Umístění maringotky

Od: Datum: 26.07.16 11:33 odpovědí: 15 změna: 27.07.16 22:43

Vlastním pozemek, který na na katastru veden jako stavební parcela, územní plán tam však nedovoluje stavět. Může mi zakázat umístění maringotky?


doplněno 26.07.16 13:19:

Četla jsem v nějaké poradně příběh pána, který měl s umístěním maringotky potíže. Ale pozemek měl v chráněné krajinné oblasti. Zajímá mě, zda neexistují další zádrhele. V této zemi řehtá úřednický šiml až moc hlučně. Tak kdyby někoho něcio ještě napadlo. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.16 11:39

Ne. Dokonce někteří si na takových místech pořídí mobilhome nebo jak se to píše a nikdo na ně nemůže, protože to nemá základy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.16 12:44
avatar

Pokud je to bez zálkadu, na kolech nebo na kládách pražcích a podobně tak ne, třeba i na pzemku který není jako stavební parcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.07.16 13:17

To jsou zase bludy úřední obludy. I k úmístění maringotky na svůj pozemek potřebujete vyjádření "Souhlas s umístěním stavby". I maringotka splňuje funkci stavby (dá se v ní bydlet) a proto se nedělá rozdíl mezi budovou a maringotkou. Vyhledejte si ve St. zákoně pojem STAVBA.

Píši to snad po dvacáte, vyhledejte si zde archívu stejná témata.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 14:06

Možná máte pravdu, ale ono hodně záleží na vyjádření konkrétního stavebního ůřadu, respektive jaké mají úředníci znalosti. My máme teď ve stavbě hospodářskou budovu - no vypadá to jako menší barák, ale bude tam jen úložný prostor a králíci a slepice a přitom to máme všechno na normální stavební povolení a neteř staví regulerní barák v obci 10 km daleko a má to jen na ohlášení, ačkoliv to vůbec nesplňuje parametry, takže co si o tom myslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.07.16 14:12

dajko - ale? Vy, že nestavíte na ohlášení musí mít důvod - např. parcela vám sousedí s komunikací nebo zastavíte více jak 150 m2 nebo stavíte na vyjímku atd. Tohle se neodvíjí od znalosti úředníka, tohle je zákon. Pokud jste mohli stavět jen na ohlášku, určitě byste se ozvali a vyběhali správný postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 26.07.16 16:16

Na druhé straně ale pokud si na svůj pozemek maringotku postavím a řeknu že neslouží k bydlení, k rekreaci, ani k chovu zvířat apod., řeknu že je tam dočasně tak co? Ano někdo může tvrdit opak, jak to ale prokáže? Tak například soused má na zahradě nástavbu z náklaďáku na nějaké harampádí má to vedle domku ale v podstatě je to taková "maringotka" a nikdo to neřeší...

Četl jsem článek kde si lidé v chráněné oblasti kde nemohli mít chatky postavili maringotky a bylo jich tam několik, mezi těmi lidmi byli i "lépe postavení" a ať ochranáři a úřady do toho šťourají a stále jim to vadí kvůli té ch. kraj. oblasti, nic s tím nesvedli čili hledají a hledají další a další páky, ty maringotky tam stojí pěkně dlouho...


doplněno 26.07.16 16:19:

Jestli vám nemohou zakázat aby tam maringotka "pouze parkovala", tak jak vám ji zakáží?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.07.16 17:58

tak jak vám ji zakáží?

Pokutou a nařízením odstranění stavby.


doplněno 26.07.16 18:06:

janm - nemímít nic obhajovat co vím 100%, čtěte st. zákon, pak budete psát jinak. Již na vás nebudu reagovat, píšete jen své domněnky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 26.07.16 18:03

Maringotka ale nemusí plnit funkci stavby ne? Nevyužívá-li se jako stavba. Mohou dát pokutu za maringotku když ji na pozemku jen parkuji a proč vlastně? Nesmím zaparkovat na svém pozemku?


doplněno 26.07.16 18:04:

To by pak mohli dát pokutu i za zaparkování auta na svém pozemku.


doplněno 26.07.16 18:10: podmínka daná SZ přenosné stavby, zařízení a konstrukce nevyžadují územní rozhodnutí a to je nepřesáhne-li doba umístění na pozemku 30 dní v roce ( § 79 3) j). Jelikož již není řečeno jestli se to týká jednoho místa na pozemku nebo kdekoliv na pozemku a jestli se ty dny sčítají můžeme asi předpokládat pro každé nové místo těch 30 dní. A odjed na zimu, aby tam nezapadal na dýl jak 30 dní.Zdroj: http://www.uur.cz/konzultacni…ko/diskuse/?ID=2499&tema=1332
Ohodnoceno: 1x
 
Od: janm*
Datum: 26.07.16 18:21

A dále v odkaze na výše uvedenou diskuzi jeden účastník uvádí:Dlouho jsem se tak nenasmál, jako při čtení této diskuze . Stavba je jasně daná jak OZ tak judikaturou Nejvyššího soudu ČR a přes to nejede vlak. Rád se nechám prohnat správním řízením, většina úředníků na stavebních úřadech nemá ani ponětí o správním řádu, natož o občanském zákoníku a judikatuře. Opravdu jsem se pobavil... 15 let mám mobilní stavbu na svém pozemku a odrazil cca 5 útoků různých orgánů...nemají šanci.


doplněno 26.07.16 18:39:

Když zapátráte najdete na netu spoustu odkazů jejichž výsledkem je, že to s maringotkou není vůbec jednoznačné

https://www.nemcovice.cz/hlav…/maringotka-stavba-je-i-neni/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myra®
Datum: 27.07.16 12:50

Děkuji všem za názory. Vypadá to, že pán, který vidí věc jenoznačně negativně, je úředníkem na stavebním úřadu ve výslužbě. Myslím si, s že technickou a SPZ nebudu muset na zahradě ani každých 30 dní popojíždět. Jenom lidé jsou otravní a příliš hledí ostatním za ploty.Stavba je mimo jiné definována připojením na sítě (nikoli tím, že tam má majitel postel a skříň). Elektřinu mám na zahradě připojenou, skříň má zásuvku, takže místo el.sekačky si mohu připojit maringotku - nebo ne? Na vodu není připojen nikdo v okolí a kanalizace v obci není vůbec. Užitkovou vodu řeší sběr dešťové vody, pitnou kanystr, kanalizaci chemický nebo suchý záchod a kompostování. Máto chybu?

Datum: 27.07.16 12:54

Já bych řekla, že to závisí na tom, jaké máte sousedy a jestli jsou schopni dělat nepříjemnosti. Někde se lidi nad ničím nepozastavují, jinde důležitý idiot dokáže znepříjemnit život dokonale. Takže to sám posuďte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.07.16 14:25

myra - nejsem pán stavebního úřadu ve výslužbě, ale paní, se st. úřadem nemám nic společného, ani s výslužbou*smich* Byla jsem při tom, kdy podobný pán jako vy dostal pokutu 45 tis a papír na odstranění stavby. Do týdne maringotka byla fuč. Pokuty by se navyšovaly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 27.07.16 14:53

Dle mnou výše uvedených odkazů má-li maringotka technickou a všechny náležitosti umožňující silniční provoz, tj. je provozuschopná pak se jedná o vlečené vozidlo a tudíž se na něho nemohou vztahovat předpisy SÚ, umístěním na zahradě pak jde o parkování. Proto je tolik lidí se kterými SÚ nic nepořídil


doplněno 27.07.16 14:59:

A pozor, mobilheim není maringotka, to je něco jiného, maringotka se totiž užívá i na technické věci, nejde o "mobilní dům" proto v jedné z diskuzí uvádí pán že několikrát lehce odrazil útoky úřadů, zdá se že pán ví co a jak, a jak sám uvádí "nemají šanci" , viz. co jsem uvedl výše...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myra®
Datum: 27.07.16 22:43

Uska! Pak jste zřejmě ta paní, co majitele maringotky udala SÚ. Takových je... Ale ten stavební zákon byste si ale opravdu měla přečíst!

Od: home
Datum: 27.07.16 13:15
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.