dřeva a veškerý spalitelný odpad z domácnosti (z komína se nadměrně nekouří !).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 15:31
avatar

Tak to máme trochu podobný. Jen mě se plyn spouští automaticky. Jakmile se zatopí v krbu, vypne se plyn a obráceně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.