Odpadové hospodářstí

Od: Datum: 30.04.16 17:31 odpovědí: 2 změna: 30.04.16 17:45

bydlím v obecním domě v opatovicích nad labem,a chtěl bych teda vědět kolik litru má každy nárok na svuj odpad ve spoečné popelnici,respektivě kolik popelnic má být u domu,aby ve výsledku nebyl u popelnic bordel!a obsah odpadu stačil.. dík za odpověd,které,respektivě její pravdivosti moc nevěřím... dík šindelář.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 30.04.16 17:37

Myslím, že se počítá minimálně 28 litrů odpadu na os/týden. To se může lišit město od města. Nejlepší systém má Praha. Kolik vlastník objedná popelnic, tolik zaplatí magistrátu peněz za službu. Peníze pak vybere od nájemníků v rámci vyúčtování služeb. Jednoduché a funkční a odpadnou pak zbytečná nedorozumění, který občan co uhradil nebo má město uhradit a neví o tom za likvidaci odpadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 17:45
avatar

https://www.poradte.cz/domacn…na-mit-vlastni-popelnici.html Myslím, že zákon neukládá popelnici mít ale ukládá platbu za odpad ale možná špatně čtu. U našeho paneláku (32 domácností) jsou dva kontejnery na domovní odpad, kousek od domu je jeden na plasty, jeden na sklo bíle, 1 na barevné, 1 na hadry ale to musí být vyprané a v igelitu,1 kontejner na BIO odpad.


doplněno 30.04.16 17:49:

Měrná produkce odpadů

Měrnou produkcí odpadů se rozumí množství vyprodukovaných odpadů vztažené na určitou měrnou jednotku. Ve spojení s komunálním odpadem je to nejčastěji množství odpadů vyprodukovaných "průměrným" občanem za určité časové období např. kg na obyvatele za týden nebo kg na obyvatele za rok. Pojem není v legislativě odpadového hospodářství vymezen.

Objemová hmotnost (hustota)
Objemovou hmotností odpadů se rozumí hmotnost odpadu v konkrétním úseku shodných činností jeho odpadového toku. Nejčastěji je uváděna u odpadu shromážděného ve sběrných nádobách, po vysypání ze svozového vozidla, po zhutnění na skládce a je vyjádřena v kg/m3 nebo také v t/m3. Pojem není v legislativě odpadového hospodářství vymezen. Zdroj: http://komunalniodpad.eu/?str=pojmy

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.