Domeček na eletriku

Od: Datum: 12.10.15 13:25 odpovědí: 6 změna: 13.10.15 10:52

Dobrý den chtěl bych se zepta co musím udělat?Kam mám jít,aby mi udělali domeček na eletriku na kraji pozemku,protože řeším hypotéku a až dostanu peníze tak bych chtěl začít stavět snad na jaře příští rok.Jsem na konci vsi a vedle mě má pozemek kamarád a ten tam domeček na el.má

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 12.10.15 13:34

Musíte za vaším dodavatelem elektřiny, např. na ČEZ. Vypsat žádost, oni vypracují projekt, sdělí vám co budete hradit vy a co oni atd. Běžně na to mají 12 měsíců. S sebou výpis z katasru, že pozemek je váš.

doplněno 12.10.15 17:39:

Platila jsem jen polovinu"domečku"+ poplatek za rezervaci příkonu, vše jinak bylo v režii ČEZu. Délka výkopu byla 49 m, prý vše financují do 50 m.

Ohodnoceno: 0x

Od: maty®
Datum: 12.10.15 20:18

Děkuji za info.

Od: local
Datum: 12.10.15 14:51

Musíte si podat žádost o zřízení nového odběrného místa. Přijde Vám dopis s podmínkami a smlouvou o smlouvě budoucí.

Nevím jestli to tak funguje všude, ale já jsem si ten "domeček" musel postavit sám, ze sloupu jsem do něho musel přivést kabel, nechat to zapojit elektrikáře, nechat si udělat revizi a až pak jsem asi měsíc v kuse urgoval ČEZ aby mě laskavě připojil. A na začátku všeho jsem jim musel poslat 12500 kč za rezervaci příkonu v síti.

Ohodnoceno: 1x

Od: dam®
Datum: 12.10.15 23:55

Hlavně musíte jednat s dodavatelem energie, navíc musíte mít jasno kolik energie chcete odebírat pro váš budoucí rodinný domek 25, 32Ampér na hlavním jističi. Budete topit plynem, pevnými palivy či elektrikou? Budete mít tepelné čerpadlo? V tomto mějte jasno, pak žádejte o el. přípojku. Jak, bylo zde zmíněno, do 50m připojného místa se má bezúhradově podílet distribuční firma, musí se ale jednat o rodinný domek, žádná chata, zahradní domek čí letní pobyt. Pokud si na své parcele postavíte tech. unimobuňku pro stavbu s přípojným míste na hraně pozemku s malým rozvaděčem , tak můžete žádat o plnohodnotné připojení k budoucímu domku, kdy od momentu napojení odpočtových hodin budete plati běžnou spotřebu el. energie, tím se vyhnete stavebním antoníčkům a dalším komlikacím. Distributor se stará o hl. přípojné místo až k pilíři od kterého budou napojené odběrové hodiny. Pilíř s hodinama si platí žadatel, většinou dostane doporučení k firmám, jenž jsou partnery daných distributorů a smí toto realizovat, dodávají i technickou a revizní zprávu. V případě, že hl. přípojné místo není totožné s pilířem hodin, tak zajišťují i geodetické zaměření, které si také platíte sám. Další trasa od hodin k domku je na žadateli, je na jeho vůli, /normy jsou jasně dané a blbost je nedodržet/. Čez má na písemné vyřízení žádosti 90 prac. dní a nemusí být kladná. Vlastní realizace přípojného místa k hodinám je až 6 měsíců od schválení. Ten popsaný rok výše nechápu, to by bylo na výměnu šéftechnika, ale to jen mimo debatu.

Od: uska®
Datum: 13.10.15 09:56

Dam - opravdu jsem měla ve smlouvě zhotovení do 12ti měsíců. Ani tento termín ČEZ nedodržel, domek byl postaven za 10 měsíců a já nemohla kolaudovat. Elektřinu na stavbu domku jsme táhli z vedlejšího domu. . Po roce jsem se obrátila na ombucmana ČEZu a za tři dny byla elektřina všetně geodeta.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.