Okna sousedovic domu na náš pozemek

Od: Datum: 08.09.15 23:40 odpovědí: 5 změna: 09.09.15 06:21

Dobrý den,

vlastníme dům s pozemkem a podél našeho vjezdu do dvora vede zed souseda na které jsou 2 okna, kterými vidí na náš pozemek. Předešlý majitel měl okna zabělěná, aby nam nebylo vidět na dvorek, ale nemáme to písemně. Nynější majitel objektu vedený jako zámečnická dílna což ale již není provozuje zde zubní laboratoř okna odmítá zadělat nepůhlednou folií.Vidí nám na pozemek a nemáme žádné soukromí.Je možné nějak majitele donutit, aby okna zadělal? A je majitel povinen sousedovi nahlasit změnu užívaní budovy, což neučinil? Pokud by tak učinil, mohli bychom si klást podmínku zadělání oken?

Děkuji Klára


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.15 23:56

Podle mě není žádný účel "zámečnická dílna", je prostě jen "nebytová prostora určená k podnikání". Takže účel budovy nezměnil. Nemůžete po něm požadovat aby okna zabednil, protože má právo na denní světlo z oken. Tenhle typ sporů teď nově šířeji řeší občanský zákoník, ale nejsem právník a je to poměrně komplexní problematika, osobně bych na vašem místě nespoléhal na internetovou poradnu, ale poradil se přímo s právníkem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.15 00:44

Odůvodnění: "Zásah do pokojného stavu". Tedy uvedení v předchozí tzv. pokojný stav, zrušení oken nedosáhnete. V lepším případě mléčné sklo, v nejlepšíl luxfery, v nejhorším nějaká uměle vytvořená překážka, což je krajní řešení, ale chápu Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 00:46

Věcné břemeno na okna sousedů, aby byla zabedněná, nebo zatemnělá folií určitě neexistuje. Lidi vedle sebe bydlí a tak jeden na druhého vidí. Nechápu, co vás na tom tak irituje, že vám vidí na dvorek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alena1
Datum: 09.09.15 02:18

Dobrý den,

mě by zase zajímalo, kam vedou vaše okna a komu vadí, že se tam koukáte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.15 06:21
avatar
Podobný problém je na https://m.poradte.cz/domacnos…leni/31938-okno-do-dvora.html
Možná Vám napoví...
Otázkou je, čím Vás soused obtěžuje, proč to chcete zakrýt? Důvody?
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.