Pasují všechny interiérové dveře?

Od: Datum: 28.01.16 20:57 odpovědí: 8 změna: 29.01.16 22:07

Dobrý den,

mám doma v bytě staré interiérové dvěře a budu si kupovat nějaké nejspíše dveře z borovice z marketu.

Pokud si koupím správný rozměr, budou mi pasovat nebo bude zapotřebí je někde přibrousit?

Jde mi o to, že je budu natírat lakem, zda je mám první zkusit osadit nebo tomu věřir a natírat je rovnou?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.16 21:13

Staré interiérové dveře je dost širokej pojem.

Pokud jsou z dob první republiky, tak na 100% pasovat nebudou a pokud jsou z dob budovatelských, bude to tak půl na půl.

Až se půjdeš podívat do nějakýho obchodu na dveře, napřed si doma oměř původní dveře. Tedy nejen šířku a výšku, oboje se měří ve světlosti futra, Tedy futro má 80 cm, ale dveře mají 85 cm. Pak si oměř vzdálenosti pantů a průměry dříků pantů. Tam všude by jsi mohl mít problém. Samotnej falc by měl být většinou v pořádku. Taktéž zámek by měl být bez problémů.

Co se týká lakování zakoupených dveří, myslím si o tom svý. Třeba tady.

https://www.poradte.cz/domacn…akovat-interierove-dvere.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.01.16 21:38

chce to zkusit většinou to nesedí já třeba musel všechny podříznout :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.16 22:16

Změřit rozteč pantů, zámku, falcu, šířky, zkusit nasadit a uvidí se.

Datum: 28.01.16 23:37

... teoreticky by měli pasovat,otázka je,jak je zazděný futro ... ale natírat je,aniž bych zkusil,jestli pasujou,tak to je blbost,že se občas musí přibrousit nebo příznout je normální ...

Datum: 29.01.16 07:24

Záleží na tom, v jakém bytě, tedy ze které doby dům je. U nás máme vyzkoušeno, že dveře vyměnit nejdou. Rozměry sedí, ale trny na zárubních, na futrách, jsou silnější než ta kulatá pouzdra na dveřích. A dveře nejdou nasadit. V domě, v bytech máme všichni staré dveře. A vstupní bytové jen tam, kde vyměnili i futra.

Soused takhle na obrátku, krásné dveře šel do OBI vracet, protože je nenasadil

doplněno 30.01.16 07:25:

ertl, mnoho z nás to zjišťovalo a nedají se kouipit. Na ty naše z cca r.1950 ne.

Tazatel vyřešil a nové dveře má. Príma!

Od: ertl
Datum: 29.01.16 21:52
Pokud nesedí jenom průměr trnů, dají se koupit stejné, jenom s tím potřebným průměrem.

Datum: 29.01.16 08:52

Měnil jsem čtvery dveře v paneláku ze 60 let za nové, koupené v Bauhausu. V podstatě seděly, včetně pantů a zámků. Jenže v těch letech si řemeslníci nedělali moc starostí s kvalitou práce, takže jedno futro bylo zazděné výš, jedno níž. Jedny dveře jsem proto musel o 2 cm podříznout a druhé naopak nastavit. Štěstí bylo, že se ten odříznutý kus přesně hodil na to nastavení, takže ve výsledku je na těch nastavených dveřích vidět jen tenká spára.

doplněno 30.01.16 09:01:

Na jednoduchou výměnu dveří bez větší úpravy, vyrobených před rokem 1960 rovnou zapomeňte. Nové budou pasovat tak na 5 %. Dokonce ani na pohled stejné dveře v jednom bytě obvykle nejdou prohodit mezi sebou.

Od: dullo
Datum: 29.01.16 22:07

Tak jsem ty dveře, raději vyzloušel, sice jen jedny na dvou místech, ale pasovaly, tak doufám, že ty druhé budou stejné.

Děkuji všem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.