Neteče voda z bojleru

Od: Datum: 23.09.15 20:38 odpovědí: 45 změna: 01.10.15 21:32

Dobrý den,

vyměnili jsme hadičky na teplou a studenou vodu u bojlera Dražice.Jenže když jsme pustili vodu, teplá teče jen chvilku pak přestane uplně jako by nebyl v bojleru tlak.Nic jiného jsme s bojlerem nedělali,Dnes jsme pročistili trubku od teplé vody a nic,telpá voda vytíkala ale fakt je slabý tlak.Co s tím?proč by po výměně hadiček přestal fungovat přetlakový ventil a nebo přestala téct voda to nechápu.prosím,poradíte?

doplněno 24.09.15 20:22:

Tak jsem vyzkoušela co bylo v mých silách.Ještě jsem odšroubovat tu matici pod ventilem,jestli by to nemohlo být ucpané tam,ale bohužel se mi nepodařilo se šroubem pohnout :(,nevím na kterou stranu tím hnout.Tak že budu muset sehnat instalatera..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.15 21:08

Řekl bych, že by jste měl lépe vysvětlit, co a jak jste měnil... Osobně mne napadá, že jste úplně neotevřel kohoutkové či pákové uzávěry a nejde vám tam voda..Nebo tam máte sítko značně zašpiněné.., výměnou se uvolnily nečistoty v trubce.. Foto by nebylo?

Ohodnoceno: 0x

Od: sateli*
Datum: 24.09.15 08:58

Přikládám foto vyměněných hadiček.Matky už jsme povolili,Sítka v kohoutkách jsme vyndali.

Od:
Datum: 25.09.15 12:00

Vidím nesprávně namontovaný pojistný ventil. Tento typ má být ve vodorovné poloze, tak jako níže na obr. od @sanyo. V této poloze nemůže fungovat zpětný ventil. Zpětný ventil bude zřejmě zaseklý. Zkuste jej vyšroubovat a vyčistit.

Od: ja1
Datum: 25.09.15 20:21

Může tak být. Tyhle nové mají pružinu ve zpětném ventilu. Staré jí neměly. (Nebo aspoň v tom našem nebyla).

http://www.dzd.cz/images/download/pmp-cs-t-1847.pdf

Datum: 23.09.15 21:09

Pouhou výměnou hadiček se to stát nemůže. Je hadička správně připojena do tělesa pojišťováku a nedošlo k narušení jeho funkce? Nezapomněli jste uzavřený některý ventil?

Datum: 23.09.15 21:23

Stalo se mi při sprchování že po otevření kohotku teplé vody začal bojler šíleně nahlas vrčet a chvět se, potom najednou přestala téct teplá voda, potom jsme přišli na to že se odloupnutou rzí z trubky zasekával zpětný ventil v pojišťováku až skončil v úplně uzavřeném stavu a voda nemohla téct do bojleru. Po vyšroubování a vyčištění od nečistoty zase fungoval, bojler už nevrčel a ventil vodu propouštěl.

Od: kk
Datum: 24.09.15 00:09

Zkuste na hadičkách povolit závit. Možná se do profilu dostalo gumové těsnění.

Datum: 24.09.15 20:05
Jak jste napouštěli bojler?
Je třeba nechat puštěnou teplou vodu při napouštění, aby se vytačil vzduch.
Je také možná nečistota v pojistném ventilu.
Vypouštěli jste bojler přes pojistný ventil?
Nečistota mohla spadnout až k tomu uzlu na hadičce, lepší by to bylo udělat pozvoný přechod, propláchnout výstup z pojistného ventilu a hadičku.
Případně vyčistit bojler. Viz návody na stránkách výrobce a na youtube. Obrázky lepší tisíce slov.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.09.15 20:45

No, z té fotky jako amatér radost nemám, protože je patrné, že je to celé zcela a úplně poddimenzováno - ty trubičky, kterými se řeší přivody do umyvadel, dřezů a pod., budou asi nic moc, zejména ty roháčkové malé ventily, mohou být příčinou potíží. No, ve vaší pozici bych vyzkoušel pár úkonů -

1) Zkuste jemně pootočit odvzdušňovácí plastový ventil , zda bude tryskat voda do hadičky- půjde to dost ztuha, neboť na ten ventil působí silná pružina, směr pootáčení není rozhodný.. pokud né, je chyba ventilu .. Jak je prosím ten bojler starý?

doplněno 24.09.15 21:31:

Náhled jiného bojleru, rozdíl je zejména v použití masivnějších materiálů a větších průměrů průtoků, z té třetí trubky si nic nedělejte, to je jen cirkulační okruh.., aby horká voda byla ihned u zdroje vypouštění - v kuchyni, koupelně a pod.

doplněno 24.09.15 21:41:

2) Rada č. 2 zní - máte pravdu, pokud je to možné, zavolejte si instalatéra, ten na to určitě a poměrně brzo přijde. Doporučuji vám, pokud je to alespoň trochu možné, ¨nechte si předělat ten "slabotrubičkový" systém.., zvolte levnou a pevnou metodu s větším průtokem, např. plast. - ale poraďte se s ním...

Datum: 24.09.15 21:11

Další možnost je u těchto roháčků je těsnění provedeno gumovou smyčkou která se při dlouhém (ne)používání ventilů přilepila k tělesu roháčku a při (násilnějším?) otočení se odtrhla z otočné části a uzavřela výtok.

Jinak ty hadičky*sok*, dá se s tím vůbec osprchovat nebo napustit v rozumném čase vana?

doplněno 24.09.15 21:20:

Na hadičky pozor, kdysi jsem chtěl vyměnit měděnou trubičku u WC za hadičku a vedoucí v železářství mě před hadičkami varoval, že některé jsou šmejdy a praskají nebo zkoroduje jejich nátrubek který je prosoustružený co to jde a tím je značně zeslabený. Tak prý ať tam nechám radši tu měděnou trubku.

Datum: 24.09.15 21:27

sanyo, pozor! U starších pojistných ventilů je rohatka pouze jeden směr otáčení - doprava.

Je to proto aby se kuželka nejdřív pozvolna odlepila bez použití velké síly a tlak vody vznikající štěrbinou vymyl sedlo a těsnění - a pak při dalším otáčení rychle s propružením gumového těsnění pro dobré utěsnění dopadla na sedlo.

U nových nevím ale zřejmě to nebude důvod měnit...

Datum: 25.09.15 20:19

Bojler je starý asi 8 roků.Zapojovala to firma a ten ventil tam tak tehdy dali.Všechno v pohodě fungovalo dokud se nevyměnili ty nešťastné hadičky.Jestli napustí vodu v rozumném čase nevím,protože to neteče.Na obrázku výše jak je šipka k tomu šroubu,tak to je právě problém,protože to nemůžu ničím povolit.Ty nové hadičky zvlášť na studenou vodu je fakt dlouhá.To může mít vliv na tlak vody do bojleru?Co kdybych koupila hadičky kratší a vyměnila je pomohlo by to?Vodař přijde až ve středu.Kdyby se mi podařilo alespoň vyndat ten šroub,ale jak když to nemůžu povolit?

Datum: 25.09.15 20:59

Dobrý večer, v této chvíli bude zbytečné, pokud nemáte někoho známého, aby jste do bojleru jakkoli zasahovala, musíte za této vaší situace počkat na instalatéra.., osobně se bohužel domnívám, že tím, že jsou na vašem bojleru použity ty slabé trubičky - tedy zeslabení průchodu vody na vstupu a výstupu z bojleru, tak bude možná hlavní příčinou - zarostlé potrubí vodním kamenem, který zcela zastavil průchod vody. Nechci však strašit a přeji, aby jste měla zcela banální závadu, která bude rychle vyřešena. Osobně mne však mrzí jiná věc na této poradně. Mnoho profi rádců, kteří tomuto vašemu tématu určitě rozumí víc jak vy, nebo já, mlčí a čekají, bůhví na co, i admini a syslové, raději se přidají k otázkám třeba o sexu, úchylkách, a podobně, ale skutečné potřebné rady, které tazatel potřebuje řešit okamžitě a hned, zůstavají mnohdy tito profi rádcové, bez jakékoliv reakce. Vím, že jsou tady rádcové přímo z oboru, jsou mnohdy velmi zainteresování v politice a podobně, ale asi jsou buď na dovče, či jeli něco někam řešit.., což se může stát. Škoda, tazatelka mohla mít možná úplně jasno.

Upozornění od sys clayman 25. 09. 2015 21:09:51
Možná na ni nikdo víc zkušený nenarazil nebo ani on neví. Já minulý týden natiral krov, 8 metrů vysoko ze žebříku, před tím jsem betonoval patky, udělal záhon jahod pod textilií, v plánu mám obrubníky a dnes mi přišel topenář vyměnit expanzní nádobu v kotli. Jsou věci do kterých se zatím nepoustim.

Datum: 25.09.15 21:16

sateli: Pokud se s těmi ventilky dlouho nehýbalo, můžou být poškozené - šly otevřít a zavřít lehce, o půl otáčky, bez pružení? Jde o ten problém jak píšu výše - při otáčení velkou silou se přirostlá těsnící smyčka utrhne a může zablokovat výtok nebo praskne otočná hlavice, je totiž z plastu a při otáčení se ventil tváří jako otevřený.

Může být i zlomená/zaškrcená hadička, tam jak je ta smyčka.

Nebo zaseklý zpětný ventil.

Datum: 25.09.15 21:48

Ventilem jde pootočit v pohodě.Ta hadička je nová,trochu jsem s ní pohla aby nebyla tak zakroucená a stále nic.Asi by to chtělo nějak povolit ten šroub jak je pod ventilem,ale jak když s ním nemůžu hnout.Zřejmě tam bude nějaký bordel.Zkoušela jsem nástrčák i golu a všechno prokluzuje.Jak jsem psala výš 13 prokluzuje a 12 je malá.Teď jsem na to vzala hasák a taky s tím nepohnu.Tak holt budu do středy bez teplé vody.Jsem zkrátka u konce.

Děkuji vám všem za rady a váš čas který jste mi věnovali.

Datum: 25.09.15 22:08

sateli - klíč 13 je velký, 12 - zase malý. Proto je nutné zvolit klíč 13 - ale šestihran , nikoliv obyčejný klíč 13. Ale mám za to, že věci na kloub nepořijdete, když nemáte nějakého známého od fochu, tak toho raději nechte být, aby jste si ještě nepřitížila. Jediné, co by zabralo, je šestihran gola klíč, nebo velmi kvalitní Sika kleště, které má skoro každý chlap doma, a kterými se povolí skoro vše. Ale vyžaduje to velmi pevný stisk dlaně, aby kleště nepovolily a správný směr pohybu. Navíc povolení tohotro šroubu nezaručuje v žádném případě, že věci přijdete na kloub, spíše možná NE. V žádném případě NEPOUŽÍVEJTE obyčejné tzv. Sika kleště, které nestojí ani za 50,-Kč a které jsou ve výbavě každého amatérského kufříku s nářadím a pod. Raději si ohřejte vodu na plotně na základní hygienu a do věcí se nepouštějte, neboť by jste to celé asi nezvládla.

Datum: 25.09.15 22:18

No jo,sika mám,ale jen ty levnější,protože na nějaké to drobné použití mi to stačí.Kdyby manžel nezemřel tak by to bylo v pohodě,ale co chcete po ženské že?Ale snažím se.Jo už jsem to vzdala,nemám na to abych to sama opravila.

Ještě jednou vám všem moc děkuji.

Datum: 25.09.15 23:02

Bolševickej francouzák...řeší téměř každý problém :D

Datum: 25.09.15 22:15

To chce na ten šestihran poklepat kladivem.

Jestli je ale už ohlodaný s tím už nic neuděláte. Max. zkusit opatrně naklepat 12 ořech od Goly.

Taky ty hadičky mají malou díru, to je tak jen k napuštění WC. Co tam vlastně bylo předtím než jste tam dali? To samé?

Datum: 25.09.15 22:19

Ano to samé a bylo to v pohodě.

Datum: 25.09.15 22:20

A uzavírali při výměně skutečně jen tyto rohové ventilky? Nebo ještě někde jinde?

doplněno 25.09.15 22:23:

Těsnění měly dostatečně velkou díru?

Datum: 25.09.15 22:30

Předělávala se voda do druhé kuchyně,tak se musel zavřít hlavní přívod vody a vypustit bojler.Při té příležitosti se vyměnily ty hadičky.Po napuště bojleru voda chvíli tekla normálně jak má.Večer už netekla.

Datum: 25.09.15 22:51

Tak to vypadá asi na ten zanešený zpětný ventil. Ještě bych já zkusil odpojit hadičku teplé vody od šroubení NA BOJLERU, pod bojler dát kýbl, otevřít ventil studené vody (jestli náhodou poteče z bojleru voda) když ne tak zkusit lehce oklepávat kladívkem těleso toho pojišťováku za současného prootáčení kolečkem na pojišťováku DOPRAVA - třeba se usazeniny uvolní a díky malému odporu výtoku se tlakem vody odplaví pryč - do bojleru nebo do odpadu z pojišťováku.

Datum: 25.09.15 23:17

Tak jsem to byla ještě vyzkoušet,voda slabo vytíkala .Udělala jsem přesně jak píšete a zase nic.

Datum: 25.09.15 23:38

A když odpojíte hadičku studené vody na bojleru a pustíte z ní vodu do kýblu - jak silný je její proud? Stejný asi jako když teče z bojleru? Nebo silnější?

Datum: 26.09.15 01:27
Znov se tedy zeptám.
Jak jste napouštěli bojler?
Měli jste otevřené kohouty na tepou vodu?
Je tedy bojler odvzdušněný?
Uvolnění matic na hadičkách se projeví po určitém čase,
tedy ne tak že okolo začne crčet voda.
Měl jsem stejný problém s výměnou hadiček u dřezu.
Přestala jimi téct voda.
Po uvolnění hadiček se to trochu zlepšilo a po čase si to sedlo. a Nyní je to OK.
Radím z vlastní zkušenosti netipuji jako ostatní.

Od: yyy
Datum: 26.09.15 08:07

Ještě můžete vyzkoušet jednu věc, jestli není ucpaná redukce (šroubení), na které je našroubovaná hadice teplé vody. Tu hadičku pod bojlerem vyšroubujte, pozor na teplou vodu. Před tím samozřejmě zavřete přítok studené vody do bojleru. Pod ten vývod teplé vody , po vyšroubování hadičky, dejte kýbl. Pak si vemte slabší drát, popř. slabí šroubovák a ten zastrčte do díry ve šroubení. V tom zúženém místě se mohl usadit nečistota z vody a ucpat otvor.

Pak je také zapotřebí zjistit, jestli voda přitéká i z druhé hadičky do bojleru. (studená voda). Vypnout přívod studené vody. Vyšroubovat přívodní hadičku do bojleru, stčit do kýblu a pomalu pouštět vodu. Pokud poteče, je přívod v pořádku. Pokud nepoteče voda po odpojení druhé hadičky teplé vody, závada je asi v tom pojišťovacím ventilu.

Ty obyčejné sika kleště nepoužívejte, jsou na nic. Na to potřebujete ty lepší. Stejně ten francouzák je k ničemu. Kdyby jste byla z bližšího okolí, tak bych se u Vás mohl stavit. Ale nevím odkud jste. Pokud píšete, že to po předělání teklo a pak již ne, tak to je usazená nečistota někde v zúženém místě. Ale to Vám tady nikdy neřekne, to se musí řešit jen na místě.

Datum: 26.09.15 09:47

Když se napouštěla voda,tak byly pákovky otevřené a voda tekla jak má.Vyzkoušela jsem už všechno možné co se mi tady radilo.Ještě se zeptám na ten pojistný venti.Jak by měl být nastavený?Když s ním pohnu do prava tak vytíká voda z té přepadové /nebo jak se tomu říká) voda a když ho vrátím zpět tak přestane vytíkat.Tak jak ho mám nastavit?

Od:
Datum: 26.09.15 13:03

Takže to znamená, že do bojleru voda teče. Zacpané to bude možná přímo v pákové baterii. Na vstupu do baterie bývají sítka a ty se snadno zanesou. Zřejmě při instalatérských pracích se uvolnily nečistoty a ty postupně zanesly sítko tak, že voda přestala téci úplně.

Datum: 26.09.15 19:59

Nene,sítka jsou vyšroubované a byly čisté

Datum: 26.09.15 08:44
Bojler je dutý, a uvnitř je kus vodního kamene, mnohem větší, než je dutina bojleru, a možná bude i obydlený
Hlavně moc nešahejte na pojistný ventil. I když se píše, že by se měl co půl roku protočit.
Tak když do něj vnikne nečistota začne pořád odpouštět vodu.
Také do něj nic nestrkejte mívá zpětnou klapku.
Tu matici se snažíte odšroubovat proč?
To bych nedělal.
Opravdu již máte napuštěný bojler?
Je to i 120L a odvod teplé je až nahoře u hladiny takže z bojleru dlouho nic neteče.

Datum: 26.09.15 18:46
Pojistný ventil odpouští trochu vody při přetlaku.
Jinak by se člověk ndoplatil za vodu.
Jsem volajaký zmetený z Vašeho pákovky při napouštění ... voda tekla jak má.
Jestliže pákovky byly nastavené na studenou vodu tak voda tekla jako obvykle jelikož to nemá žádnou změnu.
Jestliže je bojler naplněný nechal bych téct tepou vodu dokud se to neustálí.
Zkontroloval bych taky sítka u baterie.

Datum: 26.09.15 20:11

Jestli je bojler úplně napuštěný tak to nevím,já si myslím že do něj moc vody nepřitíká.Protože za týden by už musela voda natéct.To nemá logiku.Zůstanu u toho že se pokazil ventil.Už jinak nevím co bych na tom mohla kontrolovat.Všechny možnosti jsou vyčerpány.

Datum: 27.09.15 00:31

No a vo tom to je.

Máte prázdnej bojler. Proto z něj nic neteče.

Voda se napouští až když je odběr.

Proto se pořád ptám na tu puštěnou teplou vodu při napoštění bojleru.

Pákovky teplé vody můžete zavřít až poteče studená voda a potom musíte počkat až se ohřeje aby tekla teplá.

Od:
Datum: 27.09.15 12:02

Výše píšete, že když pootočíte pojistným ventilem, tak voda teče z té přepadové trubičky. Proto příčina není v pojistném ventilu. Dále píšete, že sítka jsou vyšroubovaná a čistá. Ale jaká sítka? To jste pákovou baterii odmontovala? Zkusil bych tedy povolit hadici na vývodu z bojleru, abych se přesvědčil, zda voda z bojleru odtéká.

Datum: 27.09.15 21:58

Když odpojím hadičku tak voda vytéká,ale slabo.Když otevřu pákovku tak teče malinko a když otevřu například pákovku nad umývadlem tak přestane téct úplně.prostě.Už nevím jak to mám popsat.

Datum: 28.09.15 03:12
Tak to přestaňte popisovat a napusťte bojler.
Cca 1 hod případně více nechte otevřené kohouty na teplou vodu.
Jestli bude stříkat voda z hadice tak kupte nový pojistný ventil. Pokusy se zřejmě do něj dostala nečistota.

Od: aaaa
Datum: 28.09.15 08:20

Zkuste to udělat podle obrázku. Pak se koukněte do do roháčků ve stěně, tam jsou taky sítka. Ale pokud z té hadičky na teplou vody teče málo vody, je závada v bojleru.

Datum: 28.09.15 08:40
Tak tímhle se nezabývejte.
Kal se usazuje u dna.
A ten drát by musel být dlouhý jako výška nádrže.
Je tam trubka až ke stropu nádrže pro odvod teplé vody.
Sem přispívají pozoruji samí tipaři, zřejmě honí počty příspěvků?

Od: aaaa
Datum: 28.09.15 14:09

...právě že drát být dlouhý nemusí. Stačí jen se dostat přes tu redukci. V tom zúžením se může usadit ta nečistota, popř. v ústí tý hadičky.

A co si myslíte, že jsou tady jasnovidci, co vidí do toho bojleru? Všichni tady mohou jen tipovat. Tak nechte tý srandy a tipuj taky.

A jen tak mimochodem, křišťálouvou kouli mám v opravě, tak nejde použít.

Datum: 28.09.15 18:40

Vážený aaaa,to že nemáte křišťálovou kouli je mi zcela jedno.Nikdo Vás nenutil aby jste radil.

Datum: 30.09.15 18:47

Sateli - tak jak to vypadá, snad jsem nic nepřehlédl, ale sehnal jste nějakýho opraváře, který si s tím poradil? Je nás dost, co bychom to rádi věděli.., díky

doplněno 01.10.15 19:55:

Ať žije synovec ..*palec**hej*

Datum: 30.09.15 21:03

Všem kteří měli tu trpělivost a radili mi,oznamuji že voda už teče.Zavolala jsem synovce na pomoc aby povolil ten šroub pod ventilem,protože to už byla jediná a poslední možnost.Už jsem to vzdala,ale nedalo mi to.Nic tam sice nebylo ale voda začala téct,Studená dostala tlak a bojler byl za chvíli plný a vodička už teče jak má.Co tomu bylo fakt nevíme.Myslím že už to není podstatné,hlavně že už mám teplou vodu.

Přijměte všichni můj upřímný dík za čas,který jste mi věnovali.Jste bezva lidi a moc si vás všech vážím.
Zdroj: https://www.poradte.cz/vzkazy…/1961-podekovani-za-rady.html

Datum: 30.09.15 21:17

Mohl být zaseknutý, kuželka ventilu má vodící čep který se pohybuje ve vyvrtané díře v tom krycím šroubu, mohlo se tam dostat jen nepatrné zrnko a zaseklo se to. Nebo koroze.

Datum: 01.10.15 21:32

Možné to je,co jiného by tomu mohlo být?Jen mě těší,že jsem mohla odvolat instalatéra a ušetřila myslím,nezanedbatelnou částku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.