Ruční omítačka

Od: Datum: 02.03.16 12:44 odpovědí: 3 změna: 03.03.16 13:01

Dobrý den lze použít ruční omítačku na strop abych zakryl nerovnosti a co nato použit lepidlo nebo nějakou suchou směs ze stavebnin děkuji za info mám strop s rakosu na něm je natažená fajnová ale né moc vzhledově strop drží nikde nic neupadavá


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.16 01:47
avatar
Ano, lze ji použít.
.
OVŠEM předpokládá to aspoň trochu šikovnosti, praxe, resp. zkušeností s omítáním touto mašinkou. Už jsem o tom psal
https://m.poradte.cz/domacnos…7285-omitacka-rucni-cert.html
Absolutní začátečník to stříkání na strop zřejmě brzy vzdá. Nejvíce materiálu bude na zemi, dost na hlavě a něco zůstane i na stropě.
Vzhled stropu bude k pláči, výhodou bude, že pláč vypláchne z očí cement a písek.
Na dokončení a jakž takž přijatelný vzhled bude třeba hodně moc silné vůle, sebezapření a síly. Ono zvednout a udržet minimálně kilový omítací strojek v levé ruce nad hlavou, pravou rukou točit, potom se sehnout, pomíchat, nabrat do naběračky a nalít do strojku další materiál, a zase nad hlavu a točit, a koukat se zoufalstvím, jak málo toho na stropě zůstává a jak je to nepravidelné, ještě k tomu poslouchat uštipačné poznámky manželky, to chce fakt opravdového chlapa.
.
Takže bez zkušenosti a praxe na stěnách, bez umění namíchat ten správný poměr voda písek cement, odhadu správné hustoty doporučuji svěřit strojek do rukou toho, kdo to umí.
.
A další zádrhel! Malování...
Taková omítka sežere podstatně více barvy. Je problém dostat barvu všude, do všech pórů a nerovností. I za použití válečků. Ať molitanových, nebo těch chlupatých.
Na stěně jedu válečkem od spodu nahoru, barevnou vodu "vytlačím" nad válečkem a sleduji, jak mi pěkně zaplavuje póry a nerovnosti omítky. Zato když přitlačím mokrý váleček na strop, gravitace vytlačenou barvu přemístí na mne a podlahu. Málo namočený váleček nebarví...
Nejlepší je hladký strop.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.03.16 08:01
avatar

Zdravím,
upřímně řečeno - omítat mlýnkem strop si neumím představit a nikdy jsem to ani neviděl a neslyšel. Ale je fakt, že jsem taky neviděl a neslyšel všechno.
A taky si nějak neumím představit, že by na už jednou dokončeném stropě něco dalšího drželo, zvlášť pokud už tam yblo někdy v minulosti vymalováno. Když sem si kdysi opravoval a dorovnával štuk na rákosovém stropě, tak to bylo proto, že sem do té omítky sekal drážky pro elektřinu a chtěl sem, aby to nebylo vidět. Takže malbu oškrábat až na jádrovou omítku, pak pořádně navhčit a pak opatrně natahovat štuk a po zavadnutí do ztracena rozfilcovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.03.16 13:01
avatar

nalep na to polystyrenový kazety,nebo si na to zvykni, - jinak musim souhlasit s @hejkal a s @ronyx>>> je to hrozná práce -,jestli strop drží,kašli na něj, nahoru se stejně nikdo nedívá (akorát když pije)...

----

... když nebyl strojek, dělalo se to přes koště,to by třeba na strop šlo, ale nedovedu si to představit ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.