Dodelani zatepleni

Od: odpovědí: 17 změna:
Dobry den, prosim o radu, kterym typem polystyrenu a jakym zpusobem mam dodelat zatepleni viz.obrazek. mam ten polystyren umistit mezi, a primo na ten beton? Dekuji
Dodelani zatepleni
17 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar lidus

Nedávno bylo v tv. Nejdříve nahodit, pak natáhnout lepidlem, dát perlinku a znovu lepidlo a pak vyrovnat s pomocí vodováhy polystyrén a to tak, že se nedělají jen body ale udělá se lepidlem rámeček, pak znovu lepidlem rohy a spoje, nechat 24 h a pak dávat hmoždiny. Jestli je to tak správně netuším ale toto ukazovali v tv a myslím, že to byly rady Loskutáka.

Liduš-zbytečná práce!max jen očistit-odstranit zvětralé zdivo a trochu srovnat jádrovou maltou .Správně se má lepit ne jen na rámeček ale na body+rámeček a hmoždinky nejsou nutné-opět zbytečná práce pokud to není výšková budova a není někde na větrné hůrce !

Tazatel-zateplení pokud má plnit správně svou funkci tak musí být MINIMÁLNĚ 3Ocm pod úroveň podlahy,v případě podsklepení 30cm pod strop!Na sokl se doporučuje tzv perimetr ,extrudovaný polystyren!Doporučím jít aspoň 30 cm pod úroveň chodníčku

A jen doplním. Jelikož nevidím zakládací lištu, bude tento extrudovaný polystyren (či Perimetr) plnit i tuto funkci.


doplněno 01.04.16 23:30:

Já osobně bych oklepal co nedrží, ometl smetáčkem a napenetroval.
Potom koupit pěnu na lepeni XPS či Perimetru a nalepit na pěnu.

 


1x
avatar kejikl

Před nedávnem jsem toto řešil. Stačí hledat zateplení soklu.

poradte.cz/...

 


0x

To záleží, v jaké úrovni máte podlahu v domě. Ideálně by zateplení mělo jít až pod úroveň zeminy.


doplněno 01.04.16 17:38:

10 cm je nic. V tom případě určitě doporučuji, stejně jak v tom odkazu, zateplit pod úroveň země. Je to sice pracnější varianta, ale berte to tak, že Vás to bude stát víceméně jen čas (finanční rozdíl je minimální) a je to na furt.

Jinak na ten spodek a pod zem musí být XPS nebo perimetr. V žádném případě tam nedávejte EPS - je vodou nasákavý.


Podlaha je cca 10 cm nad tim betonem, dekuju za odkaz, mrknu na to

 


Vsem moc dekuji za odpovedi, jdu na to

 


0x

Stačí se podívat k Německým sousedům a tam zateplují po generace jen zevnitř. Nelze zamezit vnikání vlhka zvenčí do zdiva a pak zdivo bez působení slunečních paprsků prostě špatně vysychá.

Pokud zateplujete zevnitř, což je pěkná hloupost, a používá se to jen výjimečně v případě, kdy je fasáda památkově chráněna, a nelze na ni zeteplení aplikovat. Tím, že zateplíte zevnitř, tak posunete rosný bod do místnosti, a zaděláte tak na tvoření plísní. Je to složitější a proto se k tomu nebudu dále vyjadřovat, protože to nesouvisí z touto otázkou - jak. Podle fotografie je zřejmé, že soklové zdivo je celkem suché, dole je patrná izolace, a na neotlučené části se netvoří "mapy" typické pro takový stav. Souhlasím s kejikl, je naprosto zbytečné to znovu nahazovat, a použít tak mokrý proces. Nerovnost se právě vyrovná použitím lepící pěny na zateplovací systémy, a daleko lépe se s ní pracuje. Navíc na rozdíl od lepidla, netvoří tepelné mosty. Vybourávat beton, jen kvůli tomu, abych perimetr "utopil pod úrovní" jen zvíší náklady, ale na druhou stranu narušením betonu vytvořím mezeru, kudy bude do konstrukce více zatékat. A tak kompromis, kdy nebude spodní část stavby zateplena tak, jako v případě novostavby, vyváží fakt, že beton bude tvořit celistvý nenarušený povrch. K otázce, zda umístit perimetr na beton: Je v takovém případě lepší uddělat okapnici, úplně u země a teprve na ní lepit perimetr". Ztékající voda, nebude vzlínat pod perimetrem jako v případě, kdy byl ležel na betonové mazanině, hlavně v zimě, kdy napadne sníh.

To by mě zajímalo o jaké náklady se zvýší zapuštění pod úroveň země. Tazatel si viditelně práce dělá svépomocí, takže jediné náklady které vzniknou jsou jeho vlastní práce a čas. Nějaký pytel cementu, nebo jak se rozhodne betonovou plochu ve výsledku zakončit jsou už zanedbatelné.

Nevím jestli jste četl doplňující informace, ale podlaha v domě je na úrovni cca 10cm od povrchu venku. Předpokládám, že tam zateplení také nebude žádné, takže radit takovéto kompromisy v situaci, kdy toto zateplení dělá snad už téměř na celou životnost domu nejsou zcela na místě. Nehledě na to, že zde zmiňujete tepelné mosty, ale že Vám jeden velký zůstane již na úrovni podlahy v domě v podtaz neberete.

Jinak neříkám, že Vás postup by byl špatný, jen v daném konkrétním případě méně vhodný. Pouze si ušetří práci na úkor kvality, což mi v případě takových investic do zateplení nepříjde úplně správné radit.


doplněno 03.04.16 12:33:

Děkuji za doplnění. V tomto ohledu máte určitě pravdu.

Ano, četl jsem pozorně a bral v úvahu i těch 10 cm nad terénem. Ale k Vaší odpovědi. Náklady na odkopání se mohou pěkně prodražit, z jednoho prostého důvodu. Základy, pokud není podsklepeno, se dělaly vybagrováním, a do výkopové rýhy se lil beton. Pokud byl tento postup proveden, pak Vaše rada narazí na problém velice křivých stěn, které vytvořil vylitý beton se stěnami výkopu. A tady je problém. Muselo by se to složitě odsekat, zarovnat, jinak budete (horší varianta) perimetr jen pokládat k těmto křivým stěnám. Druhá věc je narušený beton, který vypadá velice zachovale a celistvý. Proto ten kompromis. Lidé, kteří sem píší hledají co nejjednodušší cestu a také poměř cena/kvalita. Pokud nemá zateplenou podlahu, jako že asi ne, tak je Vaše řešení též nedostatečné, ale podstatně dražší, než mnou navrhované, a tepelný most bude tak jako tak. Ale všimněte si, že tam nepíši, že musí, ale je na tazateli co zvolí. Na první pohled je vidět, že je to dělané svépomocí, už jenom chybějící spodní profil, a perlinka, což je horší, není lepena do lepidla, ale leží na polystyrenu a na ní je nataženo lepidlo, což je malér. A vy si toho nevšimnete, ale mluvíte "na úkor kvality". Neřešíme zde, jakým způsobem bude objekt vytápěn. Pokud gerrik® topí pevnými palivy, tak podpovrchová úprava je zanedbatelná. Varianta, sice správná, ale nákladná, není to jen jakýsi pytel cementu, ale nopová folie, o které jste jaksi pomlčel, a její řádné ukončení zakončovací lištou, výkopové práce, likvidace vybouraného betonu, zapůjčení kanga (nějakého bouracího kladiva), a následné vylití nového betonu, atdatd. Pokud tedy nejsou základy rovné, svisle kopírující nadzemní část, bude problém s lepením tohoto perimetru. V kotli musíte topit, tak jako tak, nemůžete to přerušovat, jako v případě elektrického nebo plynového topení, takže náklady na vytápění to nezvýší. Pokud nevymění okna, dveře. za plastová, nebo euro, tak je to řešení částečné, v podstatě kompromisní. gerrik® se ptal na sokl. Tento "poradce" není o tom se zde předhánět, čí EGO je větší, ale rozumně poradit. Tepelný most jsem zmiňoval v rozdílu ohledně lepidel, nikoliv těch, vzniklých při špatné výstavbě nebo montáži. Pokud se tazatel rozhodne k nákladnějšímu řešení, pak upozorňuji, že nezámrzná hloubka je cca 80 cm, pak řešení navrhované do 30 cm je též jen řešením částečným a takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Jinak nejvíce tepla uniká stavebními otvory (okna, dveře), hlavně pak stropem a střechou, a proto nákladné dodatečné podzemní zeteplení soklu je v tomto případě zbytečné, a únik tepla touto (nezateplenou) cestou je zanedbetelný, oproti návratnosti takovéto investice.

 


0x
avatar milancukrar

Dělejte co uznáte za vhodné, klidě i přečte odkaz od Jendy. Zapojte svůj rozum, koukněte kolem sebe, co vidíte na stavbách v okolí.

Já už slyšel tolika blábolů o zateplování, že je to na knihu.

Poslechněte Kejikla, klidně odřízněte beton a dejte XPS dolů pod terén.

 

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]