Prohlidka bytu

Od: Datum: 15.03.15 21:32 odpovědí: 2 změna: 15.03.15 21:43
Dobry den, mam dotaz. Bydlim v najmu, ale budu se stehovat. Chtela bych se zeptat, zda-li je mozne (nutne), aby najemce ukazoval byt potencialnim, budoucim zajemcum i kdyz v byte jeste bydlim. Je to podlozeno nejakym zakonem? Ve smlouve o tom neni napsane ani slovo. Predem dekuji za odpovedi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.03.15 21:34
avatar

Dobrý den, je to Vaší povinností (umožnit to po "lidské" dohodě) a upravuje to NOZ. Zdravím!

doplněno 15.03.15 21:37:

http://zakony.kurzy.cz/89-201…cansky-zakonik/paragraf-2233/

doplněno 16.03.15 18:29:

Dohodnete si vhodný termín a čas. Návštěvu umožníte a neměla by trvat zbytečně dlouho.

Je to situace běžná a normální (pokud nechcete dělat problémy). Více viz odkaz (na ten se musí kliknout).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.03.15 21:43
avatar

Máte asi na mysli, že byt bude ukazovat pronajímatel, nikoli nájemce. Nájemce jste vy. K vaší otázce najdeme odpověď v občanském zákoníku, který v § 2233 říká: V době tří měsíců před skončením nájmu, je-li stranám den skončení nájmu znám, umožní nájemce věci, která má být znovu pronajata, zájemci o nájem přístup k věci v nezbytném rozsahu za účelem prohlídky v přítomnosti nájemce a pronajímatele; pronajímatel oznámí nájemci návštěvu v přiměřené době předem. Z uvedeného vyplývá, že pronajímatel může do bytu uvést zájemce o nájem bytu při splnění výše uvedených podmínek. Myslím, že slušní lidé se mohou vždy dohodnout.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.