Omítačka ruční - čert

Od: Datum: 09.08.12 21:04 odpovědí: 7 změna: 13.09.15 22:53

Zdravim,

mate nekdo zkusenost s nahazovanim s timto strojem?

Jde vubec s timto strojkem za 500kc omitat?

Diky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nemej
Datum: 09.08.12 21:08

špricuju s ním - zeď je hotová během chvíle.

táta vyprávěl, že s ním dělali na baráku břízolit.

mám teda ten plastovej - to je celkem fórovej výrobek - za horní rukověť to držet jde, ale za dolní ani náhodou, to uchycení do plastu je moc slabý.

mám tady ten -

http://www.puvap.cz/foto/l/kompresory/omitacka_L.jpg

Ohodnoceno: 0x

Od: tomv
Datum: 09.08.12 21:22

Dekuji za odpoved!

Tak myslite tedy ze by nemel byt problem nahazovat jadrovou omitku na cihlu?

Od: hop®
Datum: 09.08.12 21:58

Bude to zbytečná dřina, zlatá zednická lžíce, věřte mi...

Datum: 09.08.12 22:10
Mám jednu takovou plastovou mašinku dobrých 15 let, před tím jsem měl dalších pomalu 15 let plechovou.
Naházet hrubou omítku jsem s tím nikdy nezkoušel, ty ploché planžety nemají sílu házet těžkou maltu, ani obsluha nedokáže udržet poloplnou nádobu a točit klikou.
Ale nastříkal jsem s tím už stovky metrů fasád, plotů, interierových stěn a dokonce stropů. Většinou používám směs písku zrnění 0-4 mm, cementu, vody, někdy s přídavkem vápna pro lepší přilnavost a plasticitu. Někdy dávám trochu duvilaxu, nástřik lépe odolává vodě.
Jsem samouk, musel jsem na technologii přijít sám způsobem pokus-omyl.
Začal jsem s pískem velmi jemným, bylo třeba vícekrát opakovat. Když byla směs velmi řídká, brzo stékala, dělala rampouchy. Hustá zase opačně, lítaly velké kusy, nebylo to na stěně vzhledné, pravidelné. Časem jsem se naučil správný poměr písku, cementu a vody, dnes dokáži nastříkat jemnou i hrubší, jak se tady říká "beránka", který se dříve stříkal březovou metlou, docela klidně opravit zásahy do omítky tak, že není vidět přechod stará-nová.
Přišel jsem na to, že je potřeba pod nástřik mít základ pěkně hladký, protože nástřik pěkně kopíruje nerovnosti. Dá se to sice opravit, ale je to ztráta času.
Nahodit cihlovou zeď je lepší klasicky lžící nebo lopatou, tato mašinka je vhodnější na povrchovou finální úpravu.
Dá se s ní i stříkat špric, ale jen na stěny, na strop je opravdu lepší lžíce nebo naběračka.
Ohodnoceno: 2x

Od: tomv
Datum: 10.08.12 06:29

Dekuji za odpovedi!

Asi to tedy necham na tu lzici

Od: drumevstojno
Datum: 13.09.15 22:53

Mám takto již delší dobu udělanou omítku od známého(u jeho "pomocníků") a nyní potřebuji opravit "poškozené a opadané flastry".Můžete prosím sdělit poměr na špric ruční omítačkou bílý cement-bílý písek.Děkuji moc. sdrumev@mkinet.cz

Datum: 10.08.12 12:43

Toto je jen a pouze na tzv špryc pod jádro nebo finální tzv stříkanou -brizolyt (ten je ale i škrábaná)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.