Odhad rekonstrukce staršího domku, lze?

Od: Datum: 08.06.15 10:53 odpovědí: 20 změna: 09.06.15 10:14

ahoj, vím že je to stupidní dotaz ale stačilo by mi rozmezí, na kolik může cca vyjít rekonstrukce

malý domek se štítem, 3místnosti + chodba, r1930, výměra 11*9m. zbydou asi jen obvodové zdi. nutné jsou nové podlahy, stropy, okna, topení, komín, komplet koupelna(teď tam žádná není), elektrika je hotová, odpady k domu taky.

uspořádání příček zanecháme, střechu z ekonomických důvodů nejspíš šindel a nechat původní trámy, vyměnit pouze shnilé (takto dělali sousedé)

půda nebude obyvatelná, kdyby ano, znamenalo by to izolaci střechy+podlahy a další věci= o 200.000více?

svépomocí budeme dělat pouze co zvládneme=bourací práce. jinak podlahy, stropy a podobné věci od řemeslníků. menší věci jako obklady, budou-li nějaké sádrokartony tak sami

topení je zatím největší otazník

ve stropech jsou trámy, chtěli bychom pokud budu zdravé ponechat(problém? technický? ekonomický?)

díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.15 11:04

"vím že je to stupidní dotaz"

Ano..je, ale alespoň to víte..

Také to může finančné vyjít tak, že je lepší dům zbourat a postavit od začátku nový.

A ani bych se tomu moc nedivil jak to popisujete.

Nechte si zpracovat projekt s výkazem výměr (včetně řemesel). Jinak Vám to každá firma nacení jinak..., vy si vezmete tu nejlevnější..a potom dvojnásobek zaplatíte na vícepracech.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.06.15 11:49

Dobrý den, pokud nemáte dostatečně kvalitně vyřešenou vodorovnou izolaci, tak bych zvážil možnost vybourání stávajícího zdiva. Staré cihly se nechají očistit a zas použít. Potom ovšem bude muset dolů i krov. Když máte izolaci v pořádku a necháte tam původní zdivo, tak nesmíte zapomenout na dobře udělaný věnec provázaný se sropní kostrukcí. Na střechu chcete dát z ekonomických důvodů šindel, ale myslím, že to nevyjde levněji než klasická tašková střecha, protože se pod šindele musí celoplošně podbít střecha a to se docela prodraží. Taky je pak tato střecha méně prodyšná a starým trámům to může ještě výrazněji zkrátit životnost. Jinak cenu vám nikdo takto od boku neodhadne, ale myslím, že vzít si na to celé firmu by vás vyšlo velmi draho, spíše bych se poohlédnul po nějakých řemeslnících v okolí, kterým zadáte konkrétní práci a za ni pak zaplatíte sjednanou cenu.

Od: pank
Datum: 08.06.15 12:54

ok tak klasická taška, měl jsem za to, že pro staré krovy je i lepší šindel kvůli váze

věnec by se samozřejmě udělat asi musel, ale tomu nerozumím (teď mi teda napadá otázka jak se udělá věnec když by se tam nechávali krovy :D ) nj, lama no

a co že to prosím vás znamená "dostatečně kvalitně vyřešená vodorovná izolace"?

Datum: 08.06.15 20:27

Nenechte se mýlit, ale ona ta souvislá vrstva dřeva a překrývající se lepenkové šaklony budou mít váhu blízkou váze falcovkové krytiny a hlavně! pokud v budoucnosti bude nějaký trám hodně zlobit, tak se nechá střecha z tašek rozebrat a trám vyměnit, ale to se vám pod šindelem určitě nepodaří./////// Věnec se nechá zaarmovat a dobetonovat i pod stávající střechou, ale je to pracněší (systémem postupných kroků, asi jako když se dodělává vodorovná izolace). ////// Dostatečně kvalitní vodorovná izolace zabrání pronikání vlhkosti od základů do zdiva. Domy stavěné ve 30 letech minulého století neměly žádnou izolaci, nebo je už ten "thérák" dávno nefunkční.

Od: jmlc®
Datum: 08.06.15 12:05

Mně by se líbila rada z https://www.poradte.cz/domacn…eni/30871-zbourani-domku.html

Zkuste se mrknout, která část je obyvatelnější, nahlásit "opravu-rekonstrukci" na úřad a polovinu domu zdemolovat, nahradit novým. Pak to samé druhou polovinu.

Vše ale závisí na vašich finančních možnostech.

doplněno 08.06.15 12:52:

rekonstrukce bývá většinou dražší, než zhotovit novou stavbu

Datum: 08.06.15 12:50

já to demolovat nechci, je to domek ke kterému mám osobní vztah

Datum: 08.06.15 15:04

panku, nejlépe Vám odpověděl projektant pan Cakl.

Určitě Vám nikdo neřekte, to vyjde na 758.659Kč, páč jsme nikdo neviděli Váš objekt, nevíme vaše požadavky. Sám ani nevíte co chcete, co se bude dělat, ale chcete vědět za kolik to bude, to co nevíte co se bude dělat.

Pozvěte si na místo projektanta, (třeba pane Cakla) a s ním po několika hodinách prohlídky a komunikace budete vědět co potřebujete a podle toho Vám udělají nabídky..

Od: dam®
Datum: 09.06.15 01:01

Pane Milanecukraku, ve Vašem rozpočtu jste opoměl jednu maličkost, mám za to, že náš odhad s mým skvělým se rozlišuje o 4 koruny a 7 haléřů. Promiňte, ale Váš odhad se mi jeví jako šlendrián. Prosím, bude-li možno, buďte tak laskav býti příště přesnějším ve Vašem ekonomickém náhledu. Z mého hlediska jste opoměl u vstupních dveří odstín modré / ca 085 až 089/ v podstatě nepřípustné, protože odstín 0881 není slučitelná s barvou zárubní 088874, snad jsem Vam to jasně naznačil. Děkuji za pochopení. S úctou Dam.

Datum: 09.06.15 06:56

Dame, máte skoro pravdu, ale možné to bude tím, že já jsme průběžně zaokrouhloval, Vy jste zaokrouhloval jen na konečné částce. Omlouvám se Vám.

Datum: 09.06.15 08:09

však jsem na začátku psal, že mi to stačí oriantačně. půl milionu? 800tis? milion? víc? nechci vědět desetitisíce

nějaké rozmezí přece musí existovat, abych si mohl alespoň udělat představu - kompletní rekonstrukce malého domku, podlahy, stropy, střecha

Od: jmlc®
Datum: 09.06.15 08:26

Uděláte sám? Vezmete si firmu? Budete chtít řešit levně? Nákup materiálu z bazaru a po internetu? Chcete kliky z plastu nebo leštěnou nerez? Koberec, lino nebo plovoučku? Za jak dlouho chcete mít hotovo?...

Odpověď na otázku je přesně od 89000,- do 1420658,-Kč.

Datum: 09.06.15 08:27

rozmezí...

OK, tak to potom bude od 250 000 do 3 000 000Kč.

Ne, opravdu do le Vašich údajů nejde přesněji...a kdo Vám bude tvrdit že ano, tak lže.

Datum: 08.06.15 23:04

Ak robíte rekonštrukciu v takom rozsahu,tak drevo vymeňte všetko.

Od: mp
Datum: 09.06.15 00:08

Tam je tolik proměnných, že není možno vyřešit. Určitý axiom je dobrý řemeslník, o kterém víte, že dělá za dobrou a místně přiměřenou cenu a v pořebné kvalitě. Sám jsem jimi obklopen, ale až po třiceti letech budování a získávání zkušeností. Na to nemá každý čas. Teď sklízím ovoce. A stejně na to skoro nemám.

Od: dam®
Datum: 09.06.15 01:23

Člověče, barák je stavěn od "podlahy", tím začni. Tvá rozvaha je pro spoustu jiných-idealismus, ale není to v mega částkách, pomalu, postupně, se skřípěním zubů dáš barák dohromady a pak příjde moment který tě omladí, kdy nikdo jiný, než, jenom Ty, si potichoučku budeš moct říct : "Jak jsem Tohle dokázal?". Upřímě Ti fandím, věz, že máš jen dvě ruce, jedny kolečka, málo cihel, málo cementu a sem tam lidi kteří tě budou zrazovat a jak na sviňu sekačka na trávu né a né nastartovat... Takovou blbinou tohle začíná. Měj se

Datum: 09.06.15 09:29

ahoj, jestli ti to pomůže - my byli v podobné situaci, vybourali jsme 100 let starý domek, zůstaly jen obvodové zdi a střecha - dělaly se podlahy, zdi, okna, stropy (trámy jsme nechali), přistavovala koupelna, my i nové rozvody el. a vody, zateplení - velké práce nám dělala místní staveb.firma, drobnější dělal muž s řemeslníkem - komplet.cenu bych odhadla tak na 400-500.000, ale to je fakt dolní hranice... trvalo nám to asi 4 roky, jak byly peníze, čas atd.

Datum: 09.06.15 10:13

díky

Datum: 09.06.15 09:58

Rekonstrukce domku z r. 1952, 3 místnosti a schodiště : zůstaly obv. zdi a chodba se schody, a střecha, dělala se celá elektrika, voda a topení (přes firmy), podlahy (někde se jen položily nové desty na stávající), nově dvě koupelny a 2 WC, zateplení svépomocí polystyrénem. Vyšlo to asi na 700 000, ale je to už 7 let a všechny práce co jen šly se dělaly svépomocí + hodně známých pilných rukou. Všechno je obyčejné, žádné mramorové podlahy nebo zlaté kliky, přestavba trvala 7 měsíců a příští rok dokončeno zateplení (bez vrchní omítky).

Datum: 09.06.15 10:14
Od: vilik
Datum: 09.06.15 10:05

Škrtili jsme, jak se dalo, a stejně jsme na minimálně 600000 za 15 let, převážně svépomoci, bez kuchyně, nábytku, podlahových krytin. Teď bych ocenil víc zásuvek, jiné rozvržení pokojů, protože jsme nechtěli zbytečně měnit dispozici, že je to dražší, zateplení už nevyhovuje, dělalo se dřív slabší, vypínače a zásuvky jsou zpoloviny vyměněné, protože jsme kupovali ty nejlevnější. Navíc nejsou započítané venkovní úpravy, ploty, chodník. Všechno, co jsme dělali, nám nevyšlo s prvním rozpočtem, většinou byla cena o 10-20% vyšší, protože vícepráce, zbytky materiálu. Jednou jsme sháněli 10 pytlů cementu, v neděli

se betonovalo a 2 palety nestačily. Pamatuju si, jak známý dělal ve stejné době topení včetně přípojky od domečku, stejný kotel, podobný dům, rozdíl 25000.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.