Čím vyčistit sklo na krbovkách

Od: Datum: 11.01.15 14:38 odpovědí: 8 změna: 11.01.15 21:23

Dobrý den jak vyčistit sklo na krbovkách je hoodne začouzené a mokrým hadrem s jarem to vubec nejde děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 14:41

Na to existuje milion prostředků. https://www.google.cz/search?q=%C4%8Disti%C4%8D+krbov%C3%BDch+skel&biw=1122&bih=668&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=VX2yVPrWM4LnywOkpoHgDg&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ

Také můžete zkusit popel ze dřeva a použít jej jako mycí pastu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.15 14:44

prý stačí namočit staré noviny, na ně nabrat dřevěný popel a tím to vyleštit. Já jsem líný, takže raději rozpálím kamna, oheň blíže ke sklu a za chvíli je vypálené do průhledna téměř dokonale. Spíš přemýšlejte proč je začouzené... tipoval bych, že kamna moc dusíte.

Datum: 11.01.15 16:02
Když kamna neberou kolem dveří falešný vzduch nebo netopíš mokrým dřevem tak stačí je pořádně rozpálit a špína se žárem vypálí a zmizí i bez čištění.

Od: jendad
Datum: 11.01.15 16:06

Já bych to řekl to stejné co clayman® . Bud máte mokré dřevo , nebo nekvalitní krbovky . Dobré kamna i když je dusíte umí čistě hořet . Z komína se jen vlní a samozřejmě je i čisté sklo .

Od: mart
Datum: 11.01.15 16:23

zdravim ja bych moc popelem nedoporučoval čistit sklo podle mě je to nejlepší cesta k tomu jak si uspěšně poškrábat sklo než se dřevo z lesa dostane do vašich krbovek hodněkrát se dostane do kontaktu se zemí kde se na kuru nalepí ruzný písek hlina atd a při vysichání to ne vždy všechno odpadá takže pak máte v popelu i drobné zrníčka písku kterýma si šmudláte a brousite sklo krbu... takže za mě určitě ne popelem.

Od: pepik
Datum: 11.01.15 19:59

Já čistím popelem asi čtyři roky a sklo je zatím v pořádku.Namočený hadr namočím do dřevěného popela a tím sklo vyčistím.Jar jsem zkoušel taky ale tím to nešlo.

Datum: 11.01.15 20:41

Od: rv
Datum: 11.01.15 21:23

Mám ho na 2 šroubky, které jednou za čas odšroubuju, sklo vezmu do sprchové vaničky a nějakým pískem z Lídlu na houbičce vydrhnu. Dělám to 5 let a zatím se ukázalo, že sklo je tvrdší než prášek. Dobré je i pořádně v krbu zatopit a špína na skle se spálí - teda kromě okrajů, ty čekají na sprchu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.