1/4 podíl na rekreační chatě

Od: Datum: 07.02.16 10:58 odpovědí: 2 změna: 07.02.16 19:00

Dobrý den,po otci vlastním 1/4 rekr.chaty,3/4 vlastní moje matka.Protože jsme delší dobu bez kontaktu,o který oba nestojíme,tak bych chtěl svůj podíl vyplatit.S matkou je těžké pořízení.Na moje nabídky nereaguje,až to došlo tak daleko,že jsem řekl,že svůj podíl prodám.Když jsem ale s kupcem na chatu odjel,tak jsem zjistil,že na chatě je vyměněná vložka (FAB) a do chaty se tedy nedostaneme.Z prodeje zatím sešlo,ale snad se kupec ozve znovu.Poraďte co mám dělat,jak se mám do chaty dostat,mám vyměnit vložku a matce klíč zaslat?Neudělám něco protizákoného?Za radu děkuji.

Novotný Miroslav,Kladno


doplněno 07.02.16 14:05:

Dobrý den,pokud mohu,rád bych se ještě zeptal,zda mohu svůj podíl prodat nebo darovat a jestli je k této transakci potřebný souhlas mé matky nebo ne.Pokud ano,pak je můj podíl chaty po otci totálně k ničemu.Za odpoveď děkuji.

Novotný Miroslav,Kladno


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 07.02.16 12:20

Pokud se podílíte na platbách za daň z nemvitosti, na opravách chaty, na jejich údržbě atd, tak bych si troufla vyměnit fabku a klíč osobně bych předala mamince. Také se zámek mohl pokazit a bylo nutné dát nový.

Pokud jen sháníte peníze jako v posledním vašem dotazu, na který jste nijak nereagoval, tak si o klíč běžte říci a nic neměňte. Většinový podíl a rozhodují slovo má vaše matka.

https://www.poradte.cz/domacn…4-prodej-rekreacni-chaty.html

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cicko*
Datum: 07.02.16 19:00

Podíl je Váš, tak si s ním můžete nakládat dle svého uvážení i bez souhlasu či vědomí matky nebo někoho jiného.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.