Jak nalakovat interiérové dveře?

Od: Datum: 24.01.16 21:52 odpovědí: 8 změna: 28.01.16 19:58

Dobrý den,

koupil jsem si v nenalakované interiérové dveře, chtěl bych si je nalakovat však ještě jsem to nedělal. Mám zatím koupený vodouředitelný matný lak.

Neporadil by mi někdo jak postupovat, případně na co si dát pozor?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.16 22:14

Ač to vypadá vcelku jednoduše, až tak jednoduchý to není. Pokud to má k něčemu vypadat.

Nejjednoduší je vzít štětku a štětkovat. Bude to nalakovaný, to jo. Ale vypadat to bude všelijak, jen ne hezky.

Hlavní problém jsou výplně zaklížený při srážení křídla. Vyndat nejdou a časem, až se výplně trochu seschnou, tak bude na stranách nenalakovaný proužek. Co s tím. Vyřezat výplně z křídel, vyndat je ven a nechat si udělat nový lišty.

Pak vše přetmelit, namočit vodou a po uschnutí začít brousit. Až vše vybrousíš, tak jednou nastříkat (na ležato), po uschnutí přebrousit lak a opět nastříkat.

Po dokonalým zaschnutí druhý vrstvy laku dát zpátky výplně, zařezat lišty a přibít je.

Nalakovaný dveře jsou na světě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.16 22:35

Doporučil bych ti koupit samolepicí tapetu DC-FIX DOOR a dveře otapetovat.Pokud jsou nové,nebudou na nich defekty a budou vcelku hladké.Tento typ tapety se vyrábí v dvojnásobné tloušťce,práce je jednoduchá.Tapeta má rozměr 210 x 90 cm.

Pokud bys chtěl na dveře email,nikoliv lak.Ten se dává až na konečnou úpravu.Nejprve se musí natřít základní barva,ta se přebrousí a natírá se vrchní email.Já jsem nejraději používal tixotropní(nestékavý)email,ten se může natírat i nastojuato.Lépe je dveře položit vodorovně,natřít a nechat vleže zaschnout.Druhou stranu natírat až první zaschne.

Z toho je vidět,že je to práce zdlouhavá,pokud má být k čemu.

JABRAKA

Datum: 25.01.16 11:11

Jaký lak máte? Balakryl?

Obvykle se nejdříve použije základní barva. Ta rozhoduje o všem, musí být dobře udělaná a musí zakrýt všechny šmouhy a barevné mapy. Lak vám je nezakryje a neschová.

Lak bývá už jen dodělávka a poslední vrstva nakonec.

Od: lurrak
Datum: 25.01.16 22:00

Dobrý den,

chtěl bych použít lak akrylový, již jej mám koupený. Dveře má z borovice z OBI.

Jak toto lakovat? Rozdělávat dveře nebudu, chci je pouze nalakovat bezbarvým lakem.

Děkuji

Datum: 25.01.16 22:21

No, v každým případě je přebrus.

Stříkat je asi nebudeš, tak si kup kvalitní váleček a dobrou štětku. Různý rohy a kouty vezmi štětcem, plochy válečkem. Přebrus první vrstvu laku a stejným postupem to nalakuj ještě jednou.

Až se hnou výplně, zvykni si na to.

Od: novisls
Datum: 28.01.16 19:58

Dělal jsem podobné, ale ze smrku. Lak C1037 a štětec nejlevnější co byl. Bez nějakých blbostí před natíráním jsem to třikrát natřel a vypadá to skvěle. Před posledním nátěrem rukou zkontrolovat celou plochu a pokud tam jsou "hrboly" (u mě nebyly, můžou tam být štětiny a další bordel), tak to opatrně obrousit.

Pokud už máte vodou ředitelný shit, tak ideál je to nastříkat. Válečku bych se doporučil při natírání dveří vyhnout.

Pokud je předpoklad, že dveře nejsou úplně suché, tak je nechat chvíli v interiéru. U borovice zvážit vymytí pryskyřice ředidlem (u vodou ředitelné barvy asi netřeba).

Datum: 26.01.16 00:28

Takže dveře tedy mají dřevěnou dýhu,rozhodně bych nevolil lak vodou ředitelný,nanejvýš jako vrchní vrstvu na lazuru.Voda by mohla poškodit dýhu.Nejlepší a nejodolnější laky jsou polyuretanové(PUR)

JABRAKA

Datum: 26.01.16 12:16
To rozhodně nehrozí, že by vodou ředitelná barva poškodila dýhu. Při výrobě se běžně před broušením vše namáčí vodou. A vodový laky taky.
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.