Jakou značku ledničky

Od: odpovědí: 9 změna:

Budeme muset v dohledné době koupit ledničku s mrazákem dole.Výška asi175,185 cm.Poraďte jakou značku a jestli je lepší 1 kopresor nebo 2 komresory, a na co si dát pozor.Díky

9 odpovědí na otázku

 

 


3x

Máme tři roky Electrolux a jsme spokojeni. Před koupí jsem prošel několik obchodů a ptal jsem se na spolehlivost a jako hodně spolehlivou mi ve více obchodech poradili právě Electrolux. Vzali jsme kombinaci 175 cm na výšku ve třídě A+ (0,75 kWh/den), které dnes odpovídá model ERB 34003.

Zajímavé je, že jsem měl půjčený měřič spotřeby a opakovaně jsem jí naměřil 0,56 kWh/den, což odpovídí třídě A++. Lednička přitom stojí v rohu panelákového kumbálu bez okna. Jediná úprava je nalepená stříbrná "fólie za radiátory" v místě za kompresorem a nahoru do poloviny chladící mříže. To abych ještě víc tepelně odstínil nejteplejší a nejstudenější místo ledničky - mražák a kompresor. Bohužel nemám změřenou spotřebu bez této úpravy, takže nevím jestli to je tím nebo jestli je lednička sama o sobě tak skvělá. Mimochodem 15 let stará dvoukompresorová kombinovaná lednička IAR stejného objemu má 1,52 kWh/den a navíc stojí v chladnější místnosti.

Každopádně pokud nebudete mít často prázdný mražák, doporučuji koupit jednokompresorovku. To mi radil i kamarád servisák a prodejce chladící techniky. Technicky totiž lednička zastará dřív než se pokazí - viz. spotřeba u 15 let staré IAR-ky. Proto utrácet víc peněz za dva kompresory, u nichž se konce životnosti asi nedožiju*smich*, je pěkná hloupost.

 


0x
avatar spider

Značku třeba Electrolux. Pokud budeš mít lednici či mražák občas prázdný, kup dvoukompresorovou. Můžeš tak nepoužívanou část vypnout. v opačném případě ti stačí levnější jednokompresorová.

poradte.cz/...

 


0x

Já jsem si před 5lety koupil lednici ARDO a při rozbalování mě překvapil kompresor je zn. Elektrolux. Doporučuji proto Elektrolux. Myslím, že jednokompresor je ideální už z hlediska nižší spotřeby el. energie vč. nižší pořizovací hodnoty výrobku s životností max. 10-20let. Nevýhoda jednokompresoru je v hluku, když se mezi mrazákem a lednicí vyrovnávají tlaky. Tento jev se možná neprojevuje u všech lednic, nicméně je lepší na to upozornit.

Máme Ardo,běží už skoro 10 let,zatím bez poruchy.

 


0x

Dvoukompresorové kombinované chladničky už prakticky neexistují. Dělají se jednokompresorové a ty lepší mají rozdělovací ventil pro samostatné okruhy mrazáku a chladničky a tím pádem nezávislé nastavení teplot v obou prostorech.

Elektrolux group zahrnuje mj. i značky AEG a Zanussi, takže většinou je to stejně made in Italy, jen si hodně připlácíte za značku. Italská bílá technika vládne evropskému trhu a je většinou dostatečně kvalitní a má dostupné náhradní díly. Každý servisák potvrdí, že se kazí všechny značky, takže doporučuji výběr provést tak, že si určíte parametry a pak si dosadíte odpovídající typy, no a pak je porovnáte podle ceny.

 


0x

Ještě jsem chtěl doporučit výběr ledničky s úplným no frost systémem,aby se nemusel odmrazovat ani mražák, to je dost otravná činnost. To byla taky výhoda dvoukompresorek, že se zvýšil výkon v chladničce a ty zmrzlé věci tam to odmražování přečkaly. Ale to je už minulost.

 


0x

zdravim,nechci zakladat novy topic...nikdo jste se nezminil o gorenje...mam v planu ji koupit(old timer-tu vetsi s mrazakem dole),ale kdyz vidim,ze se o teto znacce vubec nezminujete,nemam z toho dobry pocit

 


0x
Já také musím vybrat nějakou našim, ale jsem omezen výškou 156 cm, tak jsem měl vybranou:
Electrolux ERB 29003 W1 nebo
Zanussi ZRB 629 W ale v jedné prodejně se prodavač zhozil, co mě vede ke koupi těchto značek, že prý co jsou levnější typy vyráběny v nové fabrice v Maďarsku, je kvalita otřesná (hlavně špatně vypěněné, promrzají,). Vůbec mi je nedoporučuje , tak jsem si vybral -
Gorenje RK 6285 W , ale o poruchovosti této značky nevím vůbec nic. Než se začaly ty levnější typy Electroluxu vyrábět v Maďarsku byla prý kvalita dobrá, takže zkušenosti z dřívějších let nic neřeknou. V nějakém časopisu mají v 9/2009 testovat chladničky, ale asi těžko vyzkouší poruchovost po 2 leté záruce. I když si zase říkám, pokud se to po 2 letech neporouchá, tak co by se mělo porouchat, kompresory dělají 2-3 firmy, těsnění snad mají už všechny "vychytané" , promrzání se po 2 letech určitě zjistí.

 


0x
avatar babkazov

Že tady nikdo nejmenuje značky, vůbec špatný pocit nemějte.*hej* Na značce zas až tak nezáleží, Jsou všechny na stejné úrovni a odpovídají tomu, co inzerují. ;)Srovnejte spotřebu, možná, že se koukněte na uváděnou hlučnost a tím to končí. V každé značce můžete trefit na nevydařený kus. Ale jak píší kolegové, že když v mrazáku není nic, tak si myslím, že je tam vždy u všech narváno. Každý z nás trefí na cenové akce a nezaváhá. *ua*Nemá cenu vybrat dvoukompresorovou. Je dražší a má větší spotřebu. Raději do vyhledávače zadejte lednička a vybírejte firmu, která má nejlevněší zboží a nejlevnější dopravu až do domu.*hi*Hodně štěstí při nákupu a ať vám mrazí s malou spotřebou.*placni*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]