Přípojky na pozemku od antoníčku

Od: Datum: 20.09.15 08:41 odpovědí: 10 změna: 22.09.15 15:27
Pokud bych koupil zasitovany pozemek s tzv. antonicky.Jeste nevim, kde presna na pozemku a jaky dum ci stavba bude stat. Napr. pro elektrinu, z druhe strany antonicku se vystavi druhy, kdy se zazada o vytvoreni odberneho mista a oni mi tam daji elektromer. Muzu pak k pripadne stavbe vest elektriku (samozrejme v patricne hlubokem a usazenem vykopu), aniz bych na to potreboval povoleni nebo projekt?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.15 09:40

Je to tak, že

a) vyplníš formulář ČEZu - dokládá se kupní smlouva na pozemek a budoucí umístění stavby na pozemku = stačí nakreslený čtvereček na katastrální mapě. Chce to vědět, jaké A (ampéry) budeš chtít, já mám na domek se vším všudy 3x32 A.

b) ČEZ pošle souhlas a smlouvu (u mně 2 týdny)

c) vybereš si vlastního elektrikáře, ten namontuje (tebou zakoupeného) antoníčka, na smlouvě od ČEZu potvrdí montáž a jde se znova na čez

d) pak to čez oživí (u mně asi za týden) a můžeš odebírat

Bacha, dostaneš tu nejhorší sazbu:( Jak ke stavbě povedeš elektriku je každému špek, klidně prodlužovačkou, jde hlavně o tvoji bezpečnost...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.09.15 09:46
Dekuju, takze proste a jednoduse od antonicku do rozvadece kde bude elektromer nepotrebuju nic. Pokud pak ten rozvadec s elektromerem bude v domu nebo garazi musim na to zapojeni elektromeru mit nejou revizi treba elektroinstalace garaze nebo tak neco?To ze elektromer bude zapojovat cez a ne ja je mi jasne.
Datum: 20.09.15 10:14

Není zač, před rokem jsem si tím prošel, držím palec. První věta OK.

Až budeš chtít překlopit stavební přípojku na přípojku pro domácnost - třeba za 5 let, musíš ČEZu prokázat, že domácí rozvaděč (potažmo vše za ním) prošel patřičnou revizí. Pokud si dobře pamatuju, tak elektrikář zas jen potvrdí formulář ČEZu se žádostí o změnu sazby. Do žádosti se píšou větší přístroje, jaké máš doma (trouba, tepelné čerpadlo, topení atp), ale nikdo to fyzicky nekontroluje, do baráku ČEZáci nelezou.

Jde o to, že stavební sazba je nejdražší a počítá se s tím, že ve vlastním zájmu budeš chtít co nejdřív levnější sazbu.

doplněno 20.09.15 10:35:

Ještě dodám pro sjednocení termitologie:

Antoníček lidově = bouda před barákem s přípojkou (= s elektroměrem) a/nebo taky stavební rozvaděč jako celek (tj. 2 různé věci!)

Rozvaděč stavební je to, co zapojuješ na začátku stavby, bývá obvykle hned vedle přípojky. Je to buď jen krabice* s krytím, pojistkama a několika zásuvkama 220 + 380 V nebo skříň obsahující totéž.

Rozvaděč domovní je ta plechová/plastová skříň s jističema, co má každej doma.

Při stavbě vedeš el z přípojky do antoníčka a odtud prodlužovačkou dle potřeby.

Po kompletaci domovní elektriky lze vyhodit antoníčka a přepojit el z přípojky do domácího rozvaděče.

* Pozn - krabici lze později využít v altánu/boudě

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 20.09.15 09:48

Dobrý den, jenom doplním, že ČEZ bude chtít i revizní zprávu - což by měl vědět ten elektrikář, resp. měl by mít oprávnění ji vystavit. Zdravím!

doplněno 20.09.15 09:56:

Ten elektrikář Vám připraví toho druhého antoníčka pro montáž elektroměru. A na toho antoníčka sepíše revizní zprávu - potom ČEZ osadí elektroměr. Předpokládám, že dům ještě není a budete připojovat stavební rozvaděč.

doplněno 20.09.15 16:31:

Dotaz rozšiřujete a jde zatím jen o teorii - zatím pozemek nemáte a nebude se tam stavět.

Šel bych se tam podívat a také bych se potom na vše zeptal prodejce pozemku (patrně na obci). Např. u nás jsem neviděl žádný zásah do asfaltu silnice, tak byly všechny přípojky až za hranicí pozemku (tedy, i kanalizace). Vodoměrnou šachtu si můžete udělat, ale musí být taková, aby se tam dostal člověk (montér VaK). Vodoměr může být umístěn až do vzdálenosti 15 metrů od hranice pozemku (buď v šachtě nebo ve sklepě). Ovšem, stejně bych se zeptal na místním VaK, protože mohou mít své požadavky. Revizní zprávu bude chtít ČEZ ještě dříve, než Vám tam osadí elektroměr (jenom na toho antoníčka). A myslím, že elektroměr by měl být viditelný z ulice. Ale, to by zase měl vědět ten elektrikář (revizák).

doplněno 20.09.15 18:12:

Ano, základem je dobrá informace a hlavně předem. Nebo to dopadne jako viz odkaz.

https://www.poradte.cz/domacn…esty-ve-spoluvlastnictvi.html

Datum: 20.09.15 18:06

OK, děkuju, zítra se půjdeme zeptat, jak to vypadá s pozemky, tak se doptám i na další věci.

doplněno 20.09.15 18:50: Jj to jsem taky cetl
Datum: 20.09.15 12:31

Pokud koupím tedy třeba mobilní dům nebo montovanou stavbu či garáž nebo cokoliv podobného, tak mi buďto dá dodavatel "stavby" revizní zprávu k elektrice, nebo si jí nechám udělat, s tou půjdou buďto rovnou a nebo dodatečně k dodavateli elektriky a je to vyřízené.

Takže "antoníček: na hraně pozemku s přípojkou bude i s elektroměrem + hlavními pojistkami (co znám postaru tak nožové a nebo ty šroubovací) a od elektroměru povede v zemi zakopaný +/- 10-20ti metrový kabel k té "stavbě" do klasických jističů a fíček, kdy ten si už můžu vykopat jakkoliv dle libosti. Tím pádem nepotřebuju žádné další rozvaděče, nic ... a ani povolení, postačí tedy jen revizní zpráva na elektroinstalaci za jističem.

Otázkou teď tedy bude, zda nový pozemek bude mít sítě na dodělání bez antoníčku a nebo zda už bude antoníček a jen zažádám o odběrné místo (elektroměr) a pak to bude už dle uvedeného návodu. Zkusíme se v pondělí poptat na obci.

Pokud by byly vybudovány přípojky kanalizace, tak to znamená, že třeba na hraně pozemku je v zemi zakopaná KG či kameninová trubka s hrdlem a nějakou ucpávkou, kterou jen odstraním a nasadím KG potrubí? Bavíme se o nově zřízených stavebních pozemcích, které by dle prvotního sdělení obce měli být již zasíťované. A nebo to znamená, že musím kopat do silnice a do kanalizačního potrbubí se navrtat? (samozřejmě firma, já to dělat radši nebudu) :D

doplněno 20.09.15 12:41:

Napadlo mne právě, že pokud bych měl pozemek ale ještě na něm nestavěl, tak že bych v antoníčku za elektroměrem měl třeba 1x230V a 1x380V zásuvku a antoníček uzamklý na visací zámek. Případně může být antoníček(připojka) otočený směrem dovnitř pozemku, nebo na něj musí být přístup zvenku? Předpokládám, že asi zvenku, co jsem zjistil, tak musí být min. 1m nad zemí a střed nesmí být výš jak 1,7m nad zemí, jestli jsem dobře četl.

doplněno 20.09.15 13:06:

To s těma zásuvkama je hloupost, jelikož by se pak stejně muselo lézt do elektroměru a dodávat revizní zprávu tak jako tak. Takže ideální pokud bude anton s přípojkou, tak nechat tak a až se bude vědět co konkrétně, tak se zažádá o hodiny a dodá se revizní zprávua.

Datum: 20.09.15 15:21
Je podminkou pripojeni vody vodomerna sachta? Pokud ano, napadlo mne levnejsi reseni nez ty plastove sachty. Udelat tak 15cm zaklad prolozeny kouskem roxoru ci kari siti a na to dat dve tri skruze do te spodni vyvrtat dve diry na potrubi a je to. Rekl bych otazka do 2.500,-. Co vy na to?
Datum: 20.09.15 20:16

Ahoj. Bene, nenech se mýlit. VaKci nechtějí mít své měření moc daleko od hlavního uličního uzávěru. Naopak, ho chtějí mít co nejblíže, aby když dojde k nějakému úniku na trase, to hrazení uniklé vody šlo za odběratelem. Kámoš má k baráku asi 4 metry od silnice kus pozemku, a ještě vydlážděný potok o šířce 3 metry a k domu dalších asi 10m. Poté, co si musel udělat tuhle šachtu asi 2,5 metrů na svém, za čas mu to někde na jeho prdlo, někde v zemi a všechen ten únik šel za ním. Udělal zásadní chybu! Nezapisoval si žádné své spotřeby svých odebíraných energií, plynu a vody. Ono to má cosi do sebe. Pak se tyhle chybky dají relativně včas zachytit.

Datum: 22.09.15 15:27

Tak na pozemku je tohle viz. foto, je to teda elektro, to pod tím je jen podstavec nebo je to plyn? Ohledně vody je tam natažený hlavní řad a připravené skruže a potrubí na kanalizaci. Od vody tam jsou dva uzávěry a řekl bych jeden hydrant, zda je tam odbočka a jak je vyvedená není poznat. Pozemek je však bohužel malý, počkám na vyjádření obce cca za měsíc, leda, že by byla příznivá cena a prodali mi pozemky 2 vedle sebe ... uvidíme

doplněno 22.09.15 19:02:

Je to jen podstavec, plyn tam nebude, to je blbost. Co se týče vody, koukají ze země zatím pouze na konci a uprostřed tyto dva vodovodní "uzávěry", předpokládám, že modrý je hydrant a černé hlavní uzávěr vody?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.