Jak cistit sklo u krbovych kamen?

Od: Datum: 11.11.14 21:30 odpovědí: 12 změna: 12.11.14 16:33

Prosim zkusene o radu jak nejsnadneji cistit sklo u krbovek?Mate nejaky domaci recept?Dik za odpovedi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 21:34
Promiňte že píší takovou odp.,ale v 1.řadě by měl dat info prodejce ev. Výrobce kamínek. Není výrobek jako výrobek. Celkem nenásilny mi připadá líh, jinak jar by mohl možná dobře posloužit také.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.11.14 21:35

už se to tu probíralo víckrát - zkuste zadat do vyhledávače... někdo radí navlhčeným popelem, na trhu je i hodně spec.sprejů přímo na krbová skla, mně osobně se osvědčil spray na čištění trouby s aktivní pěnou...

Od: buss®
Datum: 11.11.14 21:38

Čistil jsem novinami, ale je to chyba spalování.

Od: janm
Datum: 12.11.14 08:59

Tak já používám smotaný toaletní papír nebo ubrousky, na to dám kapku obyčejného jaru a "jemný popílek",(ne hrubé kousky které by mohly sklo poškrábat ani tekuté písky) který získávám tak, že se ubrouskem s kapičkou jaru "dotknu" např. rámečku dvířek a drobounké částice se nalepí. Toto rozetřu na sklo po celé ploše, vznikne jakási "pasta", můžete nechat chvíli působit a pak setřu ubrousky vlhkými až do čista a pak ubrousky suchými.

(Se dřevem musím také občas vyčistit, odhoříváli uhlí shora sklo se mi ušpiní jen vyjímečně)

Datum: 12.11.14 09:37

Vlka houbicka a jemny popel z krbu. Jde to rychle.

Od: jendad
Datum: 12.11.14 15:09

Mě stačí jen houbička a namočit ve vodě. Dělá se mě tam časem jen šedý nádech , a ten pak jednou za čas (cca tyden) otřu. kamna rozběhnu na správnou teplotu kdy probíhá sekundární hoření a pak je přivírám ,aby pomalu hořelo

Datum: 12.11.14 15:50

Závidím vám tak suché dřevo. :)

Od: jendad
Datum: 12.11.14 15:59

Rok až dva suchá olše , bříza smrk . Pruměr 10 -15cm . čisté sklo je o vysoké teplotě spalování - to znamená pokud chcete pomalé hoření musíte mít nízké tepelné ztráty topeniště . Což je pokud možno předehřátý vzduch , izolace topeniště a dobrý komín . To znamená , aby vám to čistě hořelo od cca 3-4kw , i když do kamen třeba naložíte 10 kg dřeva

Od: asd*
Datum: 12.11.14 16:33

Z8vidět spíš dobrá kamna ;) Já můžu topit i mokrým a nezačoudí se to ani tak. Jedině když se svalí poleno přímo na sklo, a to očouzení se časem vypálí samo. Taky se mi dělá jen šedý závoj od popela. Holt když funguje oplach skla tak se to nezačoudí. Jotul ;)

Datum: 12.11.14 15:49

Používám Čistič krbových skel z Lidlu. Je z řady čističů W5. Nastříkat, nechat pár minut, pak vezmu houbičku na nádobí a tou hrubou stranou to jde dolů krásně.
Jde to i jen tou houbičkou, akorát se člověk víc nadře.

Datum: 12.11.14 15:56

Na čištění jsem líný, takže občas rozdělám oheň blíž ke sklu než k zadní stěně a nechám trochu víc hořet. Většina sazí se spálí a je to. :)

Od: 1frantisek1
Datum: 12.11.14 16:33

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.