Nanobarvy do ložnice

Od: Datum: 28.07.15 21:28 odpovědí: 5 změna: 30.07.15 11:21

Někam zmizela moje otázka, ptal jsem se, zda někdo nemá zkušenosti s nanobarvami v ložnici - má to být přímo nátěr, který má údajně ničit bakterie ve vzduchu. Nevím, co na mé otázce bylo nevhodného, ale rád bych zjistil nějaké zkušenosti. Chystám se malovat ložnici ale zda to má ty vlastnosti, které jsou deklarovány, to bych se rád zeptal na kušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.07.15 21:42
avatar

Dobrý den, Vaše otázka byla odstraněna, protože se ptáte opakovaně na stejnou věc, resp. nepokračujete ve svém již založeném dotazu na stejné téma (a zřejmě jste si ani nepřečetl pravidla této poradny). Vymalujte půlku fialově a druhou třeba na bílo - doma bude klid. Pokud máte více penízků, tak to udělejte tou nanobarvou. Zdravím!

https://www.poradte.cz/domacn…barvou-vymalovat-loznici.html

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karel87
Datum: 29.07.15 10:59

Já si naopak myslím, že rozdělení otázky bylo dle pravidel poradny, protože v původním tématu se ptám na barvu a zde se ptám na úplně jiné téma, které s předchozím dotazem nesouvisí - viz pravidla poradny https://www.poradte.cz/pravidla-poradny "Není proto vhodné rozvádět rady mimo původní téma" a "vkládat odpovědi, které se nevztahují k otázce nebo odvádí pozornost jinam".

Potřebuji zjistit reálné zkušenosti s těmito nanonátěry, jelikož na internetu jsou jen webovky firem, které ty nátěry prodávají, ale zkušenosti lidí jsem žádné nenašel. Zajímalo by mě, jestli ty deklarované vlastnosti tyto nátěry opravdu splňují, abych zbytečně nevyhodil peníze.

Děkuji.

Datum: 29.07.15 18:29
avatar

Otázku jste rozdělil. To je v pořádku. Jenže už jste se v předchozím vláknu ptal...

Prý dnes existují speciální nanobarvy do ložnic s různými užitečnými vlastnostmi, neslyšeli jste o tom?

doplněno 27.07.15 22:54:

Trochu jsem googlil a vygooglil např. toto: http://www.aktivnistena.cz/otazky-a-odpovedi/ nebo http://www.fn-nano.cz/oblasti…cistici-zdi-fasady-a-strechy/ nebo http://www.thermowell.cz/3700/malby-do-detskeho-pokoje/ nemáte s tím někdo zkušenosti?
...a nikdo vám zatím neodpověděl. Tak uvidíme, jestli stejná otázka, jinak položená, bude mít uspokojivou odpověď. Pro mne je nanobarva zbytečnou novinkou. Mona

doplněno 29.07.15 22:08:

Zatím jste se ještě ani nerozhodl, jakou barvu tam dáte (lila;)?). Stejně budete muset za pár let ložnici znovu malovat, tak počkejte s tou závratnou technologií až na další změnu. Pak již budou na netu jistě k dispozici desítky komentářů.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karel87
Datum: 30.07.15 11:21

No já opravdu nemohu žádné recenze a zkušenosti nalézt, je to zvláštní, tyto nanonátěry se prodávají určitě dobrých 5 let soudě dle webu prodejců. Ale nezávislé články nenacházím žádné, googlím jako divý

Datum: 29.07.15 20:44
avatar

Nechci snižovat význam nanotechnologií, nejsem odborník. Dokonce znám pár nano-výrobků, které skutečně fungují a dokážu i pochopit, proč tak fungují. Ovšem zrovna fungování nanobarvy mi zatím nikdo nevysvětlil. Proč by měly miniaturní částice tytanu na zdi působit jako katalizátor a rozkládat kde co v místnosti (viry, prach, zápach...) na vodu (takže budou zdi vlhké a možná plesnivé) a CO2 (mimochodem nic zrovna zdraví prospěšného)? Kam se podějou ostní prvky třeba z prachu?

Jakmile někde vidím reklamu na cosi s předponou "nano" (podobně jako "bio") ztrácím k takovému výrobku důvěru. Je to módní předpona, kterou často zneužívají výrobci všeho možného (spíš nemožného) ke zvýšení zájmu o jejich mnohdy podřadné výrobky, které nemají s nanotechnologií nic společného. Jako příklad uvedu reklamu na "hubnoucí" spodní prádlo, na němž byl jakýsi magický ornament, tvořený stříbřitými puntíky. Předvádějící zákazníky přesvedčoval, že to jsou právě ty nanočástice, které odrážejí tělem vyzařovanou energii zpět do těla a tím způsobují zvýšené spalování tuků. To vše za pouhých několik set Kč, když ihned objednáte 2 kusy, máte jeden zdarma.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.