Správně zateplený sokl

Od: Datum: 03.03.16 02:10 odpovědí: 11 změna: 05.04.16 11:54

Vím, že zde již bylo řešeno, ale chci se ujistit, že to budu v mých podmínkách dělat správně.
Lze to takto?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jinx®
Datum: 03.03.16 08:34

Nerozumiem prečo je Qpor vysunutý mimo základovú dosku.Hrúbka Perimetru je v poriadku.Ja osobne som dával 8cm.Predáva sa vo formáte 60x120cm tak som ukladal zvislo.Vidieť 30cm nad rastlý terén tak ako máte vy a 90cm pod rastlý terén zaizolovaný a prekrytý nopovkou.

Dajte pozor aby sa platne prekrývali keď už teda idete do 2 vrstiev.A kotviť plastovými terčíkmi aby sa to neposúvalo.Montážna pena určite ano.Presieťkovať (perlinka) potom hydroizolácia,znova perlinka a nato marmolit prípadne obklad hore.Som za hlbšiu izoláciu základov.45 cm je zúfalo málo.O to viac keď je podlahové kúrenie.

doplněno 03.03.16 08:47:

Odporúčam tekutú hydroizoláciu od BASF v postupe ako som spomenul vyšsie.Pozor nemýliť si s penetračným lakom pod asfaltové pásy-to nieje hydroizolácia.Dá sa nanášať valčekom.No a ešte ako to bolo u mňa...rok 2013

doplněno 03.03.16 08:52:

V tejto časti je garáž sokel je vyšší-mohol som si to dovoliť kvôli zachovaniu jednej úrovne okolo domu,keďže garáž mám oproti základovej doske na obytnej časti nižšiu o 30cm a nieje tam žiadne vykurovanie

Ohodnoceno: 2x

Od: hostik
Datum: 04.04.16 10:32

Zdravím, řeším teď hydroizolaci v návaznosti na řešení soklu. A co jsem tedy dělat nechtěl, tak ořezat ipu zarovno se základovou deskou. Mám teď bohužel malý přesah (někde jen asi 6-7 cm). Pozdě jsem toto začal řešit a už jsem to nechtěl bourat. Vy to máte ořezané? máte to podpořené nějakým odborníkem?

Zedník, co tu byl...tak ten se s tím neštval...nekompromisně oříznout, okolní zeminu stejně nejspíš nebudu mít nad tím. Ono sám xps na soklu není nasákavý, takže by problém být neměl...Pokud na to člověk zespodu přitlači nopovku, tak snad ta vlhkost vzlínat po tom xps na cihly nebude.

Ale drtivá většina lidí teď dělá zpětný spoj. Přetažení izolace 15 cm přes hranu deska a nelepní na základy a přes to ještě pás izolace alespň na první šár.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.04.16 11:42

Pokud se ipa ořízne zároveň se zákl.deskou a bude se zateplovat sokl. V místě kde je ipa, se přeruší nanášení lepidla či lepící pěny. Po samotném XPS by vzlínat neměla.

Datum: 04.04.16 11:55

Proč přes tu ořízlou izolaci nenalepit pás izolace? Např. 20 dolů a 20 cm nahoru...než to přerušovat...

Datum: 04.04.16 20:23
Myslel jsem přerušit lepící pěnu, ne tabuli XPS.
Datum: 05.04.16 08:14

Však já to pochopil. Že přerušovat pěnu nebo lepidlo. Pokud to bude pěna, tak tu desku budete pěnit jak? Pás pěny nebo lepidla 10 cm pod ořezanou izolací? V té mezeře se může srážet vlhkost dle mého úplně bez problému...asi ne hned, ale otázka co za pár let...

Datum: 05.04.16 11:53

Myslel jsem to takto.

Datum: 04.04.16 18:42

Ano, lze takto. Dotaz dole v červeném kroužku: Není třeba vypěňovat.

Jen se zeptám, proč je tam nopovka, proč je špuntama k XPS?

doplněno 04.04.16 19:57:

No nopovku jsem uvažoval jako ochranu XPS. Zásyp bude dosti kamenitý.
jako mechanická ochrana XPS ano.

Když otočíte nopovku, že nebude mít význam? nebo jsem nepochopil?

doplněno 04.04.16 21:11:

tak nebudou mít žádnou funkci..

jakou funkci mají špunty vlevo či vpravo, toť moje otázka.

Datum: 04.04.16 19:22
No nopovku jsem uvažoval jako ochranu XPS. Zásyp bude dosti kamenitý.
A pokud hodím špunty do zásypu tak nopovka ztrácí smysl. Prostor mezi špunty se zasype. Uvažuji špatně?
Datum: 04.04.16 20:25
Myslím,když hodím špunty směrem do zásypu, tak nebudou mít žádnou funkci. Proto je mám v nákresu otočené směrem k XPS.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.