Stále se vracející plíseň po výměně oken

Od: Datum: 25.10.15 02:38 odpovědí: 29 změna: 02.11.15 09:00

Můžete mne poradit nějaký přípravek, který plíseň nejen zlikviduje, ale i zabrání jejímu opětovnému růstu? Vyměnili jsme vloni na podzim okna a by větráme, tak už v prosinci jsme měli v kuchyni černý roh u stropu. Zkoušeli jsme Savo a Fixinelu na plísně, ale do někollika týdnů se to vrátilo. Přes léto byl klid, ale teď když se začalo topit a tedy trochu méňě větrat se plíseň zase objevuje.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.15 02:40
avatar

Treba zjistit odkud ta vlhkost jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.15 10:04

Pokud před výměnou oken nebyl problém, pak je původ vlhkosti asi v normálním provozu domácnosti.

A původ plísně v jejím zadržování novými okny. Logické.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 25.10.15 02:02

Ten roh je prochladlý. A po výměně se tam i přesto, že větráte, sráží vlhkost. Mysleli jste, že po výměně něco ušetříte a snížili jste topení? Opak je pravdou, musíte topit více. Jinak samozřejmě zateplit venkovní stěny a strop pokud je to možné. Co je nad místností? Máte-li tam půdu, můžete do rohu navrstvit pár desek z minerální vaty, nebo čeďičove vlny, každý tomu říká jinak. Mám to také tak položené a plíseň nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krakovec
Datum: 25.10.15 02:20

Resili jsme neco podobneho. Neslo teda o plisen kvuli novym oknum, ale o podmaceny sklep. Vhodny by na to mel byt DERON stop plisnim nebo tak nejak. Najdes na netu. Od te doby mame klid. Taky jsme zkouseli ruzne likvidatory plisni, ale k nicemu to nebylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 07:56

To má po výměně oken skoro každý - stálé větrání , někdy stačí jedna či dvě díry ve zdi ven - mimo místnost, třeba na chodbu.. Chemie nepomůže. To je zkušenost z řady případů v mém okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrik*
Datum: 25.10.15 08:58
Zapomel jsem napsat, ze bydlime v panelaku, takze nejake stavebni reseni nepripada v uvahu. Zkusim ten DERON. Je to tohle teda? http://www.moset.cz/produkty/deron-sp.html? Nasel jsem jeste Lignofix, ale vypada, ze to dela stejna firma.
Datum: 25.10.15 09:05

Hmmm, my máme to samé...:( Také zateplený panelák. V kuchyni plesnivý rohy u okna. A jak se tady někde píše udělat otvory ve zdi na větrání. To my máme takové otvory dva. Jeden u země, jeden u stropu. Musela jsem je ucpat *zed*. Jinak zed kolem nich byla plesnivá do vzdálenosti cca 0,5 m. Větráme neustále, v kuchyni se snažíme "netvořit vlhkost" :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: franta25
Datum: 25.10.15 09:31
Nejaka chemie co ucinkuje dlouhodobe se urcite dela. Poptejte se ve stavebninach. Ten Deron vypada, ze by to mel splnovat. Savo je na nic, pokud se vam to stale vraci.
Datum: 25.10.15 09:33

Měl jsem stejný problém, po výměně oken ho má spousta lidí. Nakonec jsem ho vyřešil díky odvlhčovači, výborné výsledky, sucho, žádná plíseň. Provozně levné a okamžité řešení, nám plesnivělo i prádlo ve skříních a teď máme po problému. Savo odstranilo jen plíseň na stěnách, ale vlhko bylo všude. Mrkněte do mé diskuse, třeba vám to taky pomůže - https://www.poradte.cz/domacn…vysouseni-zdiva.html#posledni

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 10:36

Ligofix je pokud vím na dřevo. Stejně jako Deron. Na stěny se dělá Ligostop nebo Deron SP. Máte však pravdu, že to vyrábí stejná firma. Na stěnách jsme nikdy plíseň neměli, ale u natíral jsem Deronem zahradní altán a je v super stavu už 5 let. Předtím jsem tomusel každé dva roky obrušovat nebo dřevo neustále černalo. Zda vám to pomůže na zeď nevím, ale na dřevo můžu jednoznačně doporučit.

Datum: 25.10.15 11:19
avatar

pokud je panelák zateplený,není důvod,aby se plíseň tvořila.Je ale potřeba správně topit i větrat.Zjistit,zda v některých místech nejsou tepelné mosty.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kukyŽ
Datum: 25.10.15 11:28
Větrat,větrat a větrat. Krátce ale intenzivně.
Holt dřevěnná okna mají něco do sebe.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 12:35

Je to normální. Podlehli jste žvástům ekoteroristů a podvodníků s okny z PVC.

Zrušili jste větrání a výsledek se dostavil.

Musíte prostě pořádně větrat. Na tu chemii se vykašlete. Sucho to vyřeší i bez ní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.10.15 14:51

To by na to větrání musel neustále někdo myslet. Navíc stačí odjet na týden na dovolenou a co potom. Připadá mě pohodlnější to vyřešit takto jednou pro vždy (nebo minimálně na mnoho let).

Datum: 25.10.15 15:36
avatar

Pokud stačí jen odejet na týden pryč-tak hledat řešení v reklamaci u firmy jež prováděla zateplení-něco asi odflákla!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 15:49

Vzduchotechnika s rekuperací

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.10.15 16:06

Zateplení je zateplení a ventilace je ventilace. Ten, kdo zrušil ventilaci si problémy zavinil sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 16:18

Výměna starých oken za nové určitě není zrušení ventilace :) Nová, např. plastová, mají docela propracovaný způsob ventilace a odvětrávání, stará okna mají jen vadné spáry. Navíc výměna nemusí být jen z důvodu zateplení, já jsem dával plastová okna hlavně kvůli nočnímu hluku ze sousední továrny, od té doby spím jako mimino. Samozřejmě že mě potěšilo vrácení asi 8000,- Kč za plyn :) Co se týká větrání, je to při podzimních plískanicích jen pouštění další vlhkosti do bytu. Proto jsem vsadil na ten odvlhčovač a mám po starostech. Buď dám ročně pětikilo za jeho provoz, nebo budu permanentně větrat a topit a ty prachy plynárnám zase vrátím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 16:26

Víte, co je ventilace? Víte, jaká je hygienická norma na minimální výměnu vzduchu? Zajímalo by mne, jaký systém ventilace v rámu máte a jak funguje.

Mimochodem, lidi, kteří si místo ventilace pořídí odvlhčovač, bych nechal platit následky na zdravotní péči z vlastního.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 16:43

V rámu je mikroventilace (supluje zkřivené rámy starých oken) a výklopná ventilace.

Mimochodem, následky na zdravotní péči by měli platit spíš lidé, kteří žijí v plesnivém bytě s 85 % vlhkostí. Samozřejmě není zdravé nastavit vlhkost pod 50 %, ale takový ulpas snad nikdo není. Hladina vlhkosti se dá nastavit na každém odvlhčovači. Pro odstranění plísně stačí odvlhčovač zapnout 1 x týdně na 2 hodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 17:10

Mikroventilace je nesmysl. Nevětrá dostatečně a pojišovna takové okno považuje za otevřené. Nevím, jak vypadá Vaše výklopná ventilace, ale pokud je to díra tak 10x5 cm, pak to ve spojení s dobrým centrálním odsáváním může stačit.

A pokud zapínáte odvlhčovač 2x týdně, pak ho nemusíte zapínat vůbec. Kde by se asi tak ty litry vody po tři dny dokázaly shromažďovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krasula
Datum: 25.10.15 17:04

Někde jsem četla, že pomáhá sálavé topidlo, které ohřívá zdi. Nějaké menší, přenosné , tak do 3kW. Není to infrazářič.Ten moc žere. I když s tím bych to zkusila žíhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 20:07

Sálavé topidlo je totéž, co infrazářič. A 3kW je obrovský výkon. Stačí lampička se 40W žárovkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krasula
Datum: 27.10.15 22:31

Před pár dny byl o úsporných sálavých topidlech pořad v Tv, kde zdůrazňovali odlišný princip . Že přímotopy ohřívají vzduch, tudíž stěny nevyschnou na rozdíl od sálavých topidel, které vyhřejí stěny. Rozebírali tam správné umístění...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 19:52

Ahoj. Lidi, zbavte se dojmu, že na odstranění plísní stačí pouze větrání. Důležité je v tom prostoru topit. Udržovat správnou teplotu. A hlavně nevnášet nadbytečnou vlhkost. Velkým množstvím rostlin, sušením prádla na radiátorech, topit plynovou troubou v časech, kdy se v paneláku netopí a podobně. Skuste si uzavřít tu mikroventilaci a větrat pořádně celým otevřeným oknem. Taky, bych oškrábal malbu v místě, co se stále tvoří ta plíseň. Nech tam pouze štuk. Změna se dostaví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 25.10.15 20:38
avatar

Zde se nadává na nová okna, a větrání. Ja bych se zaměřil na přesné misto plísně, měření vlhkosti a teploty. Podle toho bych volil postup. Nevěřte, ze nová okna jsou špatná. Ale jen nekvalitni okna a špatné zapraveni do zdi je příčinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.15 19:04

Dva lidé za noc v ložnici vypotí a vydýchají asi dva litry vody. Kam se poděje?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: herec
Datum: 27.10.15 20:42

Měl jsem ten samý problém,Savo pomohlo jen na chvíli.Takže jsem oškrabal plíseń,koupil jsem protiplísňovou penetraci(bohužel název už nevím),tou jsem poškozené místo natřel,nechal zaschnout,natřel podruhé a po zaschnutí jsem to přetřel 2x protiplísňovým primalexem a je klid.*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel2
Datum: 02.11.15 09:00

Tazatel píše , že bydlív paneláku. Plíšeň v rohu nahože. nebydlíte náhodou v posledním patře.

Ono zateplení paneláku se většinou myslí na obvodové zdi a zapomíná na střechu- to většinou dělá jiná firma.

Pokud není zateplená střecha tak je to jasný.

Pokud je zatepleno, tak jakou silou PS. Jestli to bylo např 5cm tak se nedivím. Dále je otázka jak je zateplení kvalitní.

Když mi zazeplovala fitma barák , tak na jednom rohu vyšla škvírky 0,5 -1 cm , tak to zamázli lepidlem- to ale vůbec není tepelný izolant. Takže vytvořili tepelný most a v podstatě by znehonotili celou izolaci v oblasti rohu baráku a to není jen 1 cm pruh. Ta zima / nebo spíše únik tepla / se táhne do celého rohu. Z hlediska teplotní křivky je v háji celý roh ! Následeně nastaly kontroly díla po dokončeném prac. dni , kontrola celého PS obalu před natažením lepidlem a perlinkou. Samozřejmě jsem jim pohrozil, že takovou práci nepřeberu a nezaplatím.

Takže ono je zateplení a zateplení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.