Je mozne zateplit jednu stranu?

Od: Datum: 23.01.15 08:52 odpovědí: 7 změna: 23.01.15 20:27

Zdravím,

na internetu se daji najit tisice otazek a odpovedi ohledne zatepleni a vzdy jsou protichudne.

Jeden poradi to a druhy zase to a to nejen na podobnych webech jak tento ale i na odpornych poradnach.

Mne by jen zajimalo, jak je mozne, ze kdyz zateplite jednu stranu domu a na to navazujici ne, tak vznikne tep.most a budete mit v rohu plisen atd. Podle mne je tato situace uplne stejna, jako kdyz mate nezatepleny dum a z jedne strany na to mate napojen dalsi dum, ktery vam ohriva jednu stenu a na to navazujici treba predni strana je nezateplena a nic se nedeje?

Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 23.01.15 08:55
avatar

ano, je to tak, jak píšete

doplněno 23.01.15 09:13:

https://www.poradte.cz/domacn…i-domu-negativni-stranky.html

doplněno 23.01.15 09:27:

Dle mých zkušeností na starším RD - jako se tvoří a sráží vlhkost při nedostatečné izolaci (do 10cm), stejně tak budou problémy při částečné izolaci... a právě místa přechodu s a bez jsou postižena.

vše souvisí se vším - záleží na oknech, zdivu, izolaci, větrání (rekuperace),...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 08:58

Zateplení ničemu nevadí. Je to stejné, jako když v jedné místnosti víc topíte.

Problém s plísní vzniká kvůli instalaci těsných oken a zrušení ventilace. A to bývá prováděno současně se zateplováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzouch
Datum: 23.01.15 09:22

Nemám odpověď, ale drze bych si dovolil tuto zajímavou otázku rozšířit na částečné zateplení jedné zdi (nebo třeba i všech). Tedy - nezhorší se situace se srážením vlhkosti, pokud zateplím zdi jen třeba od metru výše (z důvodu větrání neodizolovaného domu)? Tepelné mosty, stejně jako v případě původní otázky, zůstávají samozřejmě beze změny, ale mění se teplotní poměry ve zdivu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 09:38

A pokud to zdivo nebudete izolovat, ale zahřívat - zhorší se něco?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 16:03
avatar

Zateplení z jedné strany se dělá hlavně jako ochrana proti větru. Jestli bydlíte někde na větrné hůrce kde pořád fučí z jedné strany, pak zateplení této návětrné strany smysl má.

Tepelný most vám jednostranným zateplením nevznikne. Tepelný únik na nezateplených stěnách nebude horší, než byl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 18:27
avatar

Tomino,

Je jasné, že internet je plný rozdílných názorů, ale to je ve všech oborech. Když Vám jeden poradí to a druhý to, tak musíte požárdat, aby to zdůvodnil a vy pak musíte rozhodnou, komu uvěříte.

Příklad, někdo chválí, že jsou nová okna vhodná jen do nového domu, nikoliv do starého. To je přeci nesmysl a vy si to musíte zdůvodnit.

Ve Vašem případě si musíte nechat objasnit, co je tepelný most. Je to místo, která má jiný tepelný odpor, nežli to místo vedle...(laicky přeloženo)

Když někdo zateplí jen jednu stěnu, klidně se může stát, že se dopouští porušení předpisu, páč od určité plochy zateplení se musí zateplit celý objekt. (toto vyvolá diskuzi)

Když někdo zateplí jen jednu stěnu,, tak je to jako když zaděláte v cedníku část dírek, tak stále poteče... i když méně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tominovv
Datum: 23.01.15 20:27
Milane, děkuji vam i všem za odpověď.
Já bohužel nemohu zateplit celý objekt protoze mam z jedné strany souseda kde má zahradu a nedovoli mi mu ji zmenšit i o těch blbich 10cm i přesto , že tam má jen stromy. Je to ale jeho takže mu to nemůžu vnucovat.
Vím že to třeba není ideální a ze to třeba nesplní účel na 100% ale je to méně pracnější než nahazovani jadrovkou a rychlejší.
Jenže jsem kolikrat četl, že v rozích kde bude studena zed a zateplení budu mit problém a to bych nechtěl. A izolační omítka je drahej nesmysl

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.