Ochrana soukromí nájemníků

Od: Datum: 16.03.15 21:09 odpovědí: 7 změna: 17.03.15 08:19

Dobrý den, potřeboval bych nutně poradit. bydlím v panelovém (cihlovém) bytě, v podnájmu. se ženou sme koupili jiný byt do OV. Podali sme výpověd z bytu,kde máme ze zákona tří měsíční výpovědní lhutu. To je v pořádku,ale majitel po nás chce a očekava,že mu v následujících třech měsících umožnime prohlídku bytu potencionálnim budoucím nájemníkum.Což je pro nás,jako nájemníky naprosto nepřipustný,vzhledem k ochraně soukromí,ačkoliv zákon tuto možnost najemci umožnuje! Jako človeku,je mi proti srsti,aby někdo cizí prochazel mým bytem,kde mam řádně zaplacený nájemné a např. koukal na mojí ložnici popř. na moje imtimnosti.. Mam dvoletého syna a při přectave že eventuálne může přijít na prohlídku,človek např. s hepatitidou ( A,B,C) nebo s HIV což neni nemožne to teda v krajních mezích,ale..? je mi s toho zle, a ptam se zda-li existuje nějaka skulinka,aby nájemník odmítl a zamezil této případne návštěvě.! Velmi děkuji za rady,komentáře,odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.15 21:28

Jistěže existuje skulinka. Odstěhovat se dřív než příjde potencionální zájemce o byt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hjd
Datum: 16.03.15 21:39

Víte, ono jde také o to, zda bydlíte v nájmu nebo podnájmu. Jako podnájemník nemůžete nic (to jen na okraj dotazu). Pokud máte problém kvůli intimnosti jak píšete, domluvte se s vlastníkem bytu, že mu uhraďte nájemné např. o měsíc déle, než je výpovědní lhůta. Myslím, že by na to mohl přitoupit. Proč prohlídky poslední 3 měsíce před koncem nájmu? Máte to ve smlouvě? Proč ne třeba jen měsíc před koncem nebo vůbec? Počítejte, že pokud se nedomluvíte, pak se asi nedomluvíte s případnou kaucí, vyúčtováním služeb - pokud je nájem založen na každoročním vyúčtování, případně si vlastník jednotky vymyslí jiný důvod, jak vás poškádlí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jankaflora*
Datum: 16.03.15 21:52
Ve smlouve je napsano. Kauci nam musi vratit nejpozdeji jeden mesic po vystehovani. Vyuctovani taky tak. O prohlidkach bytu tak neni ani slovo. Jenze existuje zakon par. 2233. Potrebuji najit skulinku jak to obejit.
Datum: 17.03.15 08:04
avatar

"Proč prohlídky poslední 3 měsíce před koncem nájmu?"

Protože je to v Novém Občanském Zákoníku v § 2233 a legálně se to obejít nedá. Neraďte, když neznáte zákony.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.03.15 21:50
avatar

Děláte z toho zbytečné drama. Když bude ohlášena návštěva za účelem prohlídky bytu, tak svoje intimnosti můžete schovat do skříně, tam vám jistě nebude nikdo nahlížet. Člověka se žloutenkou nebo s AIDS můžete potkat v dopravním prostředku, na chodníku, v obchodním domě a při běžném setkání vás ani vašeho syna zcela jistě nenakazí. Zájemce o byt zajímá, jak je byt uspořádán, jak jsou velké místnosti a v jakém je stavu. Určitě nebude hodnotit, jaké máte peřiny.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ben®
Datum: 16.03.15 21:52
avatar

Dobrý den, ve Vaší otázce viz odkaz jste dostal jasnou odpověď. Vy nechcete respektovat právo majitele, chcete dělat problémy, tak se připravte na protiakci - když není lidská dohoda, tak je to velmi pravděpodobné. Vy jste nevěděl před sjednáním pronájmu, že existuje tato povinnost, které je maličkostí? To nemáte žádné pochopení pro majitele a jeho snahu byt zase pronajmout (a bez ztrát na nájemném)? Zdravím!

https://www.poradte.cz/domacn…eni/29943-prohlidka-bytu.html

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.03.15 08:19
avatar

Proč se bojíte, že by přišel člověk s HIV? Bude vám tam snad na vás nebo vaše dítě krvácet? HIV se vzduchem ani dotykem nepřenáší, proboha. Prohlídka bytu trvá asi půl hodiny. Můžete poslat ženu s dítětem na procházku, než se vrátí bude po prohlídce. A všechny sexuální hračky a podprdy prostě poklidíte. Nevím jaké jiné intimnosti myslíte, povlečení na posteli snad viděl každej...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.