Jak vyrovnat zdivo?

Od: Datum: 27.10.16 21:12 odpovědí: 9 změna: 28.10.16 09:21

Dobrý den,

dnes dorazil zedník, ukázal jsem mu zdi v interiéru., v pokojích s tim, že když se na zdivo položí něco rovného, vodováha, 2-metrová tyč...tak je vidět, že zeď není rovná, strčíte mezi zdivo a vodováhu prst. Chtěl jsem, aby zdivo vybrousil = tím vše vyrovnal a použil finální stěrku = štuk. Jenže.., zdivo prý je tvrdé tak, že nejde pořádně zbrousit, aby zeď byla rovná a finální stěrkou se vyrovná, skoro nic, protože maximální vrstva může být tak 2-3 mm. No a lepidla se na zdivo prej nepatlá a jediná možnost je, stávající zdivo obouchat na cihlu a znova poctive kompletně nahodit. Takže babko raď.

Otázka za milion zní, jak zdivo opravit, ale nebouchat se až na cihlu? Prostě opravit ale aby oprava byla ekonomicky, časově... únosná. Co dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.16 21:21
avatar

Oprava aby byla ekonomicky a časově únosná nebude stát za nic, rovla jsem v podobné situaci cembritovými deskami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.16 21:44
avatar

Tak co vlůastně máte křivé zdivo či omítku?Pletete totiž dohromady jablka a hrušky!

Ono je to suce jedno ,le kde jste viděl brousit zdivou?Dělám ve stvebnictví hezkou řádku let ale toto jsem neviděl! Křivé zdivo se ohodí do roviny a křivě ohozená stěny se většinou okope a pak opětovně ohodí do roviny.Prostě máte dvě ekonomické,resp.tři varianty-1- nechat tak , 2- okopat a nově omítnout a za 3 - dorovnat novou omítkou jen na potřebná místa a tím pádem pak celé naštukovat.

Samozžejmě ,mezi zedníky snad není žádný takový superman který by ohodil zeď a oštukoval tak aby byla 100%rovná,nakonec i norma je krapet jinak a rovinnost je v nějaké toleranci!.Holt je to prostě tak že před určitou dobou se na toto tak nehledělo jako dnes!Jinak lepidlo není určeno na rovnání křívého zdiva či omítky! to je určeno na stěrku na zateplení a dalí pak na obklady a dlažbu jen "patlalové jej cpu všude bez opodstatnění,i na vyrovnání 2cm!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: plekanec
Datum: 27.10.16 22:28

Kde jsem viděl, že je třeba brousit? Třeba tu:

https://www.poradte.cz/domacn…i-pred-vymalbou-brouseni.html

Broušení se mi jeví logicky. Prostě pokud někdo udělá "bouli" nerovným nahozením, proč to nevybrousit do roviny. Když máte takové zkušenosti, tak to jistě víte proč ne.

Od: thorus
Datum: 27.10.16 21:52

Já jsem kvůli křivým zdem obouchával celý barák a všechno se házelo znova. Pokud má být výsledkem normální nahozená zeď , tak mě žádné jiné řešení nenapadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plekanec
Datum: 27.10.16 23:32

Tady se něco píše o vyrovnání nerovností zdi sádrou ale nevidím, že by se psalo do jaké míry nerovnosti.., kdyby alespoň 1cm..i to by pomohlo :D

http://www.malirskypruvodce.cz/sterkovani-28-21-1.html

Datum: 28.10.16 00:35
avatar

... na dvou metrech prst, to je palec, takže jestli se nepletu 1% - v každym balení se toleruje +-5% - stjeně tam bude nějakej nábytek, takže podle mne, zbytečně vyhozený peníze a námaha a chtěl bych vidět, kdo si toho všimne (ale to je jen můj názor)...


doplněno 28.10.16 11:30:

... tak já bych tvrdil 5mm, ale to je fuk, říkalo se: do 5cm dohodim, nad 5cm dozdim>>> při představě té práce a čistoty s oboucháním a následnm nahozením bych tam opravdu dal nějakej obraz ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.16 08:44
avatar

Na dvou metrech prst je silně mimo normu!Norma byla (soudobou nevím ) na dvoumetrovou latí 2mm v libovolném směru!

Plekanče-brousí se jinak než si myslíš .2cm omítky se NEBROUSÍ,to se vyrovná okopáním a následně omítnutím .Brousí se třeba stěrka kterou dávají na srovnání malíři nebo sádrokartonáři ale to je tak na borušení do 2mm.Pokud chcete brousit -dorovnejte to sádrovou omítkou NE samotnou sádrou! třeba tuto : https://www.dek.cz/produkty/d…itka-filcovana-25kg-bal-016-f

nebo od jiného výrobce!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: plekanec
Datum: 28.10.16 09:21

Prosil bych, pane Plekanče = i na internetu můžeme být slušní, jako v reálu*smich* Nad sádrou jsem také uvažoval...jediné mínus, které jsem našel, je cena ale i to je relativní vzhledem k potřebným vrstvám u jiných variant řešení.. Kdo vlastně dělá sádrovou omítku, případně stěrku - malíř nebo zedník?

Datum: 28.10.16 08:57

pokud tam jsou centimetrove vlny, tak to pujde osekat asi dost blbě, aby to nebylo ve finale ještě horší.. u nás t řešili nahozením hrube omítky, tím se to vyrovnalo a na to perlinka a štuk..


doplněno 28.10.16 09:04:

na puvodni omítku bych měl asi strach, že to časem bude dělat problémy.. takže asi nezbývá než tu omítku sundat

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.